Pozvánka na nejbližší zápasy
  Datum     Hodina       Soupeř         Soutěž       Místo  
-- --:-- -- -- --

výsledky BC Kolín - Kooperativa NBL - skupina A1 - 1. kolo

11.02.2017


ČEZ Basketball Nymburk - BC Geosan Kolín 90:57
Stejně jako sezonu zahájili, vstoupili i do nadstavbové části – porážkou. Basketbalisté Kolína v úvodním střetnutí ve skupině A1 nestačili na Nymburk. Na půdě třináctinásobného mistra prohráli 57:90.

Kolín přijel na půdu mistra oslabený. Do hry nemohl zasáhnout Ličartovský, Skinner a v průběhu zápasu se mu zranil také rozehrávač Číž.

V úvodu s favoritem držel krok. Ještě v osmé minutě to bylo těsné, závěr první čtvrtiny ale patřil domácím hráčům, kteří si vypracovali devítibodový náskok. Ve druhé části ještě víc přitopili pod kotlem a bylo z toho pohodové vedení 50:27.

„Měli jsme tam zbytečné ztráty a pár pokažených brejků, ze kterých pramenily snadné body soupeře. Pak už nám odskočili a výsledek kontrolovali,“ řekl po utkání kolínský pivot Ladislav Horák.

„Ze začátku to bylo z naší strany trochu nekoncentrované, ale pak jsme zapnuli naplno a dostali jsme se do vedení asi o třicet bodů a to jsme kontrolovali celý zápas,“ řekl Matěj Svoboda, nymburská naděje.

Po ospalém začátku přišel budíček a postupné navyšování skóre.

„Hráli jsme naši hru, dobře jsme bránili a Kolín jsme nenechali hrát to, na co je zvyklý. Hráli jsme v rychlém tempu a to rozhodlo. Jsme natolik zkušení, abychom si svoje vysoké vedení pohlídali,“ dodal nymburský basketbalista.

Sázkové kanceláře jasně favorizovali Nymburk, Kolín ale s poraženeckou náladou neodjížděl. Několikrát ukázal, že i proti favoritům umí zahrát.

„Vždycky se těšíme, když můžeme změřit síly s těmi nejlepšími a zjistit, jak jsme na tom doopravdy výkonnostně. Nymburk je o nějaký level jinde, je to evropský mančaft,“ konstatoval Ladislav Horák.

„V prvním poločase jsme dostali přes držku, když to řeknu úplně chlapsky, druhou půli jsme se s tím nějak popasovali. Přitlačili jsme na agresivitě a nakonec ten výsledek nebyl tak katastrofický, jak se jednu chvíli zdálo,“ dodal Horák.

Medvědi se na začátku statečně drželi, po první čtvrtině ale už na soupeře nestačili. „Nymburk má strašně vyrovnaný kádr, není žádný rozdíl mezi lavičkou a základní pětkou, a tomu je těžké konkurovat. Hrají hodně rychle dopředu, řekl bych že o jeden rychlostní stupeň než ostatní týmy,“ chválil soupeře muž, který v minulosti nymburský dres oblékal.

„Kolín má dobré hráče, ale měl dva zraněné a v průběhu zápasu se mu zranil další. Mají dobré střelce a celkově mají dobrý tým,“ pochválil soka mladý Matěj Svoboda.

Druhé utkání v nadstavbové části odehraje Kolín již v úterý. Doma od 17.45 hodin hostí Pardubice.

Body Nymburka: Allen Bryon 15, Holt Stephen 14, Sant-Roos Howard 13, Hruban Vojtěch 12, Kříž Martin 11, Benda Petr 10, Simpson Diamon 6, Peterka Martin 5, Lawrence Eugene Elliot 2, Welsch Jiří 2, Svoboda Matěj 0
Body Kolína: Kerr Garret 14, Machač David 9, Bakić Bojan 6, Horák Ladislav 6, Dixon Chris 5, Harčár Pavel 5, Vocetka Michal 5, Číž Adam 4, Hunt Jimmie 3, Rovenský Lukáš 0

STŘELBA 3B. 22/10:22/4
STŘELBA 2B. 39/22:47/18
TH 20/16:10/9
doskoky 39:37
CHYBY 17:18
ROZHODČÍ Dolinek Ivo, Kec Jakub, Jeřáb Jan
KOMISAŘ Jirsa Ladislav
POČET DIVÁKŮ 630