Medvědi opět zvadli ve druhém poločase

9/3/2021

BC GEOSAN Kolín – BK KVIS Pardubice 63:89

Další porážka přibyla na konto Medvědů. Ale když dáte za druhý poločas pouhých třiadvacet bodů, je jasné, že jinak to dopadnout ani nemohlo. Kolín i nadále klopýtá nadstavbovou skupinou A1 a, spolu se závěrem základní části Kooperativa NBL a utkáními AAC, má z posledních deseti utkání jen jednu jedinou výhru. Zatím posledním přemožitelem Kolína se stal BK KVIS Pardubice. Medvědi hráli o to, aby neztratili kontakt s ostatními týmy ve spodní části skupiny A1, ovšem hosté byli proti. Poločas to ještě jakž takž vypadalo, že se Medvědi poperou o vítězství, ale po změně stran jim bylo nastaveno nemilosrdné zrcadlo jejich současné výkonnosti. Každý, kdo sleduje kolínský basket, ví, že Medvědi prochází velmi těžkým obdobím. Teď následuje reprezentační pauza, takže mají hráči Kolína více než čtrnáct dní na to, aby doléčili neduhy, zranění, vyladili formu a ještě zabojovali o co nejlepší výchozí pozici do play-off.

Utkání 4. kola nadstavbové části A1 Kooperativa NBL začaly oba týmy v GEOSAN aréně velmi útočně. V úvodu každá zteč znamenala koš. První se odmlčeli Medvědi (9:14). Jen na chvilku. Osmibodová šňůra je vrátila do zápasu (17:14). Hned devětkrát se v první desetiminutovce vystřídaly oba týmy ve vedení, aby závěr vyzněl pro Pardubice (19:23). Kolínští fandové očekávali, že přesýpání skóre bude pokračovat i nadále, ale Medvědi začali za svým soupeřem zaostávat. Pardubice zlepšily obranu a přidaly na pohybu, což na Medvědy platilo. Náskok postupně narůstal. Po technické chybě kolínské lavičky poprvé vyšplhal na deset bodů (33:43). V závěru poločasu se ještě Medvědi malinko vzepřeli osudu, ale bylo vidět, že v herní pohodě nejsou (40:48). A brzy se to mělo projevit mnohem více.

S prvním útokem druhé půle vrátili hosté rozdíl do dvouciferných hodnot. Medvědi tomu ještě chvíli vzdorovali, ale rozpoložení na palubovce jasně ukazovalo, kdo se trápí a kdo je na vlně. Pardubická obrana nadále pokračovala v důsledném pokrývání kolínských střelců a Medvědi vůbec nevěděli, jak ke koši. Ani oddechový čas nepomohl. Rozdíl se neúprosně navyšoval v neprospěch Medvědů (52:70). Začátek poslední čtvrtiny jen potvrdil útočný zmar kolínského týmu. Medvědi kroužili po perimetru a jako by se snad báli ohrozit koš hostí. Pardubice ani teď nepolevily ve své obranné práci a pro Kolín neexistovala snadná, volná střela. První body zaznamenali Medvědi až po pěti minutách, ale protože hosté tou dobou už v útoku excelovali, rozdíl postupně vystoupal až na třicet bodů (59:89). Teprve poté Beksa povolila a poslední dvě bodové akce patřily Medvědům. Bohužel o vítězi bylo  v té chvíli již dávno rozhodnuto (63:89).

fcr

Body Kolín: Veljković Milenko 17 (7 doskoků), Bošković Zdravko 15, Halada Filip 15 (5 doskoků), Novotný Filip 9, Goga Adam 7, Bistrović Dino 0, Merta Tomáš 0, Novák Pavel 0, Stegbauer Lukáš 0, Štěpán Dominik 0

Body Pardubice: Vyoral Tomáš 24, Marshall Tyere Dashaun 16, Škifić Jure 15, Švrdlík Kamil 12, Potoček Josef 10, Burda Matěj 5, Šafarčík Petr 4, Lukeš Adam 3, Simonides Marek 0, Vrábel Matyáš 0

STŘELBA 3B. 28/5:20/11 STŘELBA 2B. 37/18:45/23 TH 17/12:13/10 doskoky 34:42 CHYBY 17:20