Pozvánka na nejbližší zápasy
  Datum     Hodina       Soupeř         Soutěž       Místo  
-- --:-- -- -- --

Letní tábor - SPORTOVNÍ TÁBOR KALICH 2017

03.08.2017

tabor.jpg

Již po 23. se vydaly děti z našeho klubu na letní tábor. Letos se konal v malebné jihočeské krajině poblíž Jindřichova Hradce v táboře pojmenovaném Kalich a zúčastnilo se ho celkem 62 dětí ve věku od 7 do 17 let. Ty tak mohly prožít týden plný zábavy a sportovních činností. Jako již tradičně se ihned po příjezdu konal tzv. draft - každé dítě se na týden stalo důležitou součástí jednoho z týmů NBA a 8 týmů pak mezi sebou soupeřilo o celkový triumf v celotáborové hře. Tématem celotáborové hry se letos stal Zajatec japonských ostrovů, kdy jsme se při přípravě inspirovali románem Shogun od Jamese Clavella z roku 1975.

I přes nepřízeň počasí v prvních dnech jsme rozdali celkem 19 sad medailí z různých olympiád, které se konaly jak v táboře, tak i v přilehlých lesích a dokonce se v jedno slunečné odpoledne týmy vydaly plnit úkoly do blízkého městečka - Kamenice nad Lipou. Mohly tak poznat krásy tohoto malého města, kde navštívily např. Zámek v Kamenici nad Lipou nebo kostel Všech svatých. Také se rozdaly 4 sady medailí za večerní sporty, týmy mezi sebou ve dvou konferencích zápasily ve fotbale, baseballu, házené a nechyběl samozřejmě ani basketbal!

„Celotáborová hra byla až do konce velmi vyrovnaná,“ hodnotí napínavé klání hlavní vedoucí Martin Buřič. O tom svědčí i to, že o celkovém vítězi musel rozhodnout až závěrečný rozstřel. „Čtyři nejmladší členové družstva šly náběh na koš a zbylá čtveřice střílela trestné hody,“ dodal. Z triumfu se nakonec radoval tým Chicaga Bulls, který vedl jako kapitán Lukáš Vacek, na druhém místě skončilo Golden State kapitána Filipa Somberga a bronz brala Oklahoma kapitánky Kateřiny Macháčkové. Na počest vítězů byl odpálen slavností ohňostroj a ten započal diskotéku, která by trvala zajisté ještě do dnes, kdybychom děti neposlaly včas spát.

Na velký putovní pohár, kde jsou zaznamenána všechna jména vítězů táborů tak budou pro tento rok vyryta jména: Lukáš Vacek, Filip Mikeška, David Volný, Vojtěch Sýkora, Ondřej Jánský, Aneta Rozsypalová a Markéta Cachová