Písečtí Sršni si vyšlápli na Medvědy.

16/9/2019

BK Sršni Písek – BC Kolín   89:85

Utkání s prvoligovými týmy se Medvědům v letošní přípravě výsledkově nedaří. Po porážce se Slávií nedokázali uspět ani proti dalšímu ambicióznímu soupeři ze soutěže o jedno patro níže. Písečtí Sršni se také netají postupovými ambicemi, takže se jednalo o velmi zajímavou konfrontaci. Před výtečným publikem, které si pochvalovali i hráči Kolína, se odehrála vyrovnaná bitva. A Medvědi, stále ještě v nekompletním složení, v ní padli. Oba týmy se několikrát vystřídaly ve vedení a skóre utkání se pohybovalo nahoru dolů. Domácí vsadili na důkladnou celoplošnou obranu a úspěšnou trojkovou střelbu. V půli vedli 52:46. Druhý poločas odstartovali náporem Medvědi a zdálo se, že definitivně přeberou otěže utkání. Jenže začátek čtvrté čtvrtiny jim útočně nevyšel. Na pět minut se bodově odmlčeli a to bylo pro konečný výsledek rozhodující. Domácí znovu otočili kormidlo zápasu do svého směru a až do konce si vybudovaný náskok pohlídali. Porážka určitě příjemná není, ale také neznamená nic hrozného. Medvědi si jistě vezmou to správné ponaučení.Vždyť do začátku soutěžního ročníku zbývá ještě dost času.

Body Kolína : Číž 26, Novotný 18, Křivánek 14, Jelínek 12, Mareš 6, Vacek 4, Merta 3, Novák 2,