BK Opava - BC GEOSAN Kolín 115:70

6/3/2021

Medvědí trápení pokračuje.

Před necelým měsícem, v závěru základní části Kooperativa NBL, dokázali kolínští basketbalisté využít opavské herní krize a zvítězit na jejich palubovce. Jenže tentokrát to byla úplně jiná písnička. V utkání 3. kola skupiny A1 předvedli domácí, že jsou už z nejhoršího venku a přejeli Medvědy jako vítr pastoušku. Hned od počátku dali všem jasně najevo, že je jejich forma zpět a byla to zase ta stará dobrá Opava, která doma body rozdávat nebude. Spíše bodové příděly. A Kolín byl prvním příjemcem.

Do utkání vstoupili domácí hráči s ohromnou energií. Jako by chtěli zápas rozhodnout hned v úvodu. A povedlo se jim to dokonale. Medvědi nestíhali dobírat volné opavské střelce a ti si tento pocit volnosti náležitě vychutnávali. Za první čtvrtinu měli trojkové pokusy 8/13. Navíc ovládli prostor pod oběma koši a Medvědi nenašli způsob, jak tomuto tlaku čelit (32:17). Ve druhé čtvrtině se z kolínského pohledu na chvilku zablýsklo. Jenže úvodní šňůra 0:5 byla příliš krátká. Domácí si okamžitě uvědomili hrozící nebezpečí a znovu nastartovali svůj bodový stroj. Sice už to nebyl tak útočný průvan jako v úvodu, ale díky výtečné obraně drželi Medvědy v uctivém odstupu. Neustálou bojovností a agresivitou brali již tak viditelně unaveným Medvědům síly, které jim chyběly pro úspěšné zakončení. Dvanáct bodů za čtvrtinu je opravdu málo (54:29).

Na začátku druhé půle už opavští nezopakovali předchozí bohorovnost. Naopak sami dvanácti body v řadě sfoukli i tu poslední Medvědí jiskřičku naděje (66:29). Sklopené Medvědí hlavy a těžké ruce i nohy dávaly tušit, že kolínským hráčům tento zápas vůbec nevoní. Jenže domácí byli na koni a hodlali to Medvědům řádně spočítat za předchozí prohru. V útoku skórovali, kdykoliv si vzpomněli, ale v obraně, naštěstí pro Kolín, trochu povolili, takže došlo i na povedé akce Medvědů a úspěšné střely z dálky. Ale kdo utkání vládne, bylo i nadále jasné (82:47). Domácí téměř rovnoměrně protočili celou sestavu a udržovali si i v poslední čtvrtině vysoký standard. Jejich výkon neklesal a zápas si užívali až do konce. Za to pro Medvědy to nebylo nic příjemného. Podruhé v řadě inkasovali více než sto bodů a je zřejmé, že s jejich obrannou činností to není úplně v pořádku (115:70).

Zklamaný Filip Rytina po zápase řekl : „Utkání se mi hodnotí velmi těžce, propadli jsme prakticky ve všech herních činnostech. Zejména na doskoku jsme dnes absolutně vyhořeli. Opava vyhrála zaslouženě, my jsme bohužel neměli co nabídnout.

Nedá se nic dělat, je třeba i toto utkání hodit za hlavu, rychle se oklepat a navázat na povedené výkony, které Medvědi předváděli před nuceným covidovým výpadkem.

Body Opava: Šiřina Jakub 18, Kouřil Radovan 17, Slavík Jakub 14, Markusson Mattias 13, Švandrlík Jan 13, Gniadek Martin 12, Zbránek Filip 11, Kvapil Miroslav 10, Jurečka Luděk 5, Dragoun Rostislav 2

Body Kolín: Lošonský Pavol 15, Číž Adam 14, Mareš Michal 11, Křivánek Jan 8, Novotný Filip 8, Petráš Jakub 7, Dlugoš Theodor 5, Novák Pavel 2, Jelínek Jiří 0, Merta Tomáš 0, Rožánek Robert 0, Vacek Lukáš 0

STŘELBA 3B. 35/15:28/10 STŘELBA 2B. 40/25:34/17 TH 23/20:12/6 doskoky 52:22 CHYBY 18:23 ROZHODČÍ Kučírek Martin, Vošahlík Marek, Vávrová Veronika