Družstva

CHRISTMAS CUP PLZEŇ 2018

3/1/2019
Kluci U12

CHRISTMAS CUP PLZEŇ 2018 PŘINESL MEDAILE!

Ani přes vánoční svátky malí Medvědi nezaháleli a vyjeli tak na tradiční třídenní turnaj do Plzně, kde se letos konal již 7. ročník mezinárodního turnaje Christmas Cup Plzeň 2018. BC Kolín na něm reprezentovali družstva mladších minižákyň U13 a mixu nejmladších minižáků U11 a obě družstva z turnaje přivezla medaile.

Mladší minižákyně na turnaji nepoznali hořkost porážky a přivezly zlaté medaile ze své kategorie. Příjemný překvapením však byla i bronzová medaile mixu nejmladších minižáků U11, kteří jeli v tomto složení na zápas vůbec poprvé, protože v soutěžní sezóně hrají děvčata a i chlapci jako dvě samostatná družstva. Jejich souhra na prestižním turnaji tak byla velkou otázkou. U11 ve skupině čekali těžcí soupeři chlapeckých družstev Klatov a Domažlic, kteří v této kategorii patří k několika nejlepším týmům v republice a dále pak družstva Českých Budějovic, domácí Plzně a Mariánských Lázní.

Krom prvních dvou, se malým Medvědům podařilo všechny soupeře porazit. Zejména pak zápasy s domácí Plzní nejprve ve skupině a poté i o třetí místo byly velmi vyrovnané, napínavé a oba je zdobila velmi bouřlivá atmosféra, když nejen domácí, ale naše Medvíďata měla v hledišti velkou oporu zejména v rodičích, kteří dorazili v hojném počtu. Malým Medvědům však v zápase o třetí místo fandili i další družstva a to zejména proto, že se jim podařil nevídaný kousek, když po první čtvrtině prohrávali 23:2, ale poté již domácímu soupeři nedovolili skórovat a utkání nakonec ovládli 23:30 a získali tak bronzové medaile. Velmi dobře organizačně zvládnutý turnaj pro kategorie od U11 až po U16 s hojným zastoupením týmů z ČR, Neměcka ale i Slovinska tak malým Medvědům přinesl nevšední a cenné zážitky, když si vyzkoušeli krom basketbalu třeba i bowling a shlédli mnoho pěkných utkání.

Oficiální fotogalerie organizátora ke shlédnutí zde.

Podporuje nás