Pozvánka na nejbližší zápasy
  Datum     Hodina       Soupeř         Soutěž       Místo  
-- --:-- -- -- --

výsledky BC Kolín - Kooperativa NBL – play-off – čtvrtfinále – 1. kolo

11.04.2017


BK Armex DĚČÍN - BC GEOSAN KOLÍN 74:60
Byli považování za černého koně play off. Prognózy ale nenaplnili. Alespoň v prvním duelu čtvrtfinálové série s Děčínem. Basketbalisté Kolína prohráli na severu Čech 60:74.

„Děčín vyhrál zaslouženě, protože vedl téměř celý zápas a měl mnohem lepší přístup k zápasu, než my. Více bojoval a více chtěl vyhrát. Tak se má hrát utkání play-off,“ konstatoval trenér Kolína Predrag Benáček.

„Z naší strany to nebylo ono a náš přístup mě překvapil, protože to byla jedna velká nekoncentrovanost. To bylo vidět hned v úvodu, kdy nás Děčín potrestal třemi trojkami. Zápas se rozhodl v průběhu třetí čtvrtiny, takže domácí trenér pak mohl střídat hráče a šetřit síly na zítřejší utkání,“ dodal.

„Myslím, že dnes viděli naši fanoušci jaký je rozdíl mezi zápasem play-off a formálním utkáním v nadstavbě. Play-off je soutěž, kde se musí hrát tak, jak jsme hráli dnes my. Chci svým hráčům poděkovat, protože odvedli dobrou práci,“ uvedl trenér Děčína Pavel Budínský.

Kolín nezachytil začátek zápasu. Brzy ztrácel. První čtvrtinu prohrál 8:23. Ve druhé se sice zlepšil a stáhl ztrátu na deset bodů. Jenomže pak přišla třetí část a v ní další výbuch (12:25). To byl hřebíček do rakve. Medvědi tak nenavázali na poslední duel v nadstavbové části, který v Děčíně vyhráli.

„O výsledku rozhodly naše liché čtvrtiny. Hned do té první jsme dali energii, snažili jsme se poctivě bránit a hrát důrazně. Třetí čtvrtka byla pak hlavním důvodem, proč jsme vyhráli. Byli jsme produktivní a dostali jsme jen dvanáct bodů. Celkově jsme za tři čtvrtiny dostali jen čtyřicet bodů, což je proti Kolínu vynikající vizitka. Ty sudé čtvrtky byly horší, ale přesto jsme soupeře nepouštěli do mezihry a oblíbených střeleckých pozic. Výhra je dobrá pro naši mentalitu i sebedůvěru,“ dodal Budínský.

„Zápas rozhodně rozhodla první čtvrtina, do které jsme vstoupili úplně strašidelně. Děčín se naopak chytil hned od začátku, dostal se do laufu a bylo těžké ho zastavit,“ přiznal kolínský křídelní útočník Michal Vocetka.

„Ve druhé čtvrtce jsme sice domácí trochu přibrzdili, ale naše energie prostě dnes nebyla tam, kde měla být. Je to ale jen první bod Děčína a zítra je nový zápas,“ upozornil Vocetka.

„Na začátku první čtvrtiny jsme dali nějaké trojky, ale důležité bylo především naše nasazení, které jsme předvedli už na USK. Myslím si, že obranou můžeme vyhrát i sérii s Kolínem. Udržet ho na šedesáti bodech je dobrá vizitka. Musíme si ale uvědomit, že je to jen první výhra. Sice po dobrém výkonu, ovšem zítra se bude začínat od stavu 0:0,“ řekl po utkání nejlepší hráč utkání Jakub Krakovič z Děčína.

Kolín v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy prohrává 0:1. Druhé střetnutí je na pořadu ve středu. Hrát se bude opět v Děčíně (18).

„Doufám, že to bude z naší strany mnohem lepší. Především v přístupu a bojovnosti,“ věří trenér Predrag Benáček.


Body Děčín: Houška Pavel 14, Palyza Lukáš 12, Pomikálek Tomáš 10, Houška Jakub 9, Krakovič Jakub 9, Bažant Lukáš 8, Ježek Šimon 4, Šiška Ondřej 4, Vyoral Tomáš 4, Jezbera Viktor 0, Landa Robert 0

Body Kolín: Číž Adam 12, Horák Ladislav 11, Kerr Garret 11, Machač David 7, Bakić Bojan 6, Skinner Lee Edward 6, Dixon Chris 5, Vocetka Michal 2, Harčár Pavel 0, Hunt Jimmie 0, Ličartovský Štefan 0, Rovenský Lukáš 0

STŘELBA 3B. 26/8:22/6
STŘELBA 2B. 39/21:38/16
TH 13/8:15/10
doskoky 44:34
CHYBY 16:17
ROZHODČÍ Vyklický Robert, Hruša Petr, Baloun Jan
KOMISAŘ Zelinka Vladimír
POČET DIVÁKŮ 960