Sluneta Ústí n.Labem - BC GEOSAN Kolín 78:71

3/4/2021

Medvědi byli blízko, ale výhru z Ústí neodvezli.

To je škoda. V 5. kole skupiny A1 Kooperativa NBL odehráli Medvědi velmi vyrovnané utkání na palubovce ústecké Slunety. Po mírně nepovedeném prvním poločase dokázali s domácími srovnat krok a nebýt několika nedaných šoupáků z pod koše, mohli směle pomýšlet na výhru. Bohužel zámořská enkláva (před zápasem posílená o dalšího hráče) v ústeckých službách dokázala, tak jako již mnohokrát, udržet domácí o krok napřed a Medvědi se ze severu Čech vracejí s prázdnou.

Do zápasu vlétli ústečtí s ohromnou energií a sbírali jeden útočný doskok za druhým. Naštěstí pro Kolín to nepodpořili úspěšnou střelbou. Ale ani Medvědi střelecky nezářili. Teprve po dvou minutách otevřel bodový účet Jakub Petráš. Stále však hosté působili, jako by byli ještě ztuhlí z autobusu. Ne a ne se rozhýbat. Bodově bylo sice utkání vyrovnané (7:6), ale herní převaha byla na straně domácích. A to se postupem času projevilo (14:8). Medvědi se konečně rozpohybovali, několika útočnými zisky narušili domácí pohodu, ale selhávali v zakončení (19:15). Druhou čtvrtinu odstartovalo Ústí znovu náporem pod kolínským košem (27:19). Jenže to už byli Medvědi zahřátí na provozní teplotu a po trojce Filipa Novotného snížili na rozdíl dvou bodů (31:29). Závěr poločasu už byl vyrovnaný, jen s tím rozdílem, že domácí své útoky dokázali úspěšně zakončit. Medvědi nikoliv (41:34). Kdyby jen věděli, jak je to bude mrzet.

Poločasová pauza Medvědům prospěla. Zastavili domácí na doskoku a sami začali jejich obranu větrat rychlými kontry. A především se přibližovali ve skóre. Je ale nutno podotknout, že úspěšnost střelby byla od obou týmů ve třetí čtvrtině velmi slabá. Medvědi však přece jen svá mířidla seřídili přesněji a dvě minuty před koncem čtvrtiny bylo srovnáno (48:48). Domácí si ovšem nacvičili pro případný vyrovnaný závěr zápasu exekuci trestných hodů a pěti proměněnými šestkami v řadě uhlídali dvoubodový náskok (53:51). O ten přišli hned na začátku posledního dějství po trojce Michala Mareše. A nastala přetahovaná o každý bod. Ještě jednou se Kolín podíval do vedení (58:59), ale hned vzápětí si vzal slovo domácí režisér Autrey a osmi body v řadě vlastně rozhodl utkání (66:59). Domácí si až do konce nesli tento bodový polštář, a přestože se Medvědi snažili a několikrát se přiblížili na rozdíl jedné střely, vyrovnat se jim nepodařilo. Teď už to byli oni, kdo řádil pod ústeckým košem, ale několik volných trojkových pokusů nenašlo místo určení a šestky domácích byly v závěru přesné (78:71).

Honza Křivánek utkání zhodnotil krátce a výstižně : „Zápas se nám nepovedl hlavně v útoku, kdy nám nepadaly i úplně volné střely. Ke konci nás pak porazil sérií košů Autrey.

Body Sluneta:  Autrey Lamb 23, Johnson Delvon 15, Spencer Delano 11, Pecka Ladislav 9, Haiblík Johan 8, Svejcar Spencer  7, Fait Dalibor 5, Joseph Kaleb Alejandro 0, Karlovský Jan 0, Wiesner Matěj 0

Body Kolín: Petráš Jakub 20, Mareš Michal 15, Číž Adam 13, Lošonský Pavol 12, Novotný Filip 7, Jelínek Jiří 2, Křivánek Jan 2, Dlugoš Theodor 0, Merta Tomáš 0, Novák Pavel 0, Rožánek Robert 0

STŘELBA 3B. 28/6:28/6 STŘELBA 2B. 37/19:42/21 TH 27/22:18/11 doskoky 40:48 CHYBY 16:21

ROZHODČÍ Baloun Jan, Linhart Tomáš, Pokorný Štěpán KOMISAŘ Šikner Roman POČET DIVÁKŮ 520