Body Ostravy: Dufault Austin Lee 23, Barnes Chadwick Farrell 19, Ames Rahsaan Edward 9, Číž Adam 7, Gniadek Martin 7, Jurečka Luděk 5, Stehlík Jan 5, Wilson Jeremiah 5, Greene Justin Pierre 0, Pelikán Rostislav 0, Zbránek Filip 0

Rozhodčí: Lukeš Václav, Karásek Jan, Kec Jakub
Komisař: Šmíd Pavel
Nejlepší hráč: Machač David
Diváci: 590

Komentář:

Kdo přišel v sobotu do haly Spojů, nelitoval. Utkání nadstavbové části Mattoni NBL Kolína proti Ostravě stálo za to! Velké drama rozhodl David Machač 19 sekund před závěrečným klaksonem. Kolín vyhrál 82:80 a slaví první vítězství ve skupině A1.

Hned od začátku se oba týmy střídaly ve vedení. Hosté byly vždy o pár bodu vpředu. Poločas vyhráli o 6. Také ve třetí čtvrtině Kolíňáci neustále dotahovali ztrátu.

V poslední čtvrtce domácí prohrávali už o 9 bodů. Ale toto manko se jim podařilo snížit a zápas proměnili v obrovské drama. Když do konce zbývaly necelé 3 minuty, prosadil se David Machač s stáhl na 72:74. Trojka Chada Barnese ale navýšila náskok hostů.

Minutu před koncem Kolín prohrával o 4 body. David Machač zdvihl diváky ze sedadel, když jeho trojka prolétla obroučkou. Na druhé straně nedal svoji šanci Rahsaan Ames. Na tabuli stále svítil stav 79:80. Ke slovu opět přišla zlatá ruka Davida Machače a jeho přesná střela poslala Kolín do vedení. Zbývalo 19 sekund a trenér hostujícího celku si vybral oddechový čas. Další útok Ostrava nevyužila. Po nepřesné střele Chada Barnese míč doskočil Manny Ubilla, který byl faulován. Šestky neproměnil, ale míč získal Demarius Bolds, zazněl závěrečný klakson a propukla kolínská radost z vítězství 82:80.

Hvězdou utkání se stal David Machač, který dosáhl validity 40. Kolínský kapitán nasázel 34 bodů, zaznamenal 6 doskoků a získal 5 faulů. Trestné hody střílel se stoprocentní přesností (6/6), proměnil 4 trojky z 5 pokusů, z 11 dvoubodových střel byl osmkrát úspěšný.

NÁZORY PO UTKÁNÍ

Dušan Medvecký (trenér NH Ostrava):
„Gratuluji Predragovi k vítězství. My jsme si prohráli vyhraný zápas sami. Vedli jsme celý zápas a měli jsme ho pod kontrolou. Vypadalo to že ho dotáhneme do vítězného konce. Ale vyfauloval se Gniadek s Dufaultem, kteří chtějí bránit. Jelikož Pelikán je nemocný, nasadili jsme Grrena a to byl velmi špatný tah. Dostali jsme dvě trojky od Machače a tím se prohrál zápas. Z naší strany už tam poslední tři minuty nebyl žádný pohyb balónu a bez kolektivního výkonu nemůžeme vyhrát. Každý hrál sám, každý to chtěl rozhodnout a dát body.“

Predrag Benáček (trenér BC UNIKOL Kolín):
„Děkuji za gratulaci. Všichni máme z vítězství radost. Nevypadalo to pro nás dobře hlavně v průběhu poslední čtvrtiny, kdy to vypadalo, že prohrajeme. Ale musím pochválit kluky, kteří ukázali charakter a věřili, že vyhrajeme. Na konci se to stalo. Rozhodl David Machač dvěma trojkami.“