Medvědi neuspěli ani ve druhém semifinálovém klání.

10/5/2021

Opava – Kolín   2:0

„Snaha byla“, okomentoval lakonicky Adam Číž kolínský výkon z druhého semifinále v pozápasovém rozhovoru. Opravdu, snaha se Medvědům upřít nedala, ale na rozjetou Opavu to opět nestačilo. Domácí povzbuzeni výhrou v prvním utkání předvedli ještě lepší a kompaktnější výkon, kterým Medvědy pošoupli na hranu semifinálového propadliště. V kolínském týmu předvedl výborný výkon Jirka Jelínek, nejlepší střelec utkání, a zdatně mu sekundoval Adam Číž. Ale bohužel se k nim nikdo další výrazněji nepřidal. Kolínský tým působil v obou zápasech viditelně unaveněji než domácí a jeho výkon neměl ten potřebný „drajv“.

Hlavně neprospat začátek duelu! Tentokrát si na to Medvědi dali pozor. Nastoupili velmi soustředěně a ujali se vedení (0:5). Opava na to zareagovala sedmibodovou šňůrou, ale Medvědi se nenechali zaskočit a téměř celou první čtvrtinu drželi vyrovnané skóre. Teprve v závěru se domácí, za pomoci zónové obrany, malinko utrhli (25:17). Úvod druhé části byl z obou stran poněkud neurovnaný, ale první se z toho probrali domácí. Kolín v této chvíli podržel Adam Číž a třemi trojkami v řadě nedovolil opavským žádné navýšení náskoku. Domácí měnili obranu z osobní na zónovou a zpět, ale Medvědi si s tím v těchto chvílích dokázali poradit. Když už to vypadalo, že vyrovnané skóre vydrží až do poločasu, udeřili domácí z pod koše, kde kolínské pivoty jasně přehráli. Ani závěrečná zteč Kolína se nepovedla. Naopak, po ztrátě a opavské trojce s klaksonem se domácí uklidnili (50:41).

Jestliže začátek první čtvrtiny si Medvědi dokázali pohlídat, ve třetí se jim to už nepovedlo. Domácí přitvrdili v obraně, pobyt pod opavským košem Medvědy bolel a nikomu se tam nechtělo. Navíc je do tohoto prostoru domácí stejně moc nepouštěli a střelba z dálky přestala Kolínu fungovat. Medvědi za tuto část dali pouhých deset bodů a to bylo žalostně málo. Domácím vycházelo vše, nač sáhli a bodový rozdíl utěšeně narostl v jejich prospěch (71:51). Kolín se pokusil na začátek poslední části ještě něco s výsledkem udělat, ale bez, v té době již vyfaulovaného, Lee Skinnera a bez podpory skórujících křídel to šlo velmi ztuha. Spíš to moc nešlo. Medvědi zápas nezabalili, nedovolili domácím žádnou exhibici, ale ti zase Medvědům nepovolili žádné zdramatizování a pohodlně dokráčeli ke druhé výhře v semifinálové sérii (87:68).

Body Kolína : Jelínek 24, Číž 13 (8 asistencí), Wallace 9, Pekárek 7, Skinner 7, Křivánek 5, Machač 2, Petráš 1,

Bude velmi těžké vykolejit rozpumpovanou Opavu. Medvědi se o to pokusí ve čtvrtek 13.5. v 17:45 v domácím prostředí. Doufejme, že se rozpomenou na skvělé výkony, které předváděli po celou sezónu, naberou za dva dny odpočinku dostatek sil a dokáží tuto sérii ještě zdramatizovat.