Družstva

Cesta Kolínsko-kutnohorského BK vyřazovací částí skončila ve 2. kole

13/4/2022
Muži B

Po postupu přes Sokol Žižkov čekal na hráče kolínského „Béčka“ soupeř mnohem těžší, BA LYNX Liberec. No, Liberec. V prvním utkání, hraném v Kutné Hoře, se domácí při rozcvičování asi trochu podivili, když viděli sestavu severočechů. Liberec se rozhodně netajil postupovými ambicemi a svůj tým, již tak velmi silný, vyztužil výpomocí z Mladé Boleslavi a třemi posilami z extraligového Jindřichova Hradce. Když to pravidla ČBF dovolují, proč ne. Oproti tomu hráči Kolínsko-kutnohorského BK nastoupili oslabeni o dva borce základní rotace a v průběhu první půle ještě navíc odkulhal Tomáš Merta.

Hosté vyrukovali s velmi agresivní obranou, která byla příčinou velké spousty kolínsko-kutnohorských ztrát. Ale i přes to se domácí drželi na dostřel (15:23). Když liberečtí ve druhé čtvrtině trochu polevili a nechali své nové opory odpočinout, na skóre se to okamžitě projevilo (45:48). Hostům bylo jasné, že musí nasadit do hry to nejlepší, co mají, ale dlouho to nebylo nic platné (64:69). Teprve na začátku poslední části se třemi trojkami v rychlém sledu odpoutali a dovedli zápas k jasné výhře (83:102). Ale domácí se rozhodně nemají zač stydět. Předvedli velmi dobrý výkon.

Body Kolínsko-kutnohorského BK : Novák P. 27, Nečas L. 12, Kocourek M. 10, Koláčný L. 10, Němeček J. 10, Fišera M. 6, Merta T. 4, Somberg F. 4,

Tato výhra určila ráz odvetného utkání hraného na palubovce Liberce. Série byla rozhodnuta a hráči Kolínsko-kutnohorského BK dorazili pod Ještěd v ještě oslabenější sestavě. Jen v první čtvrtině byli schopni domácím trochu vzdorovat (26:15), ale pak už to bylo kočka - myš. Tou myší samozřejmě byli hosté. Liberečtí si v pohodě a s chutí zastříleli a dovedli utkání s přehledem k výhře (91:47) a postupu do 3. kola play-off.

Body Kolínsko-kutnohorského BK : Novák P. 15, Nečas L. 7, Fišera M. 6, Kocourek M. 6, Němeček J. 6, Grmolenský J. 4, Prušinovský J. 3,