Když necháte doma střeleckou mušku.

8/4/2021

Ani ve druhém zápase po tréninkovém výpadku se Kolínu nepodařilo zvítězit. Medvědi se představili na palubovce BK JIP Pardubice. Jednalo se o 8. kolo nadstavbové části A 1 Kooperativa NBL. A přestože se kolínští borci dokázali fantasticky vrátit do téměř ztraceného utkání, body nebrali. Medvědy v tomto mači zradila jejich parádní disciplína, střelba z dálky. I přes tento velký handicap ale Mědvědi bojovali a nedali domácím nic zadarmo. Škoda. Ale ještě je dost času na to, aby kolínský tým dohnal tréninkové i herní manko a do play-off nastoupil v té pohodě, v jaké se nacházel před pauzou.

Jako by Medvědi stále ještě nevěřili ve vlastní síly. Do utkání vstoupili velmi rozvážně a snad by se dalo říct i bojácně. Ani domácí nijak nehýřili aktivitou a v bodové přetahové první čtvrtiny se oba týmy několikrát vystřídaly ve vedení. Žádný z nich si nedokázal ani menší bodovou šňůrou vybudovat náskok. Bylo to i díky nepřesné střelbě na obou stranách a skóre narůstalo jen velmi pomalu. Razantním nájezdem a košem s klaksonem stanovil Adam Číž po deseti minutách rovnovážný stav (18:18). Snad to Medvědy nabudí, mysleli si kolínští diváci, ale kdepak. Opak byl pravdou. Kolín i nadále nehrál svou hru a horkotěžko držel se zlepšujícími se domácími krok. Ne, že by si Medvědi nevytvářeli střelecké pozice. Ale proměnit je nedokázali. A to jejich sebevědomí sráželo ještě hlouběji. Naštěstí se mohli opřít o vcelku dobrou obranu, takže jim domácí ve skóre nijak neufrnkli. Dvěma trestnými hody v závěru opět Adam Číž udžel přijatelný rozdíl (34:31).

Jenže ve třetí čtvrtině zařadili domácí vyšší rychlost a rozdíl mezi oběma týmy byl na hřišti jasně viditelný. Nabízela se paralela s předchozím utkáním v Brně, kdy Medvědi také v této části ztratili dobře rozehrané utkání. Ale ani tentokrát Medvědi nehodlali dát svou kůži lacino. Jen se jim prostě nedařilo. Po trošku přísném nesportovním faulu Lee Skinnera se domácí dostali poprvé do plus deseti (48:38). Do konce třetí části svůj náskok ještě navýšili (57:43). A když na začátku posledního dějství zaznamenali rychle dva body, zdálo se, že je rozhodnuto. Ale nebylo. Povadlý Medvědí výkon rozpumpovala nová akvizice, zapůjčená z Olomoucka, David Pekárek. Dravými průniky rozvracel pardubickou obranu a strhl svým výkonem i další hráče. Najednou bylo kolínských všude plno a náskok domácích se tenčil a tenčil. Až byl tentam. Dvě minuty před koncem Medvědi srovnali (66:66). Bohužel pro ně se v dalších útocích už prosadit nedokázali. Přestože si vypracovali příležitosti, které po proměnění doslova volaly.Teď teprve se ukázalo, jaká škoda byla několika nedaných šoupáků v průběhu zápasu. Domácí, na rozdíl od nich své dva útoky zakončili. Závěrečná zteč pardubického koše se už nezdařila. Ale vůle a snaha se Medvědům rozhodně nedá upřít. Vždyť za posledních dvacet vteřin dokázali dvakrát útočně doskočit a třikrát vypálit trojku. Tak drtivý tlak vyvinuli. Jenže ani jeden pokus nebyl úspěšný a konečné skóre bylo příjemnější pro domácí (70:66).

Nic závažného se neděje. Medvědi předvedli oproti předchozímu zápasu zlepšený výkon, především v poslední čtvrtině, takže se dá říct, že fyzická kondice se zlepšuje den ode dne. Na tréninku jistě vyladí i střelbu a v neděli 11.4. se opět popasují o ligové body. Tentokrát na půdě USK Praha. Držme jim pěsti, ať se jejich výkon zase víc přiblíží tomu, kterým nám dělali dopasavad radost.

Body Kolína : Skinner 23 (10 doskoků), Pekárek 14 (8 doskoků, 9 získaných faulů), Wallace 8, Číž 7 (9 asistencí), Machač 6, Jelínek 4, Křivánek 3, Novotný 1,