Družstva

Finále!

4/5/2022
Ženy

Vyhrály a postoupily. Kolínské basketbalistky se se základní částí rozloučily domácím vítězstvím nad Čelákovicemi (69:48) a zajistily si své místo ve finálových bojích o titul. Finále je na programu o víkendu 14.-15. května. O detailech vás budeme informovat v nejbližších dnech.

Poslední zápas základní části a poslední tým tabulky. Do Geosan Arena dorazily Čelákovice, které i přes horší postavení v tabulce dlouho držely s Kolínem krok, a to i bez své hlavní osobnosti Uhrové. Hvězdu čelákovických však zastoupily Homolová s Šuráňovou, které dohromady nasázely deset trojek.

Oproti minulým zápasům chyběl kolínským hráčkám razantní a dominantní vstup do utkání, kterým by daly od prvních minut jasně najevo, kdo je pánem na palubovce. Trenér Rytina se již v první čtvrtině snažil tým probudit rotací hráček, kterou si mohl dovolit díky plné soupisce, ale ani to nepřineslo kýžený efekt. Čelákovice hrozily hlavně zpoza tříbodové čáry, čímž korigovaly bodový zisk domácích. Soupeřky se i párkrát dostaly do vedení, ale radost nekompromisně utnula Dominika Máchová svými přesnými trojkami v pravý čas.

Do druhé části zápasu nastoupil Kolín s minimálním náskokem dvou bodů, ale také s žádným důvodem k panice, protože tým si byl vědom své síly. Věřil si oprávněně. Po přestávce kolínské basketbalistky zpřesnily hru, mnohem více se dařila souhra na útočné polovině, defenziva se stávala mnohem více neprostupnou a výsledkem bylo vedení o devět bodů po třetí čtvrtině. Nejlepší střelkyní Kolína byla v zápase čtrnáctibodová Dominika Máchová, která poskládala body z přesných trojek, sebevědomých nájezdů do koše a čtyř proměněných šestek. Přes hranici deseti bodů se v utkání dostala ještě dvojice Radka Štěpánková a Barbora Krausová. Zaznamenaly shodně jedenáct bodů. S přibývajícími minutami rostl i náskok Kolína, který se zastavil na 21 bodech a kolínské basketbalistky tak porazily Čelákovice 69:48 a připsaly si i čtvrtou výhru ze čtyř vzájemných bitev.

Vítězství znamená, že dámy končí základní část na druhém místě tabulky Středočeské basketbalové ligy a čeká je finále, které se bude konat v termínu 14.-15. května. O konečném rozlosování a časech jednotlivých zápasů Vás budeme informovat. Držte palce, základní část je teprve začátek!

Hodnocení Dominiky Máchové: „Začátek zápasu nebyl dle našich představ. Chybělo nasazení a koncentrace a tomu odpovídal i vyrovnaný průběh první poloviny utkání. Ve druhém poločase jsme se zvedly, byly mnohem sehranější, pečlivěji jsme plnily taktické pokyny a náš náskok začal narůstat. Čelákovice jsme nakonec porazily a urvaly vítězství, ale před finálovými boji je stále co zlepšovat.“

Komentář trenéra Filipa Rytiny: „Vítězství nad týmem Čelákovic bylo pro nás jasnou povinností. My jsme povinnost splnili a se základní částí se rozloučili výhrou.

BC Kolín – Basketbal Čelákovice 69:48 (16:14, 31:29, 48:39)

Body: Máchová D. 14, Štěpánková R. a Krausová B. 11, Mocová E. a Soukalová D. 8, Černá N. a Bezoušková D. 5, Hoznauerová A. 4, Holubová E. 2, Čermáková K. 1.