Aktuality

Basket Fio banka Jindřichův Hradec - BC Kolín 84:93

12/3/2018
Aktuality

V dohrávce 3. kola nadstavbové části Kooperativa náš tým zavítal na palubovku jindřichohradeckých Lvů. Medvědům v tomto utkání nemohl pomoci rozehrávač Šafarčík, který se stále potýká s virózou.

První body utkání zaznamenal domácí pivot Petrić, poté však začal dominovat náš tým a za stavu 2:12 sáhli trenéři Forejt a Jugo k prvnímu oddechovému času. Kolín však nadále předváděl pestrou a koncentrovanou hru a do poločasu se jeho vedení vyšplhalo až na 14 bodů.

Ve 3. a 4. čtvrtině se již u Vajgaru odehrávala vyrovnaná bitva. Sedm minut do konce vedl náš tým o 15 bodů 60:75, avšak poté domácí desetibodovou šňůrou utkání zdramatizovali. Kolín se ale v tomto zápase mohl spolehnout na trestné hody a také na probuzeného střelce Vocetku, který zaznamenal své dosavadní maximum 22 bodů a spolu s ostatními dovedl náš tým k vítězství o 9 bodů.

 

Rudolf Jugo (Fio basket JH):„Nejdříve chci pogratulovat kouči hostí, dnes odvedli opravdu kvalitní práci. Chtěli jsme do zápasu vstoupit se zvýšenou agresivitou, ale to se nepovedlo. Udělali jsme mnoho chyb. Nechali jsme Kolín odskočit na rozdíl 12-2. A ten se nám jen těžko stahoval. Několikrát jsme se dokázali dostat na slibných pět-šest bodů, ale pak už nám chyběla energie a koncentrace bojovat o výhru. Ještě jednou gratuluji Kolínu."

Pavel Beneš (BC GEOSAN Kolín):„Děkujeme za gratulace. V prvé řadě chci také poděkovat Jindřichovu Hradci za gesto, že nám povolilo odložit utkání o 2 dny. Samozřejmě to teď, po prohře JH, může vyznít tak, že se jim to nevyplatilo. V prvé řadě jde však o sport a je od Fio basketu moc hezké a fair, že nám zápas posunuli alespoň o dva dny. Celý týden jsme trénovali ve čtyřech-pěti hráčích, zbytek měl horečky, byl tam i problém s kolenem, takže jsme pomalu sami ani nevěděli v jaké sestavě přijedeme dnes. V té rotaci nakonec k zápasu bylo připraveno pouhých 7 hráčů, což je takový malý zázrak. Chci moc hráčům poděkovat za to, co dnes předvedli. Hráli od začátku do konce 100% to, co jsme si připravili a chtěli a předvedli velmi kvalitní výkon. My jsme po 6 týdnech konečně předvedli dobrý zápas a je to pro nás vzpruha do dalších bojů, ve kterých ještě můžeme pomýšlet na play-off."

Lukáš Stegbauer (Fio basket JH):„Gratuluji Kolínu k výhře. Vše už tady bylo prakticky řečeno. Kolín měl velkou marodku a klobouk dolů za to, jak hráli. Půjčovali si míč. Měli vysokou úspěšnost střelby. My jsme se do toho nemohli dostat. Nehráli jsme týmový basketbal. Každý hráč chtěl hrát sám na sebe."

Michal Vocetka (BC GEOSAN Kolín):„Nevěděli jsme, co máme od tohoto zápasu čekat. Pět na pět jsme hráli prakticky až dnes při zápase. Možná nám i ta celá situace pomohla, předvedli jsme týmový výkon. Vycházelo to na všechno, z čehož byl možná Jindřichův Hradec zaskočený. Hradec se pokoušel vracet do zápasu se zvýšenou agresivitou v druhém poločase, nám tam však padli nějaké střely a zvládli jsme pak až do vítězného konce udržet."

Body J.Hradec: Petric Ratko 23, Upchurch DeAndre Lindell 18, Sinadinović-Stojilković Edi 14, Rhymes Jr. Kenneth Larnell 9, Zuzák Stanislav 8, Fait Dalibor 5, Stegbauer Lukáš 5, Bašta Martin 2, Dlugoš Theodor 0, Kantůrek Lukáš 0, Šoula Jiří 0

Body Kolín: Vocetka Michal 24, Skinner Lee Edward 18, Bakić Bojan 15, Číž Adam 12, Machač David 12, Pajović Miloš 9, Dokoupil Petr 3, Bratčenkov Vojtěch 0, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0

STŘELBA 3B. 23/8:29/15 STŘELBA 2B. 40/23:34/17 TH 17/14:17/14 doskoky 28:34 CHYBY 19:18 ROZHODČÍ Lukeš Václav, Jeřáb Jan, Záruba Matěj KOMISAŘ Paulík Robert POČET DIVÁKŮ 400

Pozvánky
Příměstský kemp BC Kolín
15/7/2019
|
19/7/2019
Sportovní areál Sendražice
Tábor
Letní basketbalový tábor
27/7/2019
|
3/8/2019
Tábor Kalich na Vysočině
Nejnovější videa najdete na našem YouTube!
YOUTUBE KANÁL
Kooperativa NBL
 • #
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • Tým
 • ČEZ Basketball Nymburk
 • BK JIP Pardubice
 • BK ARMEX Děčín
 • BK Opava
 • BC GEOSAN Kolín
 • USK Praha
 • SLUNETA Ústí nad Labem
 • Orli Prostějov
 • BK Lions Jindřichův Hradec
 • DEKSTONE Tuři Svitavy
 • NH Ostrava
 • mmcité Brno
 • Z
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • B
 • 39
 • 33
 • 31
 • 27
 • 27
 • 26
 • 22
 • 22
 • 21
 • 18
 • 12
 • 9
Kooperativa NBL
Generální partner
Titulární partner
Kooperativa Faktor
Podporuje nás