Družstva

Vyhodnocení sezóny 2018-19

15/4/2019
Muži B

Muži BC Kolín „B“, veřejnosti často známí jako „Majestátní Humři Kolín“, obsadili místo třetího nejlepšího týmu Středočeské Basketbalové Ligy!

Letošní sezóna byla pro Humry velmi turbulentní. Hned na úvod jsme se potýkali s minimální účastí na trénincích, a ještě menší účastí na zápasech. Vše vyvrcholilo v legendárním zápase v Kladně, který byl natolik památný, že si ho nikdo nepamatuje. Bylo nás totiž méně, než kolik nás vůbec smí být pro nástup k utkání. Po tomto zlomovém momentu jsme ke všemu začali přistupovat systematicky!

Absolvovali jsme několik krásných zápasů s Příbramí (proti které jsme za celou sezónu ani jednou neprohráli), či s Rémou. Následovalo několik klíčových proher, abychom se v tabulce umístili přesně tak, jak jsme potřebovali. Za zmínku stojí především prohra v Benešově, který do té doby ani jednou nevyhrál. Ještě zajímavějším zápasem se stala klíčová prohra v Českém Brodě! Brod prohrával o 7 bodů a kvůli vyfaulovaným hráčům dohrával ve čtyřech. Právě absence jednoho obránce způsobila v našich řadách zmatek a s vypětím všech sil jsme soupeři výhru vnutili. A to se nakonec ukázalo jako klíčové! Opět se potvrdilo, že výhra Vás nic nenaučí, ale dobrá prohra Vám umí otevřít oči. Kvůli této strategické prohře jsme s bilancí 10 výher a 10 porážek nastoupili na favorizovaný Beroun!

Série s Berounem byla jako každoročně velmi vypjatá. Ani jednomu týmu se nepodařilo ukořistit vítězství na domácí palubovce. V prvním zápasu zcela překvapivě vyhrál Kolín. Ano, ten Kolín, který v posledním zápasu sezónu dokázal prohrát proti čtyřem Brodským. Druhý zápas na palubovce Kolína pro změnu urvali Berounští. Finálový zápas se odehrál opět v Berouně a z celé sezóny ho lze hodnotit jako jeden z nejlepších vůbec. Hráči nevypustili jediný moment a šli tvrdě za každým míčem.

Výhra v Berouně nám pak garantovala účast ve Final4. Letošní ročník Středočeské basketbalové Ligy (SBL) změnil koncept a svou organizací se přiblížil evropským soutěžím jako je Euroliga. Po základní části je krátké play-off a následuje Final4. V rámci Final4 se během jednoho víkendu utkají čtyři nejlepší týmy. Sobotní zápasy určí, kdo se v neděli utká o třetí místo a kdo bude absolutním vítězem. Ač se Humrům podařilo na finále postavit jednu z nejsilnějších sestav vůbec, v sobotu na domácí Kladno, které v sezóně prohrálo pouze jedinkrát, prostě nestačili. Ze druhé dvojice překvapivě postoupila Příbram, která si vyšlápla na tradičního finalistu nymburskou Rému. Silný týmový duch a večerní „týmová terapie“ však zajistila, že tým nebyl vnitřně poražen a do nedělního zápasu s Rémou vstoupil jako morální vítěz. Bezchybná obrana, rychlé protiútoky a solidní střelba nám nakonec zajistila poklidné vítězství, a tak se tým BC Kolín B, Majestátních Humrů rozloučil se sezónou s vynikajícím třetím místem. Jestli jsou Humři v něčem opravdu silní, pak je to právě ta týmovost. Ač rodné číslo nejmladšího hráče začíná Gretzkyho 99 a nejstarší hráč je o více než 12 let starší, na hřišti i mimo něj jsou si absolutně rovní. Mladší kluci se letos dokázali perfektně srovnat se silovou hrou soutěže mužů a velmi dobře do týmu zapadli. Staří „mazáci“ oproti tomu sdíleli své zkušenosti. Výsledkem byl dobře fungující stroj i přes minimální množství „opravdových“ tréninků. Ať už se jednalo o:

Lapinovy ďábelsky rychlé nájezdy, Štofovy agresivní souboje o míč, Mikšákovy přesné trojky, Swaggyho silové doskoky, Apovy tvrdé souboje, Filipovy přesné háky, Jerryho nevyzpytatelné naznačení, Spejsovy rychlé dvojtakty, Mišutovy důmyslné rady, Babulovy stoleté stromy, Medíkovy včasné doskoky, Tonckovy levoruké nájezdy, Stevovy dalekonosné trojky a nováčka Fidži rychlé střely…

…letošní sezóna stála opět za to a my se těšíme, že se s Vámi opět v září setkáme… Díky patří také realizačnímu týmu - Vetyně a Fástovi!

HEY, HUMŘI, WHAT IS YOUR PROFESSION?!?

Podporuje nás