Pozvánka na nejbližší zápasy
  Datum     Hodina       Soupeř         Soutěž       Místo  
-- --:-- -- -- --

výsledky BC Kolín - Kooperativa NBL – play-off – čtvrtfinále – 4. kolo

19.04.2017


BC GEOSAN KOLÍN - BK Armex DĚČÍN 79:73

Fotogalerie (autor: Prokop Bělina) ...zde
Tisková konference ...zde

V úterý se museli dívat, jak jejich soupeř slaví. Nyní se role obrátili. Basketbalisté Kolína po heroickém výkonu dokázali porazit Děčín 79:73 a díky tomu snížili stav čtvrtfinálové série na 1:3.

„Konečně jsme dokázali, že můžeme s Děčínem hrát a vyhrát. Samozřejmě nás mrzí, že to nepřišlo dřív. Dnes jsme ale vyhráli zaslouženě,“ řekl po utkání kolínský rozehrávač Adam Číž.

„Jeli jsme sem s tím, že sérii ukončíme. I když jsme byli skoro ve všech herních činnostech lepší, tak se nám to nepodařilo,“ hlesl křídelní útočník Děčína Tomáš Pomikálek.

Jestliže se našli tací, kteří po úterní porážce další návštěvu haly Spojů vzdali, udělali chybu a ještě dlouho si budou drbat hlavu, protože atmosféra byla doslova elektrizující. Nenašel se snad žádný fanoušek, jehož by průběh utkání nechal chladným.

Dlouho bylo skóre na vážkách. Ani jeden tým nevedl dvouciferným rozdílem. Rozhodující moment přišel na začátku čtvrté čtvrtiny. Kolín velmi dobrou obranou nedovolil Děčínu šest minut skórovat, naopak sám zaznamenal jedenáct bodů v řadě (Kerr dvakrát za dva body, Číž trojka, Dixon za dva, Kerr za dva) a dostal se do vedení 68:61.

Děčín se snažil ztrátu smazat, Medvědi byli ale dlouho proti. Chvíle hrůzy si prožili třicet vteřin před koncem, kdy Válečníci snížili po trojce Pavla Houšky na rozdíl dvou bodů (75:73).

Slabší povahy kolabovaly. Závěr ale zvládli Kolíňáci bravurně. V krasné basketbalové atmosféře mohli slavit výhru, která je udržela ve hře.

Každý fanoušek si chtěl po závěrečném klaksonu s hráči plácnout. Dokonce se někteří jedinci neudrželi a radostí vběhli na hrací plochu. Tak moc byli zasaženi atmosférou.

Prostě svátek basketbalu. Víc takových zápasů.

„Gratuluji Kolínu k prvnímu bodu v sérii. Očekávali jsme, že to bude těžké utkání. Také kdo by chtěl končit sezónu,“ podotkl trenér Děčína Pavel Budínský.

„Problémem pro nás bylo, že jsme nechali Kolín dostat do laufu. Hlavně v prvním poločase, který byl více ofenzivní. Nebyli jsme schopní řešit některé situace dobře. Kolín hrál s větší přímočarostí a agresivitou do koše. Na druhou stranu my jsme zase kontrovali v útoku, i když tam byly menší propady. Nicméně se mi náš projev, až na řešení některých kombinací, líbil, ale to se prostě stává. My předvedli poměrně dobrý výkon. Sice jsme prohráli, ale nemá smysl z toho dělat tragédii. Nyní se musíme připravit na pátý zápas,“ dodal Budínský.

„Hráči dokázali za 24 hodin změnit přístup a bojovnost. To byl hlavní aspekt naší výhry,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Pokud chceme hrát vyrovnaný zápas s Děčínem, tak musíme bojovat minimálně jako on a potom máme šanci. Dneska ta bojovnost byla na úrovni Děčína,“ potěšilo Benáčka.

I když Kolín vyhrál, našel trenér některé chyby.

„Bohužel i dnes se nám stalo, že jsme měli podobný problém jako v předchozích utkáních, a to, že jsme si nepohlídali útočný doskok soupeře. Nechali jsme ho střílet druhou a třetí střelu na koš, to se potom těžko hraje. Naštěstí Děčín dnes netrefoval tolik jako v předchozím utkání,“ dodal Benáček.

Stav série je 1:3, další duel se hraje v sobotu v Děčíně.

„Chtěl bych vrátit sérii do Kolína. S tím pojedeme v sobotu do Děčína,“ hlásí Benáček.

„Dneska nám tam nepadly některé střely a udělali jsme spoustu nevynucených chyb. To jsou věci, které když zlepšíme, tak se do Kolína určitě nevrátíme,“ oponoval mu Tomáš Pomikálek.

„Nechceme sezonu končit. Všichni doufáme, že budeme hrát dál a dál,“ zdůraznil Adam Číž.

Jeden mečbol Kolín už odvrátil. Podaří se mu odvrátit i druhý a vrátit sérii do Kolína?


Body Kolín: Kerr Garret 19, Vocetka Michal 12, Dixon Chris 11, Hunt Jimmie 11, Skinner Lee Edward 10, Číž Adam 7, Rovenský Lukáš 4, Machač David 3, Ličartovský Štefan 2, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0, Koláčný Lukáš 0

Body Děčín: Houška Pavel 15, Pomikálek Tomáš 15, Vyoral Tomáš 14, Ježek Šimon 7, Bažant Lukáš 5, Palyza Lukáš 5, Šiška Ondřej 5, Houška Jakub 3, Krakovič Jakub 3, Landa Robert 1

STŘELBA 3B. 18/7:35/11
STŘELBA 2B. 36/21:34/16
TH 22/16:9/8
doskoky 30:39
CHYBY 17:19
ROZHODČÍ Dolinek Ivo, Jeřáb Jan, Nejezchleb Petr
KOMISAŘ Macela Miroslav
POČET DIVÁKŮ 610
Nejlepší hráč: Adam Číž