BC GEOSAN Kolín - GBA Fio banka Jindřichův Hradec 113:88

25/1/2021

Body Kolín:  Lošonský Pavol 22, Petráš Jakub 18, Číž Adam 17, Novotný Filip 15, DuBose Ian Rogers 13, Mareš Michal 11, Jelínek Jiří 9, Rožánek Robert 7, Dlugoš Theodor 1, Křivánek Jan 0, Merta Tomáš 0, Novák Pavel 0

Body BGA: Ikegwuruka Chimobi Ahinze 14, Welsch Marek 14, Brown William Javonta 13, Novotný Filip 13, Stegbauer Lukáš 9, Borovka Štěpán 7, Victor II Craig Christopher  7, Quinn jr Diago Leron Alijandro 6, Linhart Lukáš 3, Sánchez-Ramos Pereda Jorge 2, Novák Vojtěch 0

STŘELBA 3B. 30/14:21/8 STŘELBA 2B. 45/27:50/23 TH 27/17:22/18 doskoky 46:36 CHYBY 18:27

ROZHODČÍ Blahout Petr, Kurz Vlastimil, Kovačovič Matej KOMISAŘ Večeřa Pavel POČET DIVÁKŮ 523

Miroslav Sodoma (trenér BC GEOSAN Kolín):

Pro nás určitě důležitá výhra, po dvou těsných porážkách. Nebylo to tak jednoduché utkání, jak se může zdát podle výsledku. Mrzí mne, jak jsme odehráli 2.čtvrtinu, lépe řečeno 2.poločas, kde jsme opět polevili. Dostali jsme hodně bodů a jenom díky výražně vyhrané 2.čtvrtině jsme utkání přivedli do „jasné“ výhry. Myslím si tedy, že i zasloužené, protože podle statistiky jsme byli ve všem lepší, avšak naše výhra mohla být daleko výraznější. Mohli jsme dostat mnohonásobně méně bodů, ale to způsobil 2.poločas. Jak říkám, přestali jsme pod vidinou snadné výhry bránit tak jako jsme bránili v 1.poločase.

Jakub Petráš (hráč BC GEOSAN Kolín):

Dnes to byl náročný zápas – hlavně fyzicky. Chtěli jsme vyhrát, což bylo vidět na našem nasazení a jsem velmi rád, že se nám to dnes konečně podařilo po dvou prohraných zápasech venku. Děkujeme fanouškům za podporu.

Gilbert Ayotunde Ndako Abraham (trenér GBA):

Tento zápas jsme měli problém na naší obranné půli, kdy při doskakování docházelo k velkým počtům nedorozumění. Kromě toho jsme udělali příliš mnoho faulů v 1.polovině. Kdybychom neudělali příliš mnoho faulů, mohli jsme hrát více vyrovnanou partii v 1. polovině a nezkazili bychom toho ve výsledku tolik. Nyní se musíme s týmem opět vrátit do práce a zapracovat na našich chybách.

Marek Welsch (hráč GBA):

Dnes jsme přijeli do Kolína určitě vyhrát, bohužel náš zápasový plán nevyšel. Na doskoku jsme si vůbec nepohlídali kolínské pivoty, kteří měli tři, čtyři střeli na jeden útok, a to se taky projevilo na skóre. Sto čtrnáct je obrovský počet, a i když jsme my v útoku dali 90 bodů, tak to s takovouto obrannou bohužel nestačí. Musíme se poučit z dnešního zápasu a snad nám to půjde příště lépe.