ERA Basketball Nymburk - BC GEOSAN Kolín 81:59

13/10/2023

Výborný poločas je na výhru v Nymburce málo

Druhou porážku v řadě si připsali kolínští Medvědi. Na palubovce Nymburka byli konkurenceschopní jen poločas. V tom druhém jim Nymburk uštědřil tvrdou lekci. A podruhé v letošní sezóně vstřelili méně než šedesát bodů. Jak už bylo řečeno minule, na to se zápas v Kooperativa NBL vyhrát nedá. Rozhodující pro vývoj utkání byla nejspíš třetí čtvrtina, kterou Medvědi vůbec nezvládli a prohráli ji 23:4. Za celý zápas spáchali Medvědi osmnáct ztrát, oproti šesti nymburským, a také na doskoku za svým soupeřem zaostávali.  Devatenáct útočných doskoků domácích je skutečně moc. Sluší se však pochválit stoprocentní šestky, ale to bohužel na lepší výsledek nestačilo.

Utkání začalo netradičně již v 10:00, neboť se jednalo o zápas pro školy, jako propagace basketbalu. V kulise 1150 freneticky fandících mládežnických diváků se domácí nenechali dlouho pobízet a hned od úvodu na kolínské spustili zhurta. Medvědi se probouzeli pomaleji , jejich hra byla hodně upracovaná a náskok Nymburka se brzy dostal do dvouciferné hodnoty (20:10). Způsobilo to i několik zbytečně ztracených míčů Kolína při rozehře. Naštěstí se Medvědi rychle vzpamatovali a také spustili stavidla útočné hry. Načal to trojkou Pavel Novák. Adam Číž s Jakubem Petrášem předvedli několikrát svou osvědčenou spolupráci a Medvědi ovládli palubovku (25:30). Škoda, že závěrečná trojka s klaksonem Filipa Halady, byla o fous delší. Jak moc by se hodila, ukázal další průběh duelu. Druhá čtvrtina začala velmi dietně. Dvě minuty ani na jedné straně nepadl koš. Domácí se zase rozehráli o něco dříve, ale Medvědi byli připraveni a odpověděli nejlépe, jak mohli. Dvě trojky Filipa Novotného a dvě šestky Adama Číže vynesly Medvědy, necelé dvě minuty před půlí, o notný kus vpřed (34:43). Jenže to bylo naneštěstí z jejich strany na dlouhou dobu vše. Ještě do poločasu dokázali nymburští snížit (38:43).

To, co začali domácí na konci prvního poločasu, pokračovalo i po přestávce. Úplně vygumovali útok Medvědů a devatenáctibodovou šňůrou obrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch (57:43). Medvědi se snažili, ale opustilo je i střelecké štěstí. Navíc hráli v té chvíli příliš individualisticky a to na kompaktní výkon Nymburka rozhodně neplatilo. Hra domácích se zrychlila, obrana přitvrdila a Medvědi si měli každé příležitosti k zakončení vážit. Jenže ani to se nedařilo. Pouhé čtyři body za deset minut je tristní výkon (61:47). Zápas byl rozhodnutý, Nymburk si v poklidu hlídal dvouciferný náskok, a i když ani v té chvíli Medvědi zbraně nesložili, nedali jim domácí, jak se lidově říká, čuchnout. K výhře bylo opravdu moc daleko. Závěrečný tlak Kolína se nekonal. Naopak domácí své vedení ještě navýšili (81:59). Teď musí Medvědi přepnout do pohárového módu, protože ve středu je čeká první utkání ALPE ADRIA CUPu a na domácí palubovce v něm vyzvou svého loňského čtvrtfinálového soupeře BC GGMT Vídeň.

fcr

Body Nymburk: Gordon Jitaurious 18, Bohačík Jaromír 14, Mathon Sukhmail 11, Svejcar Spencer  10, Bell III Thomas 8, Sehnal Ondřej 7, Rylich František 5, Tůma Jakub 4, Kovář Luboš 2, Kříž Martin 2, Collins David 0

Body Kolín: Redparth Holden Vasic 15, Smith Jamari Alayae 13, Novotný Filip 11, Petráš Jakub 11, Novák Pavel 5, Číž Adam 2, Halada Filip 2, Goga Adam 0, Husták Adam 0, Stegbauer Lukáš 0, Štěpán Dominik 0

STŘELBA 3B. 37/12:28/9 STŘELBA 2B. 40/19:25/11 TH 10/7:10/10 doskoky 44:38 CHYBY 14:15