Medvědi přetlačili ústecké Pandy až v samotném závěru

10/9/2019

Třetí přípravné utkání kolínských Medvědů nabídlo reprízu čtvrtfinálového souboje loňského ročníku. Do GEOSAN arény zavítal tým Ústí nad Labem, který před čtyřmi a půl měsíci vystavil Medvědům stopku v play-off. V sestavách obou mužstev došlo během té doby k několika změnám a stále se jedná o přípravná utkání, která zatím jen málo napoví, jak to bude v sezóně vypadat. Ale zdá se, že  kolínský trenér Adam Konvalinka stále důkladněji zapracovává do sestavy Ondřeje Šišku a Džiugase Slavinskase.

Samotný zápas nabídl několik kotrmelců ve skóre a přítomní diváci se po celých čtyřicet minut nenudili. Po počátečním oťukávání, kdy oba týmy předvedly několik pohledných akcí, ale i nepochopitelných chyb se na koně dostali Medvědi a vytvořili si desetibodový náskok. Bohužel jim v průběhu třetí čtvrtiny odešel obranný doskok a navíc si vybrali bezbodovou pětiminutovku, díky které před závěrečným dějstvím disponovali desetibodovým náskokem pro změnu ústečtí. Medvědi se nadechli k ohromné stíhací jízdě a bod po bodu se na svého soupeře dotahovali. Hrdinou klíčových okamžiků se stal Tomáš Merta. Nejprve volnou trojkou z rohu vyrovnal a vzápětí vystihl rozehrávku hostí z autu pod kolínským košem a nabil Theodoru Dlugošovi do rychlého protiútoku, který kolínský rozehrávač zakončil ve stylu Adama Číže. Zapíchl to na trojce... a poslal Kolín do vedení, které už Medvědi udrželi (75:73).

Ondřej Šiška si přípravné utkání pochvaloval „Jsme rádi za výhru. Ale rozhodně nejsme rádi za třetí čtvrtinu. Ta byla z naší strany katastrofická. Toto si musíme pohlídat, protože v důležitých utkáních by nás to určitě mohlo stát zápas. Jinak utkání bylo super. Ukázalo nám silné i slabé stránky a také na čem je potřeba ještě zapracovat.

Body Kolína : Číž 22, Slavinskas 13, Šiška 9, Novotný 7, Dlugoš 6, Lošonský 6, Mareš 3, Merta 3, Petráš 3, Jelínek 2, Křivánek 1,