Medvědi zahájili přípravu na sezónu 2023/24 výhrou

24/8/2023

Velké změny se udály v kádru Medvědů  během letošního léta, a to nejen na hráčských, ale i na trenérských pozicích. Proto není divu, že na první přípravný zápas proti rezervě Pardubic přišla do GEOSAN arény poměrně slušná návštěva. Bohužel počasí nevytvořilo ty úplně nejlepší podmínky a trio sudích se rozhodlo utkání po 34 odehraných minutách ukončit. Velké vedro působilo nadměrné pocení všech aktérů na palubovce, a když už to ani košťata nepobírala, stala se hrací plocha kluzkou a nebezpečnou. A není nic horšího, pro hráče obou týmů, než se zranit hned v začátku sezóny. Těžko říci jak hosté, ale Medvědi těch šest minut jistě rádi oželeli. Po pravidelné dřině na atletickém oválu nebo v posilovně troška odpočinku přijde vhod. Ovšem za těch necelých tři a půl čtvrtiny se diváci určitě nenudili. Pardubické Béčko je tým plný mladých basketbalových nadějí a ti Medvědy pořádně provětrali. Postupem času se projevila zkušenost domácího týmu, především v koncovce, ale svižná hra z obou stran a pěkné akce byly povedeným zakončením tříměsíčního půstu od basketbalového mače. Navrátilec na kolínskou lavičku, Predrag Benaček, protočil všechny borce, které měl k tomuto utkání k dispozici a Medvědi si pod jeho vedením vyzkoušeli také několik obranných i útočných variant. To aby trenér mohl zjistit, co od kterého hráče může očekávat. Výsledek utkání není až tak podstatný, ale pro pořádek, konečný stav byl 81:46 ve prospěch domácích. V dobrém světle se představil především Filip Halada, a také Filip Novotný ukázal, že jeho pravačka přes léto pilně potrénovala. Samozřejmě, je to jen příprava, a s relativně slabším soupeřem, ale zahájit sezónu výhrou není nikdy na škodu. Ovšem ještě lepší je sezónu výhrou končit, tak držme Medvědům pěsti, ať se jim to v letošním ročníku podaří.

Body Kolína: Novotný 22, Halada 16, Redparth 10, Petráš 8, Číž 6, Goga 5, Stegbauer 5, Novák 4, Štěpán 3, Merta 2,