BC KOLÍN - BC BENEŠOV 80:58

14/10/2018
Juniorky U19

Průběh: 17:15, 31:29, 57:45

Po sobotní drtivé porážce od HB Basket bylo velmi zajímavé sledovat, jak se domácí hráčky postaví dalšímu soupeři z Benešova. Domácí se však naštěstí ze svých předchozích chyb velmi dobře poučili a od začátku předváděli diametrálně odlišný výkon. Soupeř z Benešova se sice ujal rychlého vedení, domácí tým ale nepanikařil a trpělivým výkonem se ujal vedení po první čtvrtině 17:15. Vyrovnaný průběh předváděly oba týmy i do poločasu, jelikož druhá čtvrtina skončila remízou 14:14. Nutno podotknout, že hlavním důvodem, proč se ani jeden z týmu nemohl utrhnout do většího trháku byli zejména rozhodčí, kteří nastavili velmi zajímavý metr posuzovaní zákroků.V zápase celkem odpískali jen těžko uvěřitelných 56 faulů a hra tak byla opravdu velmi kouskovaná. Ve druhém poločase se ale začali po pěkných akcích domácí dobře prosazovat a zlepšenou hrou nakonec oslavili cenné vítězství.Dosavadní rekord stávajícího ročníku navíc vytvořila domácí Michaela Kosíková,když konto soupeře z Benešova zatížila 33 body.

Body v utkání:Kosíková Michaela 33 b. + 12 doskoků !!, Mocová Eliška 16 b. (2 x za 3 b.),Černá Nela a Vinklátová Iveta po 9 b., Macháčková Kateřina 7 b., Vítková Zuzana a Sombergová Jana po 3 b., Havrdová Adéla a Kukalová Tereza 0 b.

Komentář trenéra: Především bych chtěl holky za dnešní výkon pochválit, protože není jednoduché přijít na zápas s padesátibodovým batohem z předešlého dne. Ale nutno říci, že dnešní výkon byl podstatně lepší než ten včerejší. Zlepšili jsme práci na doskoku pod oběma koši, eliminovali jsme velké množství ztrát, i když 16 je stále ohromné číslo. Podařilo se nám hru trochu zrychlit a v o branně jsme již nedělali tolik chyb. Nedá se říci, že bych s výkonem byl nějak extra spokojený, ale výhra se jednoznačně cení.