Nedaří se, nedaří. Medvědi prohráli v Hradci Králové o šest bodů.

30/9/2021

Není to z kolínského pohledu zrovna radostný začátekletošního ročníku Kooperativa NBL. Medvědi zaznamenali třetí porážku ze čtyřzápasů. Tentokrát padli na půdě Královských Sokolů. V utkání, kde střídalivýborné herní pasáže s těmi špatnými, nebyli horším týmem. Jen těch špatnýchúseků hry bylo, bohužel pro ně, nakonec o něco víc. K výhře nescházelo mnoho, ajistě i sami hráči si uvědomují, že tento zápas prohrát nemuseli.

Úvod poznamenala oboustranná mírná nervozita. Jako by hráčůmchvíli trvalo, než se zahřejí na provozní teplotu. Domácí se nastartovali oněco dříve. Působili energičtěji a Medvědi měli často problém své akcezakončit. Výsledkem bylo vedení Královských Sokolů (19:13). Do druhé čtvrtinyale vpadli Medvědi úplně jinak. Rychlým pohybem i přesnou střelbou rozbilidomácí, do té doby kompaktní, obranu. Za tři minuty smazali ztrátu (24:26) adál pokračovali v nastoleném rytmu. Po většinu času si udržovali vedení, jenžene víc jak pětibodové (29:34). V závěru však zapomněli na obranu a v útokupředvedli několik zbytečných ztrát. To byla voda na mlýn domácího týmu, kterýtoho okamžitě využil a do půle skóre opět pootočil na svou stranu (44:40).

Pohodu z povedeného konce poločasu si hradečtí přenesli i dotřetí části. Teď to byli oni, kdo měl otěže utkání v rukou. Zónovou obranouještě více znejistěli kolínské střelce a sami trojkovou palbou poprvé utekli nadvouciferný rozdíl (71:60). Jestli si někdo myslel, že je hotovo, hluboce semýlil. Medvědi opět předvedli návrat do zápasu. Téměř pět minut v posledníčtvrtině nedovolili domácím bodovat a šňůrou 0:10 zadělali na drama (71:70).Naneštěstí pro ně se ale nedostali do vedení. Domácí trenér tento nápor otupil oddechovýmčasem a po něm se už Medvědi znovu nerozjeli. Byli nuceni neustále dotahovatrozdíl dvou, tří bodů, a ne a ne se přitáhnout blíž. Nakonec vše rozhodlahradecká čtyřbodová akce (trojka s faulem) v poslední minutě. Po ní už domácí vtaktické bitvě faulů a šestek výhru udrželi (87:81). Škoda. Každá porážka mrzía takto těsná dvojnásob. Na závěr hodnocení nejlepšího hráče Medvědů, JiříhoJelínka : „My jsme si dnes bohužel nechali utéct zápas ve třetí čtvrtině na 11bodů po chybách na pick and rollu, což se nakonec stalo klíčovým. I když jsmese dokázali vrátit na rozdíl jednoho bodu, nepodařilo se nám zamezit tvořeníhry Stamenkovičovi tak, jak jsme chtěli a Hradec zápas zkušeně dohrál.“

Body Kolína : Jelínek 16 (15 doskoků), Lošonský 15, Novotný14, Číž 10 (7 asistencí), Petráš 9, Mareš 7, Rožánek 7, Křivánek 3,