Pro všechny

Výsledkový servis 6. – 7. dubna 2024

Mladší minižákyně U11

Přípravná soutěž

Basket Říčany - BC KOLÍN                                      79:20 (24:12 48:16 61:18)

Střelci: Turavinina A. 8, Macková E. 6, Černá S. 2, Galčíková E. 2, Malinová B. 2

Střelci: Vokounová A. 9, Turavinina A. 6, Černá S. 3, Franzová E. 2,

Komentář k utkání trenérky Kateřiny Macháčkové: „V sobotu nás čekala s týmem dívek U11 dvě utkání v Říčanech. I když máme velmi mladé hráčky, které jsou o dva roky mladší od soupeřů, naše dívky vstoupily do utkání s hlavou nahoře a ukazovaly velkou bojovnost. Sice pro nás oba zápasy skončily prohrou, ale na hráčkách je vidět velký pokrok jak v obraně tak v útoku."

Starší minižáci U13

BC KOLÍN - BC Benešov                                         63:92 (14:31 29:46 49:78)

Střelci: Rigny S. 17, Dlouhý I. 16, Kaprálek L. 12, Hamták J. 8, Dlauhoweský M. 4, Coubal F. 2, Vondráček P. 2. Kozlík M. 2

Komentář k utkání trenéra Michala Vlčka: „V sobotu jsme dohrávali odložené utkání s týmem Benešova. Věděli jsme, že tento zápas nebude jednoduchý a tak jsme k němu přistoupili. Bohužel ihned na začátku se soupeř dostal do vedení, které až do konce utkání nepustil. Jsem velmi potěšen tím, že i přesto, že jsme prohrávali, kluci nesložili zbraně a bojovali až do samého konce utkání.“

Mladší žáci U14

Žákovská liga

BC KOLÍN - Slavoj BK Litoměřice                        61:53 (16:14 28:23 49:36)

Střelci: Batelka V. 20, Skořepa M. 13, Vondráček J. 8, Kampe J. 6, Mikyna M. 5, Beneš V. 3, Hryshko H. 2, Sobolík M. 2, Pekař M. 2

BC KOLÍN - BA LYNX Liberec                                51:40 (12:10 24:20 43:33)

Střelci: Skořepa M. 18, Sobolík M. 12, Batelka V. 7, Jendželovský M. 4, Pekař M. 4, Mikyna M. 2, Hryshko H. 2, Kampe J. 2

Komentář k utkání trenéra Michala Skořepy: „O víkendu jsme se utkali na domácí půdě se silnými soupeři z Litoměřic a Liberce. Oba zápasy si byly podobný. Dominovaly obrany, moc košů nepadlo. Obě utkání byla velmi vyrovnaná a jsem rád, že jsme je zvládli a vyhráli je. K vítězství výrazně přispěl i po pauze se navrátivší kapitán tymu Skořepa, který se stal nejlepším střelcem víkendu. Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží celý tým.“

Kadeti U17

Nadregionální liga

BVK Holice - BC KOLÍN                                          53:93 (10:23 19:51 37:71)

Střelci: Konývka R. 27, Krause J. 14, Starý M. 12, Jendželovský R. 10, Trtík V. 9, Křiva Š. 4, Procházka M. 4, Nosál J. 4, Bíža J. 2

Komentář k utkání trenára Michala Vlčka: „V dalším kole jsme vyjeli k soupeři z Holic. K zápasu jsme vyrazili bez některých hráčů, kteří se tento víkend účastnili turnaje CYBL. Do Holic jsme přijeli s tím, že chceme vyhrát, obzvlášť potom, co jsme v domácím prostředí prohráli o tři body. Od samého začátku jsme diktovali tempo hry a dalo by se říct, že po první čtvrtině bylo o vítězi rozhodnuto.“

Kadetky U17

Celostátní liga

Sokol Nusle - BC KOLÍN                                      56:64 (19:16 40:21 53:41)

Střelci: Mikovcová K. 21, Halámková N. 18, Bečvářová K. 10, Ottová L. 4, Hájková B. 4, Kolářová A. 4, Šibravová L. 3

Komentář k utkání trenéra Miroslava Sodomy: „Nejhůře odehrané utkání co jsem u holek působil. Začátek tomu nenasvědčoval, ale v průběhu to bylo z naší strany opravdu špatné. Místy jsme prohrávali téměř o 20 a působili sklesle a bojácně. V poslední čtvrtině nás snad někdo polil živou vodou a začaly se dít až neskutečné věci. Výhru o 8 považuji za malý zázrak, ale ten si holky zasloužily, vybojovaly si ho sami, nikdo jim nic nedal. Ony to nevzdaly a uvěřily, že ještě můžeme vyhrát. Jejich bojovnost a odhodlání mě překvapilo a potěšilo. Smekám pomyslný klobouček za to, jak to nevzdaly a bojovaly až do konce. Jen poučení pro příště, bojovat se musí celé utkání, protože příště už by se to nemuselo povést otočit.“

Ženy

2. liga žen

BC KOLÍN - Basket Poděbrady                           33:51 (6:13 16:27 16:45)

Střelci: Máchová D. 9, Bušková B. 9, Bezoušková D. 4, Fekarová T. 4, Štěpánková R. 3, Krausová B. 3, Horká A. 1

Basket Poděbrady  - BC KOLÍN                           80:34 (23:14 40:22 61:24)

Střelci: Máchová D. 10, Štěpánková R. 8, Hartmanová S. 6, Fekarová T. 4, Latová K. 4, Bušková B. 2

Komentář k utkání trenéra Filipa Rytiny: „Ve čtvrtfinále play-off jsme narazili na Basket Poděbrady. I přesto, že jsme v této sérii byli outsidery, chtěli jsme se prezentovat dobrým basketbalem. Sobotní utkání jsme ztratili rozdílem 18 bodů, i přesto, že jsme dokázali 30 minut z celkových 40 být vyrovnaným soupeřem, bohužel, 3. čtvrtinu vyhráli hosté 0:18. V neděli jsme odehráli odvetu v Sadské. Vstup do zápasu nebyl špatný, ale ve 2. čtvrtině soupeř odskočil na dvouciferný rozdíl. A v opět prokleté 3. periodě jsme tentokrát zaznamenali pouhé 2 body. 60 minut z celkových 80 jsme dokázali hrát prakticky vyrovnaně, bohužel, 20 minutový zkrat nás stál lepší výsledek. Našemu soupeři přejeme hodně štěstí v dalších vyřazovacích bojích! Pro nás tímto letošní sezóna bohužel končí.“

Muži C

SBL mužů

BK Kralupy-Junior muži - BC KOLÍN                  85:65 (21:22 41:40 69:51)

Střelci: Sychra L. 17, Horáček J. 14, Lapáček F. 11, Lapáček J. 10, Remeš Š. 4, Pacák J. 3, Vetor D. 3, Žiško A. 3

BC KOLÍN - ŠSK Slaný                                              63:80 (10:25 24:41 39:59)

Střelci: Lapáček J. 23, Svoboda T. 16, Horáček J. 10, Žiško A. 6, Vetor D. 4, Pacák J. 4

Komentář k utkání  „Komentář k utkání: „O uplynulém víkendu jsme odehráli poslední dvě utkání v této sezóně. Před tímto víkendem jsme všichni žili v naději, že stále můžeme postoupit do Final4. Bohužel jsme dvakrát prohráli a náš velký sen se rozplynul.

V sobotu jsme se představili v Kralupech nad Vltavou. Soupeř proti nám nastoupil v 6 lidech a bohužel nám ukázal školu basketbalu. Všude jsme byli o krok později a nedařila se nám ani střelba za tři body. Ve druhém poločase jsme se soupeři dokázali přiblížit, ale bohužel skóre zápasu jsme již nedokázali zvrátit.

V neděli jsme odehráli domácí utkání s týmem Slaného. Do zápasu jsme nastoupili v 6 lidech, protože v sobotu došlo ke zranění dvou hráčů. Utkání mělo úplně jiný obraz než zápas v sobotu. Dařila se nám střelba, dobře jsme bránili a i navzdory naší úzké rotaci jsme dokázali hrát rychlý basketbal.

Tímto jsme zakončili letošní sezónu, ve které se nám zranilo hned několik hráčů, ale i tak jsme dokázali postoupit do play-off a i v něm jsme se neztratili.