Pozvánka na nejbližší zápasy
  Datum     Hodina       Soupeř         Soutěž       Místo  
-- --:-- -- -- --

výsledky BC Kolín - Kooperativa NBL – play-off – čtvrtfinále – 2. kolo

12.04.2017


BK Armex DĚČÍN - BC GEOSAN KOLÍN 80:71
Bylo to jako den a noc. Zatímco v prvním duelu play off zůstali za očekáváním, druhý duel čtvrtfinálové série odehráli basketbalisté Kolína podstatně lépe. Přesto jim to ale ani tentokrát na výhru nestačilo. Na severu Čech prohráli 71:80.

„Děčín vyhrál zaslouženě. Dnes to byl mnohem bojovnější zápas, alespoň z naší strany, než ten včerejší. Bylo to jako na houpačce, chvíli jsme vedli my, pak zase Děčín, a pro diváky to bylo jistě zajímavé utkání,“ zdůraznil kolínský kouč Predrag Benáček.

„Na play-off je krásné to, že sice hrajete stále s jedním soupeřem, ale každé utkání má jiný příběh. Myslím, že dnes to bylo mnohem bojovnější utkání. Počítali jsme s tím, že Kolín předvede jinou hru, že se víc vyšťaví a bude důraznější. To se naplnilo, navíc hned na začátku změnil obranu ze zónové na osobní. Byla to přetahovaná a tohle novum, kdy se hrají dva zápasy play-off ve dvou dnech hned za sebou, jsme zvládli,“ řekl trenér Děčína Pavel Budínský.

Hráči Kolína rychle vytěsnili z hlavy nepovedený první zápas a od začátku byli Děčínu vyrovnaným soupeřem. Rozdíl ve skóre byl minimální.

Na začátku druhé čtvrtiny se Medvědi dostali do menší výhody, tu ale ještě do přestávky ztratili.

Po změně se snažili manko smazat. Přestože byli častokrát na dosah, nepříznivý vývoj již nezvrátili.

„My jsme v důležitou chvíli utáhli šrouby v obraně, opřeli jsme se o naši defenzívu a bod po bodu jsme získali náskok,“ připomněl děčínský Lukáš Bažant, autor dvanácti bodů.

Na druhé straně zářil Bojan Bakič, který nastřílel 22 bodů. Bohužel někteří jeho spoluhráči zklamali. „Velký problém byl pro nás výkon obou amerických rozehrávačů. Dixon ani Hunt nehráli dobře,“ mračil se Benáček.

„Jsme rádi, že jsme ubránili domácí palubovku a vedeme 2:0 na zápasy, ale dnes jsme se na výhru opravdu nadřeli. Dnes rozhodly maličkosti, ale za mě bych řekl, že momentem duelu byl okamžik, kdy soupeř udělal zkraje druhé půle šňůru třinácti bodů, dostal nás pod tlak. Ovšem z něj nás vymanil svými body Pavel Houška a na konci této čtvrtky jsme vedli už o čtyři. Nešla nám příliš střelba, naopak Kolín si pomohl skvělými šestkami, kdy dal dvacet čtyři z dvaceti pěti pokusů,“ podotkl Budínský.

„Oba zápasy jsme si nesmírně užívali, protože v Děčíně je fantastická atmosféra. Dnes to bylo vyrovnané a my měli snad jen horší střelbu za dva body. Možná nám také chybělo trochu štěstí, které ale věřím, že najdeme na domácí palubovce,“ dodal Ladislav Horák.

„Kolín předvedl úplně jiný výkon, než včera. Nastoupil soustředěněji a intenzivněji. Nám se zkraje nedařila střelba, přestože pozice nebyly špatné. Byl to zápas play-off se vším všudy – dobrá atmosféra, boje pod košem a osobní souboje,“ řekl Lukáš Bažant.

Kolín tak nesplnil plán, alespoň jednou v Děčíně vyhrát. Nyní se série přesouvá do Kolína. Třetí duel se hraje v úterý 18. dubna od 17.45 hodin v hale Spojů.

„Na nás bude teď tlak, musíme oba zápasy vyhrát,“ podotkl Predrag Benáček.

„Vedeme 2:0, ale nic není hotovo, protože v Kolíně nás čeká žhavá palubovka,“ upozornil Budínský.


Body Děčín: Bažant Lukáš 12, Houška Pavel 12, Vyoral Tomáš 12, Šiška Ondřej 10, Houška Jakub 9, Pomikálek Tomáš 9, Ježek Šimon 5, Palyza Lukáš 5, Krakovič Jakub 3, Landa Robert 3, Jezbera Viktor 0

Body Kolín: Bakić Bojan 22, Skinner Lee Edward 16, Horák Ladislav 8, Machač David 8, Kerr Garret 6, Vocetka Michal 5, Hunt Jimmie 4, Číž Adam 2, Dixon Chris 0, Harčár Pavel 0, Ličartovský Štefan 0, Rovenský Lukáš 0

STŘELBA 3B. 21/6:18/5
STŘELBA 2B. 45/23:41/16
TH 22/16:25/24
doskoky 40:35
CHYBY 19:22
ROZHODČÍ Matějek Ivor, Hošek Jan, Blahout Petr
KOMISAŘ Hlaváček Pavel
POČET DIVÁKŮ 980