BC GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 86:94 p.p.

16/4/2022

Medvědi ve druhém čtvrtfinále padli v prodloužení

Kolín   -   Ústí nad Labem   1:1

To, na co upozorňovali před začátkem čtvrtfinálových bojů Kooperativa NBL kolínští hráči i trenéři, se vyplnilo. Pětice ústeckých amerických akvizic, podpořená Ladislavem Peckou, díky individuálním výkonům přehrála v závěru druhého utkání kolínské borce a vyrovnala stav série. Medvědům nepomohlo, že byli téměř celý zápas ve vedení, několikrát si vybudovali dvouciferný náskok, ale definitivně soupeře zlomit se jim nepodařilo. Ke konci jako by jim došla šťáva a doslova přenechali ústeckým výhru. Kapitán Adam Číž si po utkání nebral servítky. „Normálně zpackaný zápas. Nebojujeme. Takhle to nepůjde!“ Především Lamb Autrey byl v sobotním podvečeru v GEOSAN aréně k nezastavení a jeho 29 bodů bylo velmi důležitou součástí ústecké vítězné skládačky.

Povzbuzeni výhrou v prvním utkání nastoupili Medvědi do zápasu sebevědomě. Chtěli hned od začátku dát soupeři najevo, že hodlají pokračovat ve vítězném duchu a dařilo se jim to. Míč putoval rychle z ruky do ruky a ústečtí překvapivě v obraně nestíhali. Nebýt několika zbytečných ztrát, mohli se Medvědi těšit z většího náskoku. Také v obraně mohli být ještě důslednější, ale přesto měli náskok čtyř bodů (21:17). V nastoleném rytmu pokračovali Medvědi i ve druhém dějství. Zápas se odehrával ve velmi rychlém tempu a, vzhledem k jeho důležitosti, překvapivě i téměř bez faulů. To Medvědům vyhovovalo a tři minuty před půlí se jejich náskok vyhoupl poprvé na deset bodů (39:29). Ovšem jen na chvilku. Hosté okamžitě reagovali a do konce čtvrtiny se jim podařilo tři body ubrat (44:37).

I začátek druhého poločasu byl ze strany Medvědů povedený. Několikrát si v soupeřově vymezeném území půjčili míč a nachytali ústeckou obranu v nedbalkách (52:42). Po šesti minutách asi přišla rozhodující chvíle. Medvědi vytáhli svůj náskok na čtrnáct bodů (58:44) a snad považovali zápas za uzavřenou záležitost. Byli v těchto chvílích lepším týmem a zřejmě přišlo nepochopitelné uspokojení. Ve svém výkonu vyřadili na neutrál a to byla chyba. Je pravda, že ústečtí přitvrdili a Medvědy zápas začal víc bolet, ale to je play-off. Do konce třetí čtvrtiny to ještě tak nějak doklepali (65:56), ale dál už to bylo jen trápení.

Začátek čtvrté čtvrtiny vůbec nezvládli. Za šest minut dali jen dva body a finišující hosté šli do vedení (67:69). Navíc se vyfauloval Jakub Petráš a kolínský útok ztratil část své úderné síly. Medvědy v té chvíli výrazně nabudil Kris Martin a silou vůle se dostali do pozice, kdy mohli utkání rozhodnout pro sebe. Podařilo se jim ústecké ubránit, jenže poslední dva útoky nedotáhli k úspěšnému zakončení (79:79). Prodloužení začal dvěmi šestkami Michal Mareš, ale hosté už byli v té chvíli dávno na koni. Jirka Jelínek s Adamem Čížem sice dali ještě Medvědům naději, ovšem následné akce končily v rukou ústeckých hráčů, kteří na útočné polovině nemilosrdně Medvědy zválcovali (86:94).

Takhle to Medvědi nechtěli. Byli si moc dobře vědomi, že pro úspěch ve čtvrtfinále je potřeba uhájit domácí palubovku. A to se jim nepovedlo. Teď je čekají dva zápasy v Ústí. Proti nahecovaným hráčům Slunety to bude zatraceně těžké. Ale Medvědi už mnohokrát dokázali, že se o svou šanci dokáží poprat, tak doufejme, že i tentokrát najdou dostatek psychických i fyzických sil, aby tento velice těžký úkol zvládli.

fcr

Body Kolín: Lošonský 17 (7 doskoků), Petráš 16 (9 doskoků), Číž 13 (9 asistencí), Jelínek 11, Martin 10, Křivánek 9, Mareš 7, Novotný Filip 3, Dlugoš Theodor 0, Merta Tomáš 0, Novák Pavel 0, Rožánek Robert 0

Body Ústí: Autrey Lamb 29, Svejcar Spencer  17, Pecka Ladislav 13, Spencer Delano 12, Joseph Kaleb Alejandro 10, Johnson Delvon 8, Fait Dalibor 3, Haiblík Johan 2, Gabriel Jan 0, Karlovský Jan 0, Wiesner Matěj 0

STŘELBA 3B. 32/8:22/7 STŘELBA 2B. 47/28:47/31 TH 7/6:18/11 doskoky 35:40 CHYBY 18:16

ROZHODČÍ Matějek Ivor, Salvetr Rudolf, Scholze Michal KOMISAŘ Hlaváček Pavel POČET DIVÁKŮ 628