Výsledkový servis 2. – 3. února 2024

Mladší žáci U14

Žákovská liga

BC KOLÍN - Basket Poděbrady      106:33 (26:4 56:12 80:25)

Střelci: Topinka A. 15, Vondráček P. 15, Mikyna M. 15, Jendželovský M. 12, Kampe J. 11, Beneš V. 8, Hryshko H. 6, Trmík T. 6, Pekař M. 6, Batelka V. 6, Vaněk K. 4, Sobolík M. 2

Basket Poděbrady - BC KOLÍN       53:85 (11:29 33:36 42:66)

Střelci: Jendželovský M. 26, Batelka V. 16, Kampe J. 12, Pekař M. 6, Sobolík M. 6, Beneš V. 4, Mikyna M. 4, Hryshko H. 3, Vondráček J. 3, Topinka A. 3, Trmík T. 2

Komentář k utkání trenéra Michala Skořepy: „O víkendu tým U14 odehrál dvojičku s týmem z Poděbrad. V sobotu byl zápas jednoznačný. Soupeř nebyl kompletní. V neděli na soupeřově půdě to byl zápas jiný. Soupeř byl kompletní a rozhodnutý bojovat o vítězství. První poločas nebyl z naší strany dobrý. Spousta chyb, pomalost a neochota se rvát o výsledek. Druhá půlka se začala překlápět na naši stranu. Soupeř postupně odpadl i fyzicky. Nakonec zasloužená výhra. V obou zápasech dostali prostor všichni hráči.“

Kadeti U17

Nadregionální liga

BK Ústí nad Orlicí - BC KOLÍN      70:64 (19:8 34:30 59:50)

Střelci: Batelka Š. 19, Prochovník V. 13, Jendželovský R. 12, Jilemnický K. 8, Coubal J. 5, Konývka R. 5, Starý M. 2

Komentář k utkání trenéra Michala Vlčka: „O víkendu jsme odehráli zápas proti týmu z Ústí nad Orlicí. Byl to zápas, jaký jsem snad ještě nikdy nezažil. Bylo v něm totiž odpískáno skoro 70 faulů a byl tím velmi rozkouskován, což hrálo do karet domácím, kteří byli v daleko horší fyzické kondici než naši kluci.

Bohužel jsme nedokázali dát vysoké množství šestek a v prvním poločase se na nás podepsalo, že máme za sebou jarní prázdniny a většinu týdne jsme byli bez tréninku. Obzvlášť v prvním poločase jsme dělali hloupé chyby.“

Muži B

2. liga mužů

BŠ Slavia Praha - BC KOLÍN                   54:86 (12:18 24:50 36:73)

Střelci: Adámek M. 23, Somberg F. 18, Kocourek M. 16, Šiler M. 14, Kosík L. 10, Sýkora V. 5

Slavoj BK Litoměřice B - BC KOLÍN       66:68 (11:10 29:25 42:51)

Střelci: Kosík L. 22, Šiler M. 14, Somberg F. 13, Kocourek M. 10, Sýkora V. 6, Adámek M. 3

Komentář k utkání trenéra Miroslava Sodomy: „Dalo by se říci, že již tradičně ve velice „okleštěné“ sestavě, tentokráte šesti hráčů, jsme jeli k utkáním proti Slávii a Litoměřicím.

Slávie: Soupeř měl též problém s počtem hráčů pro utkání a nastoupil v 7 lidech, což proti nám bylo o jednoho více, ale prakticky od samého začátku byla herní převaha na naší straně, kterou jsme využili k „pohodové“ výhře. Kluci od začátku soupeře snadno přehrávali, ale hra z naší strany nebyla ideální. Nicméně výhra se počítá.

Litoměřice: Téměř kompletní soupeř a proti němu 6 „statečných“. Po skončení utkání musím opravdu říci, že statečných. Zápas byl většinou vyrovnaný a když nám soupeř na konci 2.Q trochu utekl, dokázali jsme se ve třetí čtvrtině velice dobrou hrou do zápasu vrátit a dokonce si utvořit drobný náskok. Na začátku poslední čtvrtiny soupeř zvýšil agresivitu a utkání bylo opět vyrovnané. Když se něco přes sedm minut do konce vyfaulovali naši dva hráči a my museli hrát ve čtyřech proti pěti, příliš jsem nevěřil, že můžeme uspět. Kluci však zabojovali a ve čtyřech dokázali nejen se soupeřem hrát, ale dokonce ho i přehrát a utvořit si náskok, který jsme s vypětím všech sil dokázali udržet a naprosto nečekaně, ale zaslouženě zvítězit. Toto jsem za svou trenérskou kariéru ještě nezažil a smekám před klukama a jejich výkonem pomyslný klobouček. Kluci ukázali, že umí bojovat a že i ten basket jim není cizí. Kluci děkuji.“

Ženy

2. liga žen

Vlčice Žďár - BC KOLÍN                  49:47 (10:11 28:23 43:32)

Střelci: Máchová D. 10, Štěpánková R. 9, Mikovcová K. 9, Fekarová T. 8, Bušková B. 4, Krausová B. 3, Latová K. 2, Horká A. 2

SK Renocar Podolí - BC KOLÍN     61:48 (16:10 32:29 49:42)

Střelci: Bušková B. 13, Máchová D. 11, Štěpánková R. 9, Latová K. 6, Hartmanová S. 4, Fekarová T. 3, Horká A. 2

Komentář k utkání trenéra Filipa Rytiny: „Do utkání proti Vlčicím ze Žďáru jsme vstoupili velmi dobře, brzo jsme vedli 2:9, ovšem poté nás opět začala trápit útočná fáze. Domácí toho využili a do poloviny utkání už byli ve vedení, na konci 3. čtvrtiny dokonce o 11 bodů. Jelikož jsme doma zvítězili o 3 body, potřebovali jsme v poslední čtvrtině zabrat, což se naštěstí povedlo, utkání jsme mohli i vyhrát, ale opět nás v poslední minutě srazili vlastní chyby.

V utkání proti Podolí jsme rozhodně nebyli favorité, ale díky našemu dobrému vstupu do utkání jsme odehráli jedno z nejlepších utkání sezóny. Skóre bylo vyrovnané až do poloviny 3. čtvrtiny (42:40), domácí poté využili našich chyb a únavy a odskočili nám na dvouciferný rozdíl. Porážka nás samozřejmě mrzí, ale odehráli jsme dobré utkání.“

Muži C

SBL mužů

ŠSK Slaný - BC KOLÍN                           84:60 (21:16 43:33 65:51)

Střelci: Lapáček J. 21, Žiško A. 16, Hoffman P. 10, Lapáček F. 6, Nemčok K. 5, Vetor D. 2

BC KOLÍN - BK Kralupy-Junior muži 100:51 (30:8 42:27 71:40)

Střelci: Sychra L. 33, Nemčok K. 17, Lapáček F. 16, Lapáček J. 10, Žiško A. 9, Hoffman P. 8, Svoboda T. 5, Vetor D. 2

Komentář k utkání Adama Žišky: „V sobotu jsme vyrazili do Slaného, který je jedním z lepších týmů naší finálové skupiny. I přes naši velkou absenci (pouze 6 hráčů), jsme skoro do konce třetí třetiny hráli vyrovnanou hru. V poslední čtvrtině už nám začaly docházet síly a soupeř nakonec odskočil na rozdíl 20 bodů.

V neděli jsme přivítali na domácí palubovce tým z Kralup, který přijel taky pouze v 7 hráčích. Hned v první čtvrtině jsme si vybudovali náskok přes 20 bodů, který se až na druhou čtvrtinu pouze zvyšoval. Celý zápas jsme dominovali a nakonec jsme překonali poprvé v sezoně hranici 100 bodů. Budeme doufat, že výhry a body budou pokračovat dále stejně jako v nedělním zápase, absence už dál pokračovat nemusí.“