BC GEOSAN Kolín - BK Armex Děčín 72:91

23/1/2021

Když to nejde, tak to nejde.

V nezáviděníhodné situaci se ocitli kolínští Medvědi. Sice si v minulém utkání v Ostravě zajistili účast v pokračování Kooperativa NBL ve skupině A1, jenže do dalšího průběhu soutěže se započítávají všechny zápasy a každá prohra zamrzí. V konečném účtování to bude rozhodně znát. Tréninková absence na přelomu roku, způsobená nákazou v týmu, se musí projevit. A zřejmě se projevovat začíná. Nutnost dohrát základní skupinu do 15. ledna navalila na kolínské borce porci čtyř zápasů v osmi dnech. Co čert nechtěl, k venkovním zápasům zrovna teď musí cestovat do Ostravy a Opavy, nejvzdálenějších destinací v KNBL. A doma, v GEOSAN aréně hostili ve 20. kole velmi motivovaný Děčín. Tým, který se po matném úvodu rozehrál k velmi dobrým výkonům a také buší na dveře skupiny A1. Medvědi i tak drželi víc než 35 minut šance na úspěch. A to i přesto, že v průběhu zápasu musel pro zdravotní problémy odstoupit Michal Mareš. Také trojice sudích si toto utkání za rámeček nedá. Jejich způsob rozhodování byl přece jen výhodnější pro hostující hráče, kteří toho dokázali náležitě využít. Vypadá to, že se proti Medvědům všechno spiklo. Tak doufejme, že je nastalá situace posílí a ještě víc semkne.

Od úvodního rozskoku servírovaly oba týmy velmi dietní ofenzivní menu. Nebylo to ani tak spolehlivostí obran, jako spíš nemohoucností v útoku. Po šesti minutách svítilo na ukazateli těžko uvěřitelné skóre (4:5). Hráči na obou stranách se předháněli v nepřesném zakončení a první čtvrtina končila za stavu, který by se hodil spíš k minižákům (10:15). Druhou čtvrtinu začal Kolín mnohem lépe, šňůrou 6:0. Jenže hosté v podobném laufu odpověděli a přidali okamžitě ještě o bod navíc (16:22). Ale to už byli Medvědi zahřátí na provozní teplotu a pomalu děčínský náskok umazávali. Po trojce Róberta Rožánka se dvě minuty před půlí dostali znovu do vedení (30:29). Konec se jim ale nepovedl, hosté opět stav otočili ve svůj prospěch a Róbertova závěrečná dalekonosná střela s klaksonem ťukla jen do obroučky (31:36).

Z herního projevu Medvědů bylo těžké vyčíst, co bude následovat, ale vše bylo takové těžkopádné a upracované. Naproti tomu Děčín musel a dělal pro to maximum. I tak ale Medvědi dál drželi partii v relativně hratelném stavu. Dřeli do úmoru, a i když se hosté několikrát vzdálili na vyšší bodový rozdíl, pokaždé dokázali kontrovat. Závěrečná trojka „Róžimu“ už tentokrát vyšla a udržel tím kolínské naděje (51:57). Ještě v začátku poslední čtvrtiny drželi Medvědi krok. Po dvou trojkách Filipa Novotného a Jirky Jelínka se dokonce přiblížili na tři body (63:66), ale bylo to bohužel naposledy, kdy byli na dostřel. Hosté si znovu vzali zpět uklidňující náskok. Pomohlo jim k tomu i několk „zázračných“ zakončení a jejich sebevědomí pro koncovku vystoupalo do extrémních výšin. Medvědi pochopili, že tento mač už je pro ně ztracen. I tak zaslouží kolínští borci velkou pochvalu, protože se jim rozhodně nedá upřít snaha a vůle, ale když není síla... . Kapitán Adam Číž neskrýval zklamání z výsledku (72:91). „Dnes vyhrál tým s větším nasazením. Mysleli jsme si, že to třeba nějak půjde samo, ale nebylo to tak. Vletěli na nás, zbili nás a vezou si výhru o dvacet.

Jak už bylo zmíněno, Medvědy do konce základní části čekají ještě dva zápasy, takže je odehrají obden. Ve čtvrtek 13.1. v Opavě a v sobotu 15.1. hostí doma Pardubice. Je třeba toto těžké období zvládnout. Držme jim pěsti!

Body Kolín: Petráš Jakub 19, Rožánek Robert 15, Novotný Filip 13, Číž Adam 10, Lošonský Pavol 7, Jelínek Jiří 5, Dlugoš Theodor 2, Novák Pavel 1, Kosík Lukáš 0, Křivánek Jan 0, Mareš Michal 0, Merta Tomáš 0

Body Děčín: Šiška Ondřej 26, Pomikálek Tomáš 18, Nichols Ty 16, Svoboda Matěj 13, Prahl Brett 10, Kroutil Filip 3, Osaikhwuwuomwan Craig Owen 3, Mach Martin 2, Bobek Lukáš 0, Sertič Filip 0, Vlasák Karel 0, Žikla David 0

STŘELBA 3B. 35/10:32/12 STŘELBA 2B. 27/12:36/20 TH 26/18:23/15 doskoky 35:47 CHYBY 24:25

ROZHODČÍ Blahout Petr, Kec Jakub, Melichárek Ivo KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 512