Medvědi zase vše honili v závěru, a nedohonili

30/3/2022

BC GEOSAN Kolín - Basket Brno 93:101

Kolínští Medvědi mají před vyvrcholením sezóny velký problém. Nefunguje jim obrana. V posledních třech domácích utkáních pokaždé inkasovali sto a více bodů. Naposledy tomu tak bylo i ve 13. kole nadstavbové skupiny A1 Kooperativa NBL. Na palubovce GEOSAN arény přivítali ambiciózní mužstvo Basket Brno a kromě úvodních pěti minut za svým soupeřem zaostávali. Dokonce i o dvacet bodů. V poslední čtvrtině se vše snažili zlepšeným výkonem napravit, ale nepovedlo se jim to. Medvědi znovu prohráli na doskoku, neubránili brněnské rychlé brejky a výrazně propadli též v bodech z vymezeného území. Ve hře je držela slušná trojková produkce, ale pohořeli na trestných hodech. Třináct nedaných šestek (14/27) je hrozivé číslo. Při konečné ztrátě osmi bodů si lze snadno spočítat, kde se daly získat. Do konce nadstavby zbývají již jen dva venkovní zápasy (Nymburk, Ústí nad Labem) a to jsou soupeři z nejtěžších. A 10. dubna již čeká první duel předkola play-off (soupeř zatím není známý). Medvědi tak nemají moc času na odstranění chyb a vyladění formy, ale věřme, že to zvládnou.

Úvod utkání tentokrát Medvědi nepropásli. Neodehrával se v žádném vysokém tempu a to jim vcelku vyhovovalo (7:2). Jenže již od úvodních minut je srážely neproměňované trestné hody. Náskok mohl být ještě větší. Brno se postupně dostávalo do vyšších obrátek a otočka ve skóre byla jen potvrzením (15:16). Medvědi se tomu dokázali přizpůsobit, ale hosté byli v zakončení přesnější (24:27). Od druhé čtvrtiny začali Medvědi ztrácet výrazněji. Už úvodní šňůra hostů (0:5) určila, kdo bude diktovat tempo hry. Medvědi se nevyvarovali zbytečných ztrát v útoku a obrana je také nepodržela (30:41). Brno se prezentovalo agresivním pojetím, na které Medvědi nenacházeli protizbraň a náskok hostí se stále zvětšoval (36:51). Medvědi nechtěli připustit rozhodnutí duelu již v první půli a závěr jim vyšel lépe. Dostali alespoň skóre do přijatelnější podoby (43:53). Přesto bylo evidentní, že jsou hosté bojovnější a živější. Otázka byla, zda na to Medvědi dokáží adekvátně zareagovat?

Začátek druhého poločasu ukazoval, že zatím ne. Medvědi nedávali ani volné střely, Brno ano. Díry v kolínské obraně hosté mistrně využívali a také několikrát pod košem přetlačili domácí hráče ve hře jeden na jednoho (52:69). Medvědi konečně také řekli své k průběhu zápasu (58:69), jenže to bylo jen na chvilku. Brno znovu pevně uchopilo otěže utkání a s Kolínem to vypadalo špatně (60:80). Medvědi již mnohokrát ukázali, že vůle a zarputilost jim nechybí. A i teď duel nevypustili a začali stíhací jízdu. Poslední útok třetí čtvrtiny mělo Brno, ale Medvědi skvělým ziskem dali naději sobě i svým divákům (67:80). Ve zlepšeném výkonu pokračovali i v poslední periodě. Bod po bodu ukrajovali z brněnského náskoku a hostující kouč musel na palubovku vrátit to nejlepší, co má k dispozici. Přesto to nezabíralo (83:87). Jenže Medvědi si asi vybrali střelecké štěstí. Ve chvíli, kdy to nejvíc potřebovali, jim nepadly volné střely a to naopak nakoplo hosty (85:93). Medvědi ještě zkusili pres na rozehrávku Brna, ale jeho hráči si s tím poradili a zaslouženě si odvezli výhru (93:101).

fcr

Body Kolín: Číž 22 (6 asistencí), Boškovič 18 (5 doskoků), Halada 17, Goga 12 (7 asistencí), Stegbauer 9, Veljkovič 7 (6 doskoků), Novotný 5 (6 asistencí), Merta 2, Bistrovič 1, Merta Tomáš 2, Bistrović Dino 1, Novák Pavel 0, Štěpán Dominik 0

Body Brno: Lee III Gregory Edward 19, Šiška Ondřej 18, Brown-Soares Terrell Lamont 15, Křivánek Petr 14, Krakovič Jakub 11, Půlpán Viktor 11, Svoboda Šimon 6, Dáňa Matěj 5, Musil Jonáš 2, Houzar Tomáš 0, Půlpán Marek 0, Rychtecký Matěj 0

STŘELBA 3B. 35/15:24/9 STŘELBA 2B. 30/17:40/28 TH 27/14:25/18 doskoky 30:38 CHYBY 24:23