SLUNETA Ústí nad Labem - BC GEOSAN Kolín 81:78

21/3/2018

Ve středeční podvečer se na palubovce ústecké Slunety představili kolínští Medvědi. Utkání, kterým se otevíraly brány druhé části zápasů ve skupině A2, bylo pro naše hráče velice důležité, jelikož za předpokladu, že by na palubovce Ústí nad Labem dokázali zvítězit, vyrovnali by se domácím v tabulce a reálně by tak mohli pomýšlet na 7. místo. Naopak, pokud by zvítězili ústecké Pandy, šance na 7. místo a tím lepší výchozí pozice pro play-off by byla již jen teoretická.

Medvědi vstoupili do utkání vskutku báječně, rychlou kreativní hrou rozebírali obranu domácích a Sluneta se zdála na kolenou. Navíc hned ve 2. čtvrtině přišlo Ústí o jednoho z klíčových hráčů, Ladislava Pecku, který po nesportovním faulu obdržel ještě technickou chybu, musel předčasně do sprchy. V tu chvíli se již mohlo zdát, že je zápas rozhodnutý a že domácí ztratili chuť bojovat, jenže opak byl pravdou.

Náš tým byl v poločase utkání ve vedení o 18 bodů (28:46 z pohledu domácích), ovšem vstup do 3. čtvrtiny se mu hrubě nevydařil. Ústí se brzy dostalo na dostřel a hnáno fantastickou kulisou ukrajovalo kousek po kousku náskok kolínských hráčů. Utkání opět, jak je již dobrým zvykem v této sezóně, směřovalo do prodloužení, ale po vyrovnávacím koši Skinnera na 78:78 si domácí lodivod Pištěcký vzal oddechový čas. Do konce zbývaly necelé 3 vteřiny. I to však stačilo domácímu hrdinovi, Michalu Šotnarovi, k vyslání drtivého projektilu do kolínského koše. Střelu za 3 body proměnil o desku s klaksonem a tak ústecká hala slavila již 4. vítězství Pand nad Medvědy v této sezóně.

Body Ústí: Šteffel David 20, Robinson Donald 14, Šotnar Michal 12, Votroubek Stanislav 12, Šmíd Filip 11, Singletary Evan 7, Svejcar Spencer  3, Treadwell Josh 2, Kaša Jakub 0, Pecka Ladislav 0

Body Kolín: Šafarčík Petr 18, Skinner Lee Edward 17, Machač David 16, Vocetka Michal 11, Dokoupil Petr 7, Pajović Miloš 4, Číž Adam 3, Bakić Bojan 2, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0

STŘELBA 3B. 24/9:28/9 STŘELBA 2B. 40/19:36/19 TH 21/16:17/13 doskoky 36:41 CHYBY 20:24 ROZHODČÍ Baloun Jan, Kec Jakub, Salvetr Rudolf KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 604