Medvědi vstoupili do skupiny A1 porážkou s USK

26/2/2021

USK Praha - BC GEOSAN Kolín 89:80

Neoblíbená hala, neoblíbený soupeř, navíc již pátý zápas v jedenácti dnech, a k tomu rozpoložení, jež má k ideálu na míle daleko. Těžká premiéra ve skupině A1 Kooperativa NBL čekala kolínské Medvědy a přesto, že se snažili, dopadlo to nakonec podle papírových předpokladů. Hráči USK je nejspíš ničím nepřekvapili. Na Folimance museli počítat s agresivní obranou po celé palubovce a rychlým útokem domácích, plným pohybu. Medvědi, stejně jako ve všech posledních utkáních bojovali na hraně svých možností, ale stačil jeden horší herní úsek v jejich podání a na výhru mohli zapomenout. Bohužel pro ně přenechali Sovám příliš prostoru na doskoku a také šedesátiprocentní úspěšnost trestných hodů (12/20) není nic, čím by se mohli chlubit. Určitě je ctí, že proti způsobu hry USK zapsali jen šest ztrát, ale zase se netrefovali z dálky a ve vyrovnaném utkání rozhodovaly maličkosti. Ty byly na straně USK.

Zápas začala obě mužstva poměrně obezřetně s důrazem na obranu. Medvědi se několikrát prosadili z pod koše, domácí byli v zakončení svých akcí pestřejší. Ovšem nic to neznamenalo. Skóre bylo stále vyrovnané. Když i Medvědi zapsali trojku, dostali se na čas do vedení (13:14). Celá první čtvrtina se odehrávala ve stejném duchu a podle toho i skončila (18:18). Do druhé části vstoupily oba týmy přece jen útočněji naladěné. První se osmělili Medvědi, opět trojkou, ale na to USK zareagovalo zvýšenou aktivitou (30:24). Sovy si vytvořili náskok zhruba šesti bodů, který s malými odchylkami kontrolovali po celou desetiminutovku. Pokaždé, když se jim Medvědi jen trochu přiblížili, přispěchali s bodovou odpovědí. A plusový rozdíl šesti bodů si domácí nesli i do šaten (47:41).

Na třetí čtvrtiny by Medvědi asi raději zapomněli. Nevydařila se jim. Za úvodní čtyři minuty trefili jen jednu trojku, a přestože mákli v obraně, Sovy svůj náskok v tomto úseku zdvojnásobily (56:44). A opět se hrálo vyrovnaně, jenže rozdíl už držel na dvouciferné hodnotě. Když v závěru periody trefili domácí  i některé těžké střely, bylo s Medvědy zle (71:54). Oni totiž nedávali ani ty otevřené a pomaloučku jim ujížděl vlak. Do posledního dějství nastoupili Medvědi s enormní snahou něco s tím udělat. Zvýšili své obrátky v útoku a pod vlastním košem se pokusili domácí zaskočit zónovou obranou. Za čtyři minuty stlačili rozdíl pod deset bodů (76:68), ale trenér USK jejich rozlet zastavil oddechovým časem. Po něm Sovy přichystali definitivní rozuzlení. Znovu převzali vládu nad duelem (85:71) a s trpělivou hrou do zóny střádali čas, který Medvědům zoufale chyběl. Ti sice ještě v závěru provedli korekci skóre, ale na výhru to samozřejmě již nestačilo (89:80).

Body USK: Johnson Matt 17, Vlk Dalibor 17, Samoura Patrick 13, Mbida Bienvenu 12, Vyroubal Marek 12, Švec Ondřej 7, Faulkner Trevon 4, Petružela Filip 4, Šafařík Matěj 3, Fuxa František 0, Kopřiva Adam 0, Palas Tomáš 0

Body Kolín: Goga 18 (6 asistencí), Veljkovič 16 (11 doskoků, 5 bloků), Číž 14 (10 asistencí), Novotný 10, Boškovič 8, Halada 7 (6 doskoků), Stegbauer 4, Merta 3, Novák Pavel 0, Štěpán Dominik 0

STŘELBA 3B. 22/9:27/8 STŘELBA 2B. 44/23:37/22 TH 19/16:20/12 doskoky 40:31 CHYBY 20:18