SLUNETA Ústí nad Labem - BC GEOSAN Kolín 86:87

14/10/2018

Další náročné utkání na venkovní palubovce čekalo na kolínské Medvědy, když netradičně v neděli vyrazili k souboji na sever Čech a soupeřem jim byla Sluneta Ústí nad Labem.

Vstup do utkání byl zcela v režii našich hráčů, kteří hned v 1. čtvrtině zasypali koš domácích šesti přesnými tříbodovými zásahy a skóre se po 10 minutách zastavilo na stavu 19:31. Ve druhém dějství se domácí díky zpřesněné obraně dostali zpátky do zápasu. Medvědi pomalu začínali ztrácet svůj pracně vybudovaný náskok z první čtvrtiny a co víc, nemohli se v útoku spolehnout na střelbu ze střední ani dlouhé vzdálenosti. Do šaten tak šli za mírného vedení  44:46.

Třetí herní období vyšlo lépe Pandám, které se ujaly vedení a odskočily místy až na rozdíl pěti bodů. Po 30 minutách hry svítil na tabuli stav 67:62.

Kolínští hráči ale ukázali, že není radno je odepisovat příliš brzy. Nástup do posledního dějství patřil právě jim. Domácí nezaznamenali za prvních 5 minut ani bod! Skóre utkání se tak obrátilo v náš prospěch a když svou šestou přesnou tříbodovou střelu zaznamenal MVP zápasu Walton a do konce utkání zbývala pouhá minuta,  mohli jsme pomalu začínat slavit první vítězství v této sezóně.

Body Ústí: Stevanovic Marko 20, Svejcar Spencer  20, Houška Pavel 18, Pecka Ladislav 14, Wisseh Jaytornah 9, Šotnar Michal 3, Šmíd Filip 2, David Martin 0, Maděra Jan 0, Pokorný Josef 0, Šteffel David 0

Body Kolín: Walton jr. Anthony Lamont 32, Pajović Miloš 16, Šafarčík Petr 13, Machač David 11, Thompson Alexander Jacob 10, Purifoy Preston Lamar 3, Šoula Jiří 2, Číž Adam 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0

STŘELBA 3B. 26/12:25/9 STŘELBA 2B. 39/19:38/23 TH 13/12:22/14 doskoky 30:39 CHYBY 22:16 ROZHODČÍ Vyklický Robert, Pokorný Štěpán, Vošahlík Marek KOMISAŘ Volejník Pavel POČET DIVÁKŮ 986

Pavel Beneš: "Pro nás velmi důležité vítězství, my jsme hráli tři dobrá utkání a v podstatě jsme těsně prohráli. My jsme se na utkání dobře připravili, chtěli jsme hru Ústí hlavně vytlačit z vymezeného území. I když jsou střelci, tak jsme věřili, že to utkání utrhneme tím, že nebudeme dostávat body z vymezeného území a to se také podařilo, dostali jsme 24, což je dobré. Jinak ty statistiky jsou v podstatě vyrovnané, myslím, že dneska je to stejné, jako když jsme hráli v Ostravě, že dneska nevyhrálo lepší družstvo, ale šťastnější, protože koncovka se utrhla nakonec u nás. My jsme byli lepší v první půlce, Ústí ve třetí čtvrtce. My jsme nakonec rádi, potřebovali jsme nějaké body do tabulky a dopadlo to tak, jak jsme chtěli.“

Antonín Pištěcký: „Gratuluju Pavlovi a jeho týmu k vítězství. My jsme do zápasu vstoupili připraveni, my jsme věděli, co Kolín hraje, jak to chceme bránit. Nicméně basketbal je dneska o cloně na míč, a pokud jí nezastavíte, tak nemůžete vyhrát a je úplně jedno jaké řešení u té clony na míč vyberete, když to hráči neprovedou tak jak mají. My jsme na začátku dostali dost trojek, takže do druhé čtvrtky jsme vstoupili s tím, že jsme je chtěli předskakovat a to se nám podařilo, byli jsme agresivnější, dotáhli jsme se a do šaten se šlo skoro za plichty. Třetí čtvrtina od nás super, ale stokrát jsem hráčům říkal, že když Kolínu teče do bot, tak že jsou agresivnější na cloně na míč, tak jak byli v Opavě, tak to samé se opakovalo, ti kluci to viděli, ti kluci věděli, že je to čeká, ale když ani rozehrávači si nejsou schopni s tím poradit. Říkal jsem jim nedriblujte, pusťte balon z ruky, otevřete se pro míč, prostě jednoduše, chytře, žádné hloupé ztráty, a ztráty, které jsou pro nás typické v těch posledních zápasech, že nám chodí dva na nula. Já jsem, slušně řečeno, hodně, hodně naštvaný na nás a tohle se nemůže stávat, od nás špatný výkon. Ano, možná statistiky nějakým způsobem jsou vyrovnané, ale víme, že Kolín byl 80% zápasu lepší než my, zaslouženě vyhrál, nezbývá než pogratulovat. Samozřejmě výborný výkon Waltona, protože, při vší úctě k jeho kvalitám, nevím, jestli se mu někdy podařilo dát 6/6 trojky a to byl ten rozhodující faktor.“