Body Děčína: Pope Patrick Donnell 26, Soukup Miroslav 17, Landa Robert 15, Alič Admir 12, Stria Luboš 12, Sanders Levell 8, Kinter Gyorgy F. 4, Jiříček Jan 2, Bažant Lukáš 0, Bejček Jan 0, Kaša Jakub 0, Linhart Lukáš 0

Body Kolína: Bolds Demarius Armond 29, Ubilla Emmanuel 16, Machač David 12, Field Richard 10, Vyoral Tomáš 7, Radulović Dejan 6, Kříž Martin 5, Benáček Uroš 4, Adamec Filip 2, Hubálek Michal 0, Matějka Robin 0, Němeček Jakub 0

Chyby: 18:24
Rozhodčí: Vyklický Robert, Kučera Stanislav, Jeřáb Jan
Komisař: Ringsmuth Zdeněk

Komentář:

Každé letošní utkání Kolína s Děčínem je napínavé až do konce, stejně tomu bylo i ve 2. kole nadstavby. Tentokrát se radoval Děčín.

Po celou první desetiminutovku byl Děčín o několik bodů ve vedení. Ve druhé odskočil až na 12 bodů. Poslední minuty této čtvrtiny patřily Kolínu, kterému se do poločasu podařilo rozdíl snížit na 46:40.

Ve třetí čtvrtině začali Kolíňáci přesně střílet trojky. A právě po trojce Davida Machače v 6. minutě se přiblížili na rozdíl jednoho bodu. Stejně odpověděl domácí Alič, který zvýšil na 61:57. Trojková přestřelka pokračovala. Tentokrát se na straně Kolína nemýlil Manny Ubilla. Otočit skóre se však nepovedlo, opět se prosadili domácí. V poslední minutě této čtvrtky tříbodové manko zlikvidoval Manny Ubilla a srovnal na 65:65. Děčín ale získal vedení opět na svou stranu.

Do poslední čtvrtiny šli Kolínští se čtyřbodovou ztrátou, kterou zlikvidovali Manny Ubilla a Martin Kříž. Potom Děčín zvýšil na 4 body a vše se opakovalo. Demarius Bolds upravil na 73:72. Po trojce Luboše Strii vedli zase o 4 body domácí. Trojkové hody nekončily. David Machač vypálil a míč prolétl obroučkou. 76:75. Hned v dalším útoku dal Stria opět trojku. Kolínským hráčům se soupeře zlomit nepodařilo. V nasazení ale nepolevili. K nezastavení byl hlavně Demarius Bods, který předváděl parádní akce. Čtyřicet sekund před koncem Kolín prohrával už o 7 bodů. Smeč a trojka Boldse znamenaly snížení na 93:89. Další trojkovou střelu už Demarius Bolds nedal a po páté osobní chybě musel opustit palubovku. Když do závěrečného klaksonu zbývalo 13 vteřin, proměnil Manny Ubilla dva trestné hody. Na tabuli svítil stav 93:91 a zbývalo 10 sekund. Po taktickém faulu vstřelil Sander jednu šestku a po druhém neúspěšném pokusu míč doskočil Landa. Kolínští ještě jednou pomocí faulu přerušili hru. Poppe při střelbě trestných hodů nezaváhal a stanovil konečný stav 96:91.

Nejužitečnějším kolínským hráčem byl Demarius Bolds, autor 29 bodů, 6 doskoků a 3 asistencí. Manny Ubilla si připsal 16 bodů, 6 doskoků a 8 asistencí. David Machač zaznamenal 12 bodů a Richard Field 10.

NÁZORY PO UTKÁNÍ

Pavel Budínský (trenér BK Děčín):
„Děkuju za gratulaci. My jsme měli motivaci letos poprvé Kolín porazit, protože jsme s nimi letos dvakrát smolně prohráli - doma o bod a ve druhém klání o sedm. I tohle třetí ukázalo, že do poslední chvilky se nedá predikovat, kdo odejde jako vítěz. Myslím, že my jsme si to zasloužili - od začátku jsme chtěli hrát svižně, nátlakově, byli jsme pořád vpředu. Škoda, že jsme vlastními chybami a některými rozhodnutími dovolovali Kolínu se vrátit do hry. A oni nám ukázali - hlavně ve druhé části - co umí především individuálně. V závěru Bolds, to bylo z kategorie TOP v Mattoni NBL. My jsme na něm střídali obránce, měnili jsme způsob hry - a přesto se dokázal prosadit, a to mu je ke cti. Snažili jsme se hrát naši hru a ve chvílích, kdy jsme nedávali otevřené střely, tak jsme chodili na doskok, a tím jsme utkání zvrátili. Ten moment, kdy Robert (Landa) doskočil míč, rozhodl zápas definitivně v náš prospěch. Pro nás první vítězství v nadstavbě po krásném průběhu, pro televizi atraktivní utkání, za což jsem moc rád a hráčům gratuluju.“

Predrag Benáček (trenér BC UNIKOL Kolín):
„Gratuluji Děčínu. Vyhrál zaslouženě, vedl skoro 39 minut. Rozhodla bojovnost, která se projevila na útočném doskoku - těch měl Děčín 12 ve druhém poločase a z toho 7 či 8 v poslední čtvrtině, kdy nám vždy Soukup nebo Landa doskočili a dávali z druhé nebo třetí šance. Ještě jednou gratuluji, myslím, že to byl pěkný basket pro televizní diváky i tady v hale.“