Medvědi dostali v Brně pořádný výprask

11/4/2021

Basket Brno - BC GEOSAN KOLÍN 112:62

Na utkání 6. kola nadstavbové skupiny A1 Kooperativa NBL bude nejlépe asi brzy zapomenout. Basket Brno nemělo s Medvědy na své palubovce slitování a především ve druhém poločase byl rozdíl mezi oběma týmy propastný. Celkové skóre třetí a čtvrté čtvrtiny (62:20) hovoří za vše. Po nadějné první půli se hra Medvědů rozpadla jako domeček z karet a nestíhali domácí hráče vůbec v ničem. Sice měli oproti zápasu v Opavě k dispozici osm borců, tedy o jednoho více, ale rychlá a agresivní brněnská hra jim nebyla vůbec po chuti. Zatímco Brno svůj výkon stupňovalo, Medvědi postupně odcházeli fyzicky i psychicky. Série porážek se Medvědům nepříjemně natahuje a bude velice těžké ji zastavit. Ale stále není konec sezóny, tak věřme, že se Medvědi dají zdravotně do pořádku a ještě zabojují o co nejlepší výsledek v letošním ročníku KNBL.

Úvod duelu byl pro mnohé překvapivý. Medvědi dobře kombinovali, přesně stříleli a nebyli líní, jít si pro obranný či útočný doskok. Po pěti minutách svítil na tabuli nečekaný stav (5:14). Ale brněnské to z míry nevyvedlo a spolehli se na svou širší rotaci. Častějším střídáním ještě zintenzivnili pohyb všech hráčů na palubovce. Medvědi si toto dovolit nemohli. Rychlá hra domácích jim ubírala síly a v jejich obraně se začala objevovat okénka. Toho Brno využilo maximálně. Čtyři trojky v řadě během jediné minuty znamenaly rychlý obrat (17:14). Ale Medvědi nástup domácích zachytili a drželi se v těsném závěsu (26:23). Začátek druhé desetiminutovky byl v podání Kolína opět povedený. Zabrali v obraně a dařilo se jim diktovat takové tempo hry, které vyhovovalo jim (30:33). Jenže znovu neuhlídali domácí na trojkovém oblouku a Brno následně zařadilo vyšší rychlost a jeho tlak na kolínský koš byl enormní (47:35). Ani za tohoto stavu Medvědi nesklopili hlavy a do půle stáhli náskok pod deset bodů (50:42).

Celkem povedený závěr první půle dával kolínským příznivcům naději do dalšího pokračování. Ale za patnáct minut v šatně asi Medvědům ztuhly nohy i ruce definitivně. Zato domácí ještě přidali. Hned od začátku třetí čtvrtiny doslova létali po palubovce a Medvědi se vůbec nestíhali vracet do obrany. V útoku to z jejich pohledu také nebyla žádná sláva. První body dali až po třech a půl minutách (59:44). Na to Brno odpovědělo znovu úspěšnou trojkovou střelbou a o vítězi bylo rozhodnuto (75:49). Dál už se řešilo jen skóre. Po třiceti minutách byli Medvědi téměř mínus třicet (82:53). Jestli si někdo myslel, že se Brno uspokojí a poslední dějství jen tak dohraje, mýlil se. Na palubovku se podívali všichni hráči z domácí sestavy a hlavně ti mladší, kteří zatím nemají tolik příležitostí, si řekli, že to je přesně zápas pro ně, kde se mohou ukázat. A bohužel pro Kolín se ukázali. Medvědi neměli vůbec co nabídnout a jen sledovali jak se na jejich koš valí jeden útok za druhým. Jak se říká, kalich hořkosti si vypili až do dna. Rozdíl skóre se zastavil na padesáti bodech a Medvědi byli rádi, že už je konec (112:62).

fcr

Body Brno: Křivánek Petr 16, Svoboda Šimon 14, Šiška Ondřej 14, Lee III Gregory Edward 13, Brown-Soares Terrell Lamont 11, Krakovič Jakub 11, Dáňa Matěj 9, Kubín Jaroslav 8, Musil Jonáš 7, Rychtecký Matěj 5, Půlpán Marek 4, Půlpán Viktor 0

Body Kolín: Veljkovič 18 (8 doskoků), Stegbauer 15 (7 doskoků), Novotný 11 (5 doskoků), Goga 8 (10 asistencí), Novák 4, Bistrovič 3, Merta 3, Štěpán Dominik 0

STŘELBA 3B. 26/15:30/5 STŘELBA 2B. 48/27:34/19 TH 19/13:15/9 doskoky 46:30 CHYBY 21:19