BC GEOSAN KOLÍN - BK OPAVA 80:91

8/12/2018

Kolínští Medvědi se po reprezentační pauze představili na domácí půdě, kde přivítali ve 12. kole Kooperativa NBL Opavu. Mužstvo trenéra Petra Czudka přicestovalo bez ústředního rozehrávače Jakuba Šiřiny a šance domácích na vítězství tak rapidně vzrostla.

Opavský tým však vstoupil do utkání vskutku velkolepě a díky famózní střelbě za tři body brzy vedl dvouciferným rozdílem. Dařilo se především Švandrlíkovi, který proměnil hned v první periodě čtyři tříbodové střely. Medvědům tak začal již od začátku utkání ujíždět pomyslný vlak a v klidu hrající Opava šla do šaten v poločasové přestávce za stavu 34:56.

Po změně stran se kolínský tým probudil a začal mocně stahovat náskok soupeře, který třetí dějství ztratil 27:14. Do poslední desetiminutovky tak šli Slezané s náskokem 9 bodů. Kolínská stíhací jízda se ale zastavila. Po vyrovnané poslední čtvrtině odjíždí z kolínské Geosan arény jako vítěz tým Opavy.

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 20, Šafarčík Petr 16,Walton jr. Anthony Lamont 14, Číž Adam 11, Machač David 10, Šoula Jiří 6,Purifoy Preston Lamar 3, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Pajović Miloš 0

Body Opava: Gniadek Martin 21, Klečka Radim 15, ŠvandrlíkJan 15, Kouřil Radovan 13, Jurečka Luděk 11, Slavík Jakub 8, Bujnoch Václav 6,Dragoun Rostislav 2, Kvapil Miroslav 0, Štěpánek Jiří 0

STŘELBA 3B. 24/9:43/16 STŘELBA 2B. 39/20:37/20 TH 15/13:6/3 doskoky 33:46 CHYBY 14:15 ROZHODČÍ Hošek Jan, Salvetr Rudolf, Scholze Michal KOMISAŘ Macela Miroslav Diváků: 591 Hráč utkání: Radovan Kouřil

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Gratuluji Petrovi k vítězství, zvládli to tady dnes velmi dobře. Jak je Petr šťastný, tak jsem já zklamaný, protože kdy jindy porazit Opavu,než když přijede bez tří hráčů. Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů. Výrazně lepší Opava v první půli,výrazně lepší Kolín ve druhé půli. Poločasový výsledek mínus 27 bodů se nám ale nepodařilo dotáhnout. Zavinili jsme sito sami. Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaní. Byli jsme všude o krok pozdě. A  když se k tomu dostane Opava do toho svého vířivého pohybu, tak se velmi těžko zastavuje. Za mě vyhrála Opava zaslouženě, jak dominovala prvních 25 minut na hřišti. A nám se to za zbylých patnáct minut nepodařilo stáhnout.

Jiří Šoula (hráč BC GEOSAN Kolín): Zápas dvou rozdílných poločasů. My jsme se nedokázali koncentrovat, abychom omezili určité chyby, které jsme si řekli, nic jsme neubránili a Opavě nechali udělat vysoký náskok do poločasu. Ve druhém poločase jsme se zlepšili, ubránili jsme Opavu, ale tak velký náskok jsme nedokázali smazat. Prohráli jsme si zápas v prvním poločase.

Petr Czudek (trenér BK Opava): Mám obrovskou radost, protože v Kolíně se nevyhrává jednoduše. Za tu kariéru, co jsem tady koučoval nebo hrál, tak je to tady obrovsky těžké. Nám pomohl zápas s Nymburkem, kluci byli rozehranější, bylo to vidět. Kolín se v prvním poločase trošku hledal. Získali jsme 27 bodový náskok. Ale v basketu je to vždy jak na houpačce, tak jsme věděli, že ve druhé půlce Kolín nebude mít co ztratit, zjednoduší hru, budou napadat náš koš. Naše uspokojení a hra Kolína se sečetlo a najednou jsme měli pomalejší nohy, pak jsme něco netrefili a zápas se dostal až na plus osm bodů pro nás. Pak měl Kolín ještě dvě otevřené trojky, ale naštěstí netrefil. My jsme viděli zápas, kdy tady Kolín otáčel zápas z dvanácti bodové ztráty proti Pardubicím asi minutu do konce, takže jsme měli trošku obavu. Za vítězství jsem hrozně rád, protože my letos moc vítězství nemáme, my spíše sympaticky prohráváme, a proto toto vítězství je pro nás jako živá voda. Doufáme, že to přetavíme v nějaké další vítězství v následujících zápasech

Radovan Kouřil (hráč BK Opava): Asi se budu opakovat. V prvním poločase nám vycházeli rychlé protiútoky díky naší zatažené obraně, kterou jsme proti Kolínu chtěli hrát. Kolínu tam moc střel nepadalo. My jsme se díky slušnému doskoku dostávali k těm rychlým protiútokům, měli jsme tam mnoho otevřených střel. Bylo znát, že po té reprezentační pauze nebyl Kolín ještě v takové herní pohodě. Vybudovali jsme si hodně velké vedení a jak to bývá v basketu, tak to je většinou problém, protože my jsme si to vedení museli dvacet minut hlídat, a naopak Kolín neměl co ztratit a šel do toho,stříleli a padalo jim to. Naštěstí jsme si ale vítězství pohlídali.