Pozvánka na nejbližší zápasy
  Datum     Hodina       Soupeř         Soutěž       Místo  
-- --:-- -- -- --

výsledky BC Kolín - Kooperativa NBL - sk. A1 - 10. kolo

04.04.2017


BK Armex DĚČÍN - BC GEOSAN KOLÍN 90:91


V minulých sezonách s ním měli pasivní bilanci, v té letošní je skóre vyrovnané. Basketbalisté Kolína vyhráli nad Děčínem ze čtyř utkání dvě. Naposledy se radovali v úterý na půdě soupeře 91:90.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože to se nám v nadstavbě mnohokrát nepovedlo. Je to pro nás dobrý signál před play-off. Přestože v utkání „o nic nešlo“, oba týmy chtěly vyhrát a hrály naplno. Byl to pěkný zápas, ve kterém jsme vyhráli, ale klidně mohl vyhrát i Děčín. Ten nás zlobil především v prvním poločase útočnými doskoky a dal hodně trojek z otevřených střel,“ řekl po utkání trenér Kolína Predrag Benáček.

„My jsme chtěli dnes také vyhrát, ale průběh napovídal tomu, že utkání bude mít exhibiční charakter. Svádělo to k laxní a pomalé hře, kdy si Kolín na nás vyzkoušel svůj zónový systém. Dali devadesát jedna bodů a soupeř opět potvrdil, že je mužstvem košíkářů. Snad naši někteří hráči konečně pochopili, že budou muset zvýšit nasazení a intenzitu v play-off, protože bylo vidět, že si na dno nehrábli. Možná je to ale lepší, než vyhrát o třicet bodů a myslet si, jak to bude všechno v pohodě. Je to taková drobná facka pro některé hráče, protože za týden se začne již na ostro,“ konstatoval trenér Děčína Pavel Budínský.

Poslední duel v nadstavbové části se od začátku lépe vyvíjel pro Děčín. Ten si pořád udržoval odstup. Vedl po první, druhé i třetí čtvrtině.

Závěr ale patřil Kolínu. Dvě a půl minuty před koncem sice prohrával 87:83, šesti body v řadě ale obrátil výsledek na svoji stranu. Vyoral vzápětí přesnou trojkou vrátil Válečníkům vedení zpět, poslední slovo měl ale Kerr.

Hlavní hvězdou zápasu byl ale Michal Vocetka, který zaznamenal třicet bodů, z toho pět trojek. Po zásluze tak byl vyhlášený nejlepším hráčem utkání.

„Možná, že se psalo, že v utkání o nic nejde, ale nakonec z toho byla vyrovnaná bitva a divákům se to muselo líbit. Za výhru jsme samozřejmě rádi, protože je to teprve třetí ve skupině A1. Určitě nám pomůže před sérií s Děčínem a věřím, že zde můžeme znovu vyhrát,“ je přesvědčený Michal Vocetka, který byl vyhlášený nejlepším hráčem utkání.

„Navážu na Michala. Doufám, že hned v prvním a druhém utkání Kolínu ukážeme, že zde vyhrát nemůže,“ zdůraznil Jakub Houška.

„Zápas jsme rozehráli dobře, přizpůsobili jsme se tomu, co hrál Kolín v obraně, a vycházelo nám to. Jenže pak jsme postupně zpomalovali, až jsme se dostali do vyrovnaného závěru, kde podle mého rozhodly útočné doskoky Kolínských. Nehráli jsme dobře, nehráli jsme tvrdě. Příští týden to musí být úplně jiné, a já vím, že zápasy play-off budou vypadat stoprocentně jinak, než ten dnešní,“ dodala děčínská opora.


Body Děčín: Vyoral Tomáš 18, Palyza Lukáš 15, Houška Pavel 12, Houška Jakub 12, Bažant Lukáš 6, Krakovič Jakub 6, Kroutil Filip 6, Pomikálek Tomáš 6, Šiška Ondřej 6, Landa Robert 3, Jezbera Viktor 0, Ježek Šimon 0

Body Kolín: Vocetka Michal 30, Kerr Garret 17, Skinner Lee Edward 17, Bakić Bojan 10, Horák Ladislav 6, Machač David 6, Dixon Chris 3, Hunt Jimmie 2, Harčár Pavel 0, Koláčný Lukáš 0, Rovenský Lukáš 0

STŘELBA 3B. 35/14:19/11
STŘELBA 2B. 30/20:39/20
TH 12/8:25/18
doskoky 34:29
CHYBY 20:20
ROZHODČÍ Baloun Jan, Jeřáb Jan, Blahout Petr
KOMISAŘ Volejník Pavel
POČET DIVÁKŮ 640