BC GEOSAN Kolín - BK Olomoucko 90:96

31/10/2018

Kolínští Medvědi se v 7. kole Kooperativa NBL představili na domácí palubovce proti BK Olomoucko. Tým trenéra Benáčka přijel do Kolína v plné sestavě a posílen poslední domácí výhrou proti Opavě, kterou porazil o pouhý jeden bod.
Utkání otevřela přesná trojková kanonáda v podání hostujícího Dunanse a domácího Thompsona. Poté se hra oboustranně vyrovnala, ale Kolín si dokázal v poslední minutě první desetiminutovky vybudovat devítibodové vedení, které držel až do poločasu.
I vstup do druhé dvacetiminutovky patřil Medvědům, kteří navýšili náskok na dvojciferný rozdíl a na hřišti kralovali. Olomoucko se však nevzdalo a díky změněné obraně začalo náskok kolínského týmu pomalu stahovat. Utkání v posledním dějství gradovalo a hosté se dokázali dostat před náš tým. V poslední pětiminutovce se prosazovali střelbou z dlouhé vzdálenosti a domácí již  nedokázali zareagovat. Olomoucko si tak odváží vítězství o 6 bodů 90:96.

Body Kolín: Thompson Alexander Jacob 23, Číž Adam 16,Šafarčík Petr 15, Pajović Miloš 11, Purifoy Preston Lamar 11, Machač David 6,Walton jr. Anthony Lamont 6, Šoula Jiří 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0

Body Olomoucko: Dunans Thomas  24, Palyza Lukáš 19, Pelko Jure  19, Smith Xavier Ruben 14, Douglas Javonte Adwin 9, Norwa Michal 9, Močnik Jan  2,Goga Adam 0, Křemen Michal 0, Sehnal Marek 0, Sychra Lukáš 0, Váňa František 0

STŘELBA 3B. 23/13:27/11 STŘELBA 2B. 40/19:41/24 TH 16/13:16/15 doskoky 29:37 CHYBY 18:21 ROZHODČÍ HošekJan, Kurz Vlastimil, Nejezchleb Petr KOMISAŘ            Macela Miroslav POČET DIVÁKŮ 603

Hráč utkání: Douglas Javonte Adwin

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Gratuluji Predragovi k vítězství. Dnes dle mého názoru nezvítězil lepší tým, ale tým šťastnější. O naše vítězství nás připravila zejména špatní obrana v druhém poločase na Palyzu a Dunanse. A také mnoho individuálních, nepochopitelných chyb. Velký problém nám dělal jednoduchý pick-and-roll soupeře a také jsme dostali 24 bodů z druhé šance.

Jiří Šoula (hráč BC GEOSAN Kolín): Byl to dnes vyrovnaný souboj, kde jsme v koncovce povolili v obraně a to rozhodlo.

Predrag Benáček (trenér BK Olomoucko): Smekám před celým týmem, protože v Kolíně se nehraje nikdy dobře.Potýkali jsme se celý týden se zraněními a nemocemi. Zvláště Dunans měl po výronu kotníku a Douglas hrál pod prášky proti chřipce. Všichni ale se obětovali za tým a toho si vážím.

Adam Goga (hráč BK Olomoucko): V prvním poločase jsme nehráli moc dobře, vyříkali jsme si to a průběh zápasu jsme postupně obrátili.