Aktuality

BC GEOSAN KOLÍN - ČEZ Basketball Nymburk 61:106

13/4/2018
Aktuality

Netradičně v pátek se odehrálo v GEOSAN Aréně 3. utkání čtvrtfinálové série play-off, kdy do Medvědího doupěte přijel tým ČEZ Basketball Nymburk, který vedl v sérii 2:0, když s přehledem zvládl obě domácí utkání, která se odehrála začátkem týdne.

Kolínští se před domácím publikem chtěli prezentovat lepším výkonem, než jaký předváděli v předchozích dvou utkáních. Zejména druhý poločas druhého utkání, který dokázali dokonce vyhrát, vháněl krev do žil našemu týmu, že by se na domácí palubovce mohlo hrát vyrovnaný zápas, ale nebylo tomu tak.

Nymburk náš tým nepodcenil a hned od první minuty na hřišti dominoval. Naši hráči nedokázali zastavit rychlou hru, kterou se Nymburk prezentuje po celou sezónu jak v domácí lize, tak i v Evropě v rámci pohárových soutěží. Hosté navíc dokázali proměňovat velké množství střel za 3 body, stejně jako v předešlých dvou utkáních atakovali úspěšnost 50 procent. Zápas skončil jasným vítězstvím hostů 61:106.

 

Pavel Beneš (trenér BC GEOSAN Kolín): Gratuluji Nymburku k získání třetího bodu ve čtvrtfinálové sérii. My jsme do utkání nevstoupili dobře. Vše se vlastně rozhodlo během první čtvrtiny, kdy jsme nedokázali Nymburk vůbec zastavit. Valil se na nás jeden útok za druhým, měli jsme velký problém v přechodové fázi, nabrat hráče, najít je vůbec v rohu, odkud má Nymburk velmi vysoké procento. Svědčí o tom 27 asistencí, hráli velmi kolektivně. Rozložili minuty na všechny hráče, což je pro Nymburk dobře, ale pro nás špatně. Protože hráči během těch pěti minut, co jsou na hřišti, tak podají maximální výkon a nešetří se na další minuty. Tak to pro nás z toho důvodu bylo ještě těžší. Chtěli jsme vzdorovat více, ale to se nám nepovedlo. Do zítřejšího utkání vstoupíme opět bojovně a pokusíme se to Nymburku co nejvíce znepříjemnit, aby alespoň to jedno utkání se přiklonilo na naši stranu.

Petr Dokoupil (hráč BC GEOSAN Kolín): Nymburk je o více tříd lepší tým než my. My s nimi nemůžeme hrát takový „hurá“ basket nahoru-dolu. Oni mají plno hráčů, mají větší rotaci, mohou střídat a my pak už prostě nezvládáme běhat. Je to vidět, skóre potom narůstá. Myslím, že můžu říci za všechny kluky, že nechceme z této série odcházet čtyřikrát o padesát a zítra pro to uděláme maximum.

Oren Amiel (trenér ČEZ Basketball Nymburk): Začali jsme zápas přesně tak, jak jsme chtěli. Dobře jsme stříleli, dobře jsme bránili. Tak jsme pokračovali zbytek zápasu. Rozdělili jsme minuty mezi hráče. To je v zásadě vše.

Jaromír Bohačík (hráč ČEZ Basketball Nymburk): Začali jsme dobře v obraně, což nám umožnilo létat rychle dopředu a skórovat jednoduché koše z rychlých protiútoků. V tom se cítíme dobře. Tím jsme získali to sebevědomí do dalších minut utkání.

Body Kolín: Skinner Lee Edward 14, Dokoupil Petr 12, Číž Adam 8, Vocetka Michal 8, Bakić Bojan 6, Pajović Miloš 6, Šafarčík Petr 5, Horák Ladislav 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Harčár Pavel 0, Zahradníček Filip 0

Body Nymburk: Bohačík Jaromír 24, Vyoral Tomáš 13, Hruban Vojtěch 11, Davis Alex 10, Peterka Martin 10, Kříž Martin 9, Lawrence Eugene Elliot 9, Berisha Dardan 6, Barac Boris 5, Kolář Martin 5, Ray Kendrick 4, Pumprla Pavel 0

STŘELBA 3B. 30/8:32/15 STŘELBA 2B. 26/13:39/21 TH 12/11:20/19 doskoky 26:44 CHYBY 21:14 ROZHODČÍ Vyklický Robert, Baloun Jan, Salvetr Rudolf KOMISAŘ Andrle Petr POČET DIVÁKŮ 593 Hráč utkání:  Bohačík Jaromír

Fotogalerie autor Adam Hruška ...zde

Pozvánky
1.termín
Příměstský basketbalový kemp
7/7/2020
|
08:00 - 16:00
Sportovní areál v Sendražicích
2.termín
Příměstský basketbalový kemp
13/7/2020
|
08:00 - 16:00
Sportovní areál v Sendražicích
Nejnovější videa najdete na našem YouTube!
YOUTUBE KANÁL
Kooperativa NBL
 • #
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • Tým
 • ČEZ Basketball Nymburk
 • BK JIP Pardubice
 • BK ARMEX Děčín
 • BK Opava
 • BC GEOSAN Kolín
 • USK Praha
 • SLUNETA Ústí nad Labem
 • Orli Prostějov
 • BK Lions Jindřichův Hradec
 • DEKSTONE Tuři Svitavy
 • NH Ostrava
 • mmcité Brno
 • Z
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • B
 • 39
 • 33
 • 31
 • 27
 • 27
 • 26
 • 22
 • 22
 • 21
 • 18
 • 12
 • 9
Kooperativa NBL
Generální partner
Titulární partner
Kooperativa Faktor
Podporuje nás