Družstva

Kolínsko-kutnohorský BK postoupil přes 1. kolo play-off.

29/3/2022
Muži B

Úspěšné vykročení mají za sebou hráči kolínského „Béčka“ ve vyřazovací části 2. ligy. Tým, hrající pod hlavičkou Kolína jako Kolínsko-kutnohorský BK, se v sérii na dvě utkání střetl se Sokolem Žižkov. Před začátkem tohoto dvojzápasu se očekávaly vyrovnané bitvy, ale hned v té první postavili kolínsko-kutnohorští borci všechny předpoklady na hlavu. Hrálo se na domácí palubovce Sokola Žižkov a po počátečním nesmělém oťukávání, první čtvrtina skončila o bod ve prospěch Žižkova (25:24), se do toho hráči kolínské rezervy pořádně obuli. Nejprve zabrali v útoku a po druhé čtvrtině šli do výrazného vedení (42:58). Do druhého poločasu přidali i výbornou obranu a v útoku dál svého soupeře doslova devastovali. Výsledek byl nečekaný, překvapivý, ale zasloužený (61:105). Vlastně tím celou dvou zápasovou sérii rozhodli.

Sestava a body Kolínsko-kutnohorského BK : Merta 29, Novák 25, Kocourek 17, Fišera 13, Němeček 11, Somberg 5, Prušinovský 3, Koláčný 2, Aufrecht,

Domácí zápas hraný v GEOSAN aréně byl pod vlivem obřího náskoku pouhou formalitou. A hráči Kolínsko-kutnohorského BK k tomu podle toho přistoupili. Jen si pohlídali, aby se soupeř náhodou nějakým zázrakem psychicky i herně nezvedl, a jinak si přišli zahrát. V útočné přestřelce, kdy domácí hráči obranné činnosti nevěnovali téměř žádnou pozornost, prohráli o bod (92:93). Na jejich postupu to samozřejmě nic nezměnilo, ale doma by se jen tak pro nic za nic prohrávat nemělo. Na to by si borci neměli zvykat. Určitě přijdou zápasy, kdy by se jim to mohlo nevyplatit.

Sestava a body Kolínsko-kutnohorského BK : Novák 21, Somberg 21, Merta 16, Němeček 12, Koláčný 10, Kocourek 8, Prušinovský 4, Aufrecht,

Ve druhém kole play-off 2. ligy už na ně čeká soupeř mnohem těžšího kalibru, suverénní vítěz základní části, BA LYNX Liberec. Tento tým ve dvaadvaceti zápasech prohrál jen jednou a v 1. kole play-off dvakrát zametl s Brandýsem nad Labem. Mužstvo z pod Ještědu je v sérii hrané opět na dva zápasy vysokým favoritem a cokoliv jiného než jejich postup by bylo velkým překvapením. Začínat se bude tentokrát v Kolíně a odveta se hraje na palubovce lépe postaveného týmu po základní části, tedy v Liberci.