Finálový turnaj o Pohár Středočeské oblasti 1. – 4. místo

BC Benešov - BC KOLÍN                             56:25 (13:9 31:17 35:21)

Střelci: Hamták J. 9, Vondráček P. 6, Holata V. 4, Sekavec D. 4, Domnosil R. 2,

BC KOLÍN – BK Příbram 2000                 64:26 (18:8 32:12 54:16)

Střelci: Pavlas A. 10, Vondráček P. 10, Holata V. 8, Hamták J. 6, Chobot M. 4, Bukovský A. 4, Roštáš F. 4, Šotola V. 4, Raguž N. 3, Starý A. 2, Bukovský J. 2, Sekavec F. 2, Sekavec D. 2, Domnosil R. 2, Slezák D. 1

Komentář k utkání trenéra Davida Machače: „Poslední dva zápasy této sezóny. V prvním utkání jsme nepodali špatný výkon, ale proti fyzičtějšímu soupeři jsme neměli šanci. I tak kluci bojovali a nemohu jim upřít snahu a bojovnost, která v některých zápasech po nevydařeném průběhu chyběla. Ve druhém zápase jsme kromě vedení soupeře 4:0 dokázali zápas zcela otočit a každý hráč co nastoupil do zápasu, tak dal nějaké body. Sezónu hodnotím pozitivně. Zaznamenali jsme velký posun, oproti loňské sezóně a všichni kluci se hodně zlepšili a za to jim patří velký kredit a děkuji rodičům za podporu. Uvidíme, zda u týmu zůstanu i v příštím roce, ale myslím, že je na čem stavět.“

Nejmladší minižákyně U11

Přípravná soutěž

BC KOLÍN - BK Brandýs n. L.                                         13:82 (2:28 7:45 9:74)

Střelci: Turavinina A. 7, Vokkounová A. 4, Černá S. 2,

Střelci: Malinová B. 3, Nerudová L. 2, Sojková B. 2, Turavinina A. 2, Macková E. 2

ŠBK Parker-Hannifin Sadská - BC KOLÍN               103:11(24:1 48:7 78:7)

Střelci: Turavinina A. 4, Macková E. 2, Černá S. 2, Malinová B. 2, Vokounová A. 1

ŠBK Parker-Hannifin Sadská - BC KOLÍN                60:15 (20:0 30:2 42:7)

Střelci: Černá S. 6, Vokounová A. 5, Turavinina A. 4,

Komentář k utkání trenérky Kateřiny Macháčkové: „V sobotu a v pondělí nás s našimi hráčkami čekaly dohromady čtyři náročná utkání proti Brandýsu a Sadské. I když do zápasů vstupujeme s velkým věkovým rozdílem a malými zkušenostmi, naše nejmladší celou dobu bojují a snaží se v utkáních ukázat dovednosti, kterým se věnujeme během tréninků.“

Starší minižáci U13

BA Nymburk - BC KOLÍN                                            129:22 (34:5 65:11 105:14)

Střelci: Dlouhý I. 8, Rigny S. 5, Kaprálek L. 2, Stříbrný V. 2

NBK JUVENTA Milovice - BC KOLÍN                       110:27 (26:4 58:13 84:17)

Střelci: Dlouhý I. 13, Dlauhoweský M. 6, Kaprálek L. 4,

Komentář k utkání trenéra Michala Vlčka: „ O víkendu jsme odehráli poslední soutěžní utkání této sezóny. Jednalo se o závěrečný turnaj 4 nejlepších týmů v naší oblasti. Je třeba říct, že jsme na turnaj dorazili bez 4 nejlepších hráčů a to se jednoznačně odrazilo na našich výsledcích.

Ale, co je třeba zmínit daleko víc je to, že se do hry zapojili hráči, kteří běžně nedostávají v zápasech tak velké vytížení a tento turnaj pro ně znamená neskutečně velké zkušenosti. Každý z hráčů na hřišti nechal úplné maximum a i přes to, že výsledky vypadají hrůzostrašně, tak jsem na kluky strašně moc hrdý a jsem rád, že jsme se tohoto turnaje účastnili.

A závěrem chci poděkovat Nymburku za skvělou organizaci tohoto turnaje.“

Junioři U19

Celostátní liga

BC KOLÍN - BK NAPOS Vysoká n. L.                                 73:54 (17:9 35:26 54:40)

Střelci: Kropáček M. 16, Zhříval F. 13, Adámek M. 11, Bareš A. 10, Sýkora F. 7, Zhříval J. 7, Hruška A. 6, Konývka R. 3

BC KOLÍN - Tesla Pardubice                                                57:62 (19:18 34:34 45:43)

Střelci: Hruška A. 18, Kropáček M. 12, Bareš A. 8, Adámek M. 7, Sýkora F. 6, Zhříval F. 4, Zhříval J. 2,

Komentář k utkání trenéra Davida Machače: „Poslední dva zápasy v sezóně a pro některé hráče i poslední zápasy v juniorské kategorii. V sobotu jsme se utkali o 3. místo v tabulce a zápas jsme zcela ovládli a soupeře k ničemu nepustili. V neděli jsme nastoupili proti týmu z Pardubic a musím říct, že i přes prohru šlo o náš nejlepší zápas. Zápas jsme sice prohráli v koncovce, ale nasazením a výkonem to byl skvělý zápas. Snad jako jediný tým v soutěži jsme neměli nikoho na hostování a vše odehráli pouze s kluky, které vedu od přípravky a letos jsme byli doplněni i o kluky hrající minulý rok nadregionální ligu. I přes nějaké problémy na začátku sezóny, jsme soutěž dokázali zachránit, což považuji za velký úspěch. Uvidíme co příští rok, ale všem klukům, kteří sezónu dokončili, děkuji a musím říct, že pro mě jako trenéra to byla povedená sezóna.“

Juniorky U19

Nadregionální liga – Final 4

BC KOLÍN - Slovan Varnsdorf                                  70:45 (16:18 36:30 52:36)

Střelci: Mikovcová K. 24, Krausová B. 13, Kvačková K. 9, Bečvářová K. 8, Halámková N. 6, Ulčová A. 4, Vaňková T. 4, Pithartová M. 2

BC KOLÍN - BCM Sokolov                                          81:56 (20:13 38:26 55:38)

Střelci: Mikovcová K. 25, Bečvářová K. 24, Vaňková T. 8, Halámková N. 8, Krausová B. 7, Kvačková K. 4, Ulčová A. 3, Boskovicová V. 2

Komentář k utkání trenérky Radky Štěpánkové: „V sobotu se u nás konal závěrečný turnaj soutěže. V dopoledním semifinále nás čekal tým TJ Slovan Varnsdorf. Zpočátku byla vidět velká nervozita, ale tu holky překonaly a druhý poločas byl v jejich režii.

Ve večerních hodinách nás pak čekalo finále s týmem BCM Sokolov. Musíme všechny pochválit za skvělý přístup k tomuto zápasu! Holky tak po náročném sobotním programu odcházejí jako vítězky celé soutěže!

Holkám patří velká gratulace a děkujeme všem, kteří toho byli součásti a dorazili holky podpořit!“

Ženy B

SBL žen

BC KOLÍN - Basketbal Čelákovice                                53:60 (16:9 26:30 42:44)

Střelci: Mocová E. 23, Černá N. 12, Kosíková M. 6, Halámková N. 5, Mikšovská I. 4, Macháčková K. 3

BC KOLÍN - Basket Poděbrady                                      60:55 (16:11 34:25 47:45)

Střelci: Mocová E. 13, Kosíková M. 12, Růžičková L. 11, Mikšovská I. 10, Macháčková K. 6, Jonášová M. 6,

Komentář k utkání trenéra Davida Vetora: „Tenhle víkend jsme odehráli Final 4, kde jsme v semifinále nastoupili proti týmu Basketbal Čelákovice. Do utkání holky nastoupily s chutí a díky rychlé hře jsme po pár minutách vyhrávali 14:4. Bohužel vstup do druhé čtvrtiny byl úplný opak, přestali jsme se soustředit na hru, dělali jsme hloupé chyby a přizpůsobili jsme se hře soupeřům. Ve druhém poločase jsme se snažili držet tempo, ale soupeřkám se dařilo úspěšně střílet z dálky. Ačkoliv holky bojovaly do poslední chvíle, tak to na vítězství nestačilo. Nezbylo nám nic jiného, než se ponaučit z chyb a připravit se na další utkání a boj o 3. místo.

V boji o 3. místo jsme nastoupili proti Poděbradům, které v semifinále prohráli proti Benešovu. Utkání bylo od začátku vyrovnané a věděli jsme, že nám to nedají zadarmo. V průběhu jsme si drželi lehký náskok, který ve 3. čtvrtině téměř zmizel a rozdíl byl pouze jednoho koše. Holky to ale nevzdaly, a v poslední čtvrtině zabojovaly a dotáhly zápas do vítězného konce a 3. místo bylo naše!