Královští Sokoli oplatili Medvědům týden starou porážku.

18/9/2019

BC Kolín - Královští Sokoli 84:85

K pátému přípravnému zápasu přicetoval do Geosan arény tým z Hradce Králové. Medvědi do něj nastoupili opět v neúplné sestavě, když některé opory dostaly volno. Zato ale se slovenským reprezentačním navrátilcem Jakubem Petrášem. A poprvé se vcelku početnému kolínskému publiku představil i jeho reprezentační kolega Robert Rožánek. Hned od úvodního rozskoku mohli diváci sledovat svižný útočný basket. Medvědi se rozkoukávali o chvíli déle než hosté a z toho rezultoval počáteční nápor Královských Sokolů (2:10). Ale za pět minut už bylo srovnáno a od té chvíle si ani jeden z týmů nevytvořil víc než šestibodový náskok. Útoky na obou stranách převládaly nad obranami a hráči se předháněli ve vymýšlení nápaditějších akcí. V půli vedli Medvědi o dva bodíky (47:45). Ani ve druhém poločase tempo nepolevilo, jen s přibývající únavou klesala úspěšnosr v zakončení. Do závěru si Medvědi nesli mírné vedení (82:76). Jenže několik svých útoků nedokázali proměnit v body, a tím dovolili hostům, aby se na ně dotáhli. Závěrečnou akci, vteřinu před koncem, sehráli Královští Sokoli kvůli prvotní nedohodě rozhodčích na dvakrát. První trojkové zakončení bylo neúspěšné, oprava bohužel pro domácí už s klaksonem do koše zamířila. Trošku nešťastná prohra, ale doufejme, že si ji Medvědi vybrali teď a v extraligové soutěži už něco takového nepřipustí.

V úterý odehrají Medvědi ještě jedno přípravné utkání doma s Pardubicemi a pak už je čeká účast v 1. ročníku Federálního poháru, který se uskuteční během prvních dvou zářijových víkendů.

Body 🐻: Jelínek 23, Rožánek 21, Petráš 13, Mareš 10, Kosík 5, Novotný 5, Novák 4, Merta 3