Družstva

Vítězný víkend

16/3/2022
Ženy

Dva zápasy, dvě vítězství. Kolínský tým nastoupil ke dvěma utkáním Středočeské basketbalové ligy a obě zvládl na výbornou. V sobotu druhý tým tabulky dobyl Čelákovice a v neděli si pak v Brandýse nad Labem poradil s místním béčkem. Kolín tak i nadále drží druhé místo v tabulce zajišťující místo ve FINAL4.

Oproti minulému utkání v Čelákovicích se týmy představily na palubovce místního gymnázia a domácí nastoupili do zápasu i s dvojnásobnou olympijskou účastnicí a mistryní Evropy z roku 2005 Michaelou Uhrovou, na kterou se kolínský výběr připravoval. V úvodních minutách se více dařilo Čelákovicím a trenér Rytina reagoval okamžitým time-outem a rozdal jasné pokyny, po kterých se Kolín dostal do tempa a první čtvrtinu zakončil s mírným náskokem. Ve druhé čtvrtině skvěle zafungovala defenziva hráček Kolína – důkazem je pouhých šest bodů soupeřek a náskok deseti bodů do druhé poloviny zápasu. Po přestávce si dámy z Kolína hlídaly nejenom náskok, ale také Uhrovou, která nejenom skórovala, ale i dostávala spoluhráčky do dobrých pozic po nápaditých přihrávkách. Odpovědí na body bývalé reprezentantky bylo šestnáct bodů Štěpánkové, třináct Máchové nebo devět bodů Mocové, která téměř zdvojnásobila svůj střelecký účet v letošní sezoně.

Závěr utkání byl jasně pod taktovkou Kolína, který porazil Čelákovice 64:50.

Basketbal Čelákovice – BC Kolín 50:64

Body: Štěpánková R. 16, Máchová D. 13, Mocová E. 9, Černá N. 8, Hoznauerová A. 5, Krausová B. 4, Bezoušková D. 4, Čermáková K. 3, Soukalová D. 2.

Dějištěm nedělního zápasu byl Brandýs nad Labem. V předešlých dvou vzájemných bitvách v letošní sezoně se v obou případech radoval z výhry Kolín a v neděli si tým žen nepřipouštěl jiný scénář, než ten vítězný. Podobně jako v sobotu se hráčky v kolínských dresech několik minut dostávaly do utkání, až zasáhl trenér Rytina s oddechovým časem. Minuta oddychu, jasné pokyny a koncentrace na hru. Time-out tým nastartoval. Zpevnila se obrana, zpřesnil se útok, dařily se signály a dámy si vybudovaly do poločasu dvanáctibodový náskok. Po třetí čtvrtině zářil na tabuli náskok jedenácti bodů pro hosty – 47:36 pro Kolín. V Závěrečné čtvrtině se domácí béčko Brandýsa ještě pokusilo o zdramatizování zápasu, ale proti byla kapitánka Hoznauerová, která s patnácti body táhla svůj tým a za zmínění stojí hlavně tři úspěšné trojky. Kolín porazil Brandýs nad Labem „B“ 53:47 a i po dalším hracím víkendu si drží druhé místo ve Středočeské basketbalové lize.

BK Brandýs nad Labem „B“ – BC Kolín 47:53

Body: Hoznauerová A. 15, Štěpánková R. 11, Máchová D. 8, Holubová E. 7, Krausová B. 7, Soukalová D. 5.

Komentář trenéra Filipa Rytiny: „V sobotním utkání jsme v Čelákovicích nevstoupili do utkání zrovna nejlépe, v průběhu první čtvrtiny jsme dokonce prohrávali, ovšem ve 2. čtvrtině jsme domácímu týmu dovolili zapsat pouhé 3 body a zde se rozhodlo o osudu zápasu. V neděli jsme cestovali do Brandýsa nad Labem k utkání proti místnímu béčku a opět nám nevyšel dle představ vstup do utkání. Rychlý time-out nás naštěstí rychlé vrátil do zápasu. Zkoncentrovali jak na obranné, tak i na útočné polovině a vedení, které jsme si udržovali až do konce utkání, se překlopilo na naši stranu.“