Skvělý Lee Skinner dovedl Medvědy k první výhře čtvrtfinálové série.

25/4/2021

Kolín – Pardubice   1:0

To, co všichni očekávali, opravdu nastalo. Hned první čtvrtfinálová bitva byla dramatická od první do poslední minuty, se šťastnějším koncem pro Kolín. Diváci mohli sledovat vše, co k basketbalu v play-off patří. Vydařené akce, nepochopitelné chyby, výborné individuální výkony a především obrovskou bojovnost obou týmů. Protože všichni si uvědomují, že v takto vyrovnaných zápasech budou rozhodovat i sebemenší maličkosti.

První čtvrtina byla ve znamení přetahované o vedení. Obě mužstva se v něm několikrát prostřídala, ale ani pro jedno z toho žádný větší náskok nerezultoval. Po deseti minutách byli mírně vpředu domácí (20:18). Na kolínských hráčích byla patrná nervozita, se kterou do této série vstoupili. Za první čtvrtinu zaznamenali 5 ztrát, a některé z nich opravdu hloupé a zbytečné. Naštěstí to Medvědi vykompenzovali dobrou obranou i velkou aktivitou na útočném doskoku. Ale hosté působili přece jen suverénněji. A to se projevilo hned v následující čtvrtině. Kolín, jakoby ji odehrál se zataženou ruční brzdou. Aktivní a agresivní obrana pardubického týmu slavila úspěch a v osmnácté minutě to s Medvědy vypadalo zle nedobře. Vedení hostů bylo desetibodové (33:43) a zdálo se, že Medvědi nevědí, co mají hrát. Ale naštěstí to bylo jen zdání. Do konce čtvrtiny se psychicky zvedli a náskok téměř zlikvidovali (40:43). Pomohla tomu i bezchybná exekuce tří trestných hodů Lee Skinnera v závěrečné vteřině.

Domácí diváci s napětím očekávali, s čím přijdou Medvědi do druhého poločasu. Ale co se odehrálo na palubovce veškerá očekávání předčilo. Kolín úplně změnil ráz hry. V součtu s koncem druhé čtvrtiny vykouzlil bodovou šňůru 16:0 a nasměroval se k výhře. Najednou to byli domácí, kteří diktovali tempo a hosté nevěděli, kde jim hlava stojí. Devante Wallace a Filip Novotný doslova střelecky explodovali a ostatní spoluhráči je v jejich snažení výrazně podpořili. Dvě minuty před koncem čtvrtiny držel Kolín výrazné vedení (70:55). Trenér hostí si vzal už druhý oddechový čas v krátké době za sebou a tentokrát to pardubickým zafungovalo. Ve zbývající dvouminutovce výrazně ukrojili z kolínského náskoku (73:65). Škoda, že dalekonosná střela Davida Pekárka v poslední vteřině z vlastní poloviny vytancovala z obroučky. Mohlo to být pro Kolín ještě lepší. Závěrečnou část začali velmi aktivně hosté. Medvědi si při jejich prvním útoku zapsali hned tři fauly a za pět minut jich měli už pět. To do závěru utkání nevěstilo nic dobrého, ale Medvědi to ustáli. Rozdíl ve skóre připomínal tahací harmoniku, kdy nejprve ho Medvědi znovu natáhli na deset bodů (80:70), aby už za dvě minuty byli hosté zase na dohled (81:76). Naštěstí Filip Novotný s Davidem Pekárkem úspěšnými trojkami udrželi pardubické na distanc, Lee Skinner s Jakubem Petrášem přidali důležité doskoky a razítko na výhru dal kapitán Adam Číž dvěma proměněnými šestkami v závěru (92:87).

Body Kolína : Skinner 21 (18 doskoků), Novotný 20, Wallace 15, Pekárek 11, Petráš 8 (8 doskoků),  Jelínek 7, Číž 6 (12 asistencí), Křivánek 2, Machač 2,

Je to jen první krůček ze tří, které je nutné pro postup učinit. A Medvědi moc dobře vědí, že udělat ty další dva bude nesmírně náročné. Druhé utkání se hraje hned v pondělí 26.4., netradičně od 20:15, protože se jedná o utkání televizní, vysílané na ČT sport. Tak držme Medvědům pěsti, aby i ve druhém domácím zápase dokázali zvítězit. Budou naši podporu moc potřebovat.