BK KVIS Pardubice - BC GEOSAN Kolín 86:61

10/10/2020

Ofenzivní ligové trápení Medvědů pokračuje

Devadesát bodů ve středu v prvním pohárovém utkání možná svádělo příznivce kolínského klubu k mírnému optimismu, ale v 8. kole Kooperativa NBL to Medvědi nepotvrdili. Na palubovce BK KVIS Pardubice nepředvedli dobrý výkon. Pouze poločas dokázali odolávat tlaku domácích, kteří jeho hráči vyvinuli pod kolínským košem. To, co Medvědy zdobilo v úvodu sezóny, útočný doskok, se opět nedařilo a především v podkošovém prostoru zaostávali, což bylo pro vývoj zápasu nejdůležitější.  Postupem času se hra Medvědů rozpadávala víc a víc, a i když nesložili zbraně, konečný výsledek průběhu duelu jasně odpovídá. Pardubice musely, a po třech ligových porážkách v řadě byl pro ně Kolín vítaným hostem, na kterém si spravily chuť. Zápas se odehrál v pardubické hokejové aréně  v rámci každosezonní akce „Hrajeme spolu za Pardubice“ v kulise 2170 diváků. Škoda, že jim Medvědi neukázali víc ze svého umění.

Začátek duelu rozhodně nenapovídal, že domácí zápas výrazně ovládnou. Sice byli zpočátku střelci na obou stranách poněkud zdrženlivější, ale Medvědi hýřili aktivitou na obou koncích palubovky a měli v průběhu první čtvrtiny i přesnější ruku. Jenže toho nedokázali využít a jejich mírný náskok se pokaždé vyšplhal jen na čtyři body (2:6; 7:11). Domácí se postupně rozehrávali a Medvědi si vedení po deseti minutách udrželi jen zásluhou tří šestek po faulu při střelbě za tři (15:17). Ještě v úvodu druhé části se Medvědům dařilo držet domácí v odstupu, ale po oddechovém čase Pardubic se pomalu začala karta obracet (29:25). Také Kolín využil času na poradu a po něm se ještě jednou podíval do vedení (29:30). Naposledy. Domácí Medvědy přetlačili silou pod košem. Nebyl to zatím žádný bodový uragán, spíše poctivá práce, ale na Medvědy to stačilo. Jakub Petráš byl v té chvíli již obtěžkán čtyřmi fauly a síla Medvědů pod košem tak výrazně ochabla. Poločasový obrat ve skóre byl výsledkem (39:32).

Rozhodnuto nebylo, ovšem přišel krizový úsek Medvědů. Těžko říct, jak je to možné, ale třetí čtvrtina je z kolínského pohledu v posledních sezónách asi prokletá. Už se ani nedá spočítat, kolik zápasů v ní Medvědi ztratili a tento bohužel nebyl výjimkou. Jako by v šatně zapomněli, co se jim v první půli  ve hře dařilo a Pardubice toho beze zbytku využily. Za tři minuty vytáhli domácí svůj náskok přes deset bodů a uklidnili se tím. Medvědi neklesli na mysli a dál se snažili s nepříznivým vývojem něco udělat, ale nešlo to. Teprve když se domácí hráči trochu namlsali vyšším vedením (60:42) přišla pro kolínské šance. Na rozdíl od domácích ji však neuměli chytit za pačesy. Téměř čtyři minuty nepovolili Medvědi střelcům Pardubic ani bod, jenže aby utkání zdramatizovali, museli by sami skórovat. A to byl kámen úrazu. Za tento časový úsek dali jen jednu šestku, což je zoufale málo. Odpověď Pardubic byla pádná. Dvě trojky v závěru čtvrtiny a bylo definitivně po zápase (66:43). Do posledních deseti minut tak bylo jen otázkou, jak je oba týmy pojmou. Naštěstí si Medvědi, své již tak povadlé sebevědomí, víc srazit nenechali a čtvrtou čtvrtinu odehráli v rámci možností důstojně. Domácí si byli jisti, že Kolín na zvrat nemá morální sílu a hladce si dokráčeli pro výhru (86:61).

fcr

Body Pardubice: Brunk Joseph Alan  23, Škifić Jure 15, Potoček Josef 11, Vyoral Tomáš 11, Šafarčík Petr 9, Pekárek David 5, Alford Bryce Michael 4, Švrdlík Kamil 4, Burda Matěj 2, Štěrba Jan 2, Lukeš Adam 0, Vrábel Matyáš 0

Body Kolín: Smith Jamari Alayae 27 (12 doskoků), Redparth Holden Vasic 16, Goga Adam 9, Číž Adam 6 (6 asistencí), Novotný Filip 2, Petráš Jakub 1, Halada Filip 0, Husták Adam 0, Stegbauer Lukáš 0, Štěpán Dominik 0

STŘELBA 3B. 28/7:33/9 STŘELBA 2B. 9/27:30/11 TH 15/11:20/12 doskoky 55:38 CHYBY 21:15