Pavel Novák se zapsal do historie kolínského basketbalu!

4/12/2021
Rozhovory

Další historický milník má za sebou kolínský basketbal. V 15. kole Kooperativa NBL ročníku 2021/22 nastoupil poprvé v základní sestavě BC GEOSAN Kolín v mistrovském utkání vlastní odchovanec. Stal se jím devatenáctiletý Pavel Novák. Na palubovce strávil 13:21 minut a na své extraligové konto si připsal jednu ztrátu, jeden blok a tři doskoky (1+2). Trenér Miroslav Sodoma po zápase vyjádřil spokojenost s Pavlovým výkonem : „Splnil přesně to, co jsme od něho očekávali. Jsem rád, že se Pavlovi jeho vstup do základní sestavy takto povedl.“ A co na to říká sám Pavel?

Kdy ses dozvěděl o tom, že začneš v základní sestavě?

Den před zápasem, když jsme stoprocentně věděli, že nebude Kuba Petráš a také start Honzy Křivánka byl nejistý.

Co Ti potom jako první proběhlo hlavou?

Byl jsem nervózní. Trochu jsem to sice čekal. V té situaci, jaká v týmu nastala, jsme si s dalšími mladými kluky říkali, že někdo z nás bude hrát, ale že z toho bude nominace do základní sestavy, mě opravdu překvapilo.

Jak na to zareagovali starší spoluhráči?

Pro mě výborně. Všichni mě podporovali. Hlavně mi říkali, abych se nebál střílet a hrál jako na tréninku.

Co tréma, dostavila se?

A víš, že ani ne. Nijak přehnanou zodpovědnost jsem necítil. Věděl jsem, že mám vedle sebe skvělé spoluhráče. Cítil jsem se dobře.

Na hřišti ses většinou potkával se soupeřovými hvězdami Pavlovičem a Pešakovičem. Jaké to pro Tebe bylo?

Hodně náročné. Oba jsou výborní hráči. Neměl jsem moc šancí, a hlavně pod košem to bylo složité.

V utkání sis vzal dvě střely z trojkové vzdálenosti. Ale ani jedna nebyla úspěšná. Vyhodnotil sis pro sebe, jestli šlo něco udělat líp?

Hodně se mi to potom honilo hlavou. Měl jsem se víc uklidnit. Byly to volné střely, takže jsem je měl dát.

Jako ve škole, jednička nejlepší, pětka nejhorší. Jakou známkou bys ohodnotil svůj výkon?

Asi trojka, zlatý střed. Něco se mi povedlo, něco jsem zkazil. Ale rozhodně se budu snažit, pokud zase příště dostanu šanci, aby to bylo lepší.

Pavle, moc děkuji za rozhovor a přeji Tobě, ale i dalším „mladým puškám“, aby minuty a body ve Vašich extraligových účtech utěšeně narůstaly.