Medvědi zahájili rok 2021 porážkou v Pardubicích.

6/1/2021

Úvodní zápas v roce 2021 se kolínským Medvědům nevydařil. V dohrávce 4. kola Kooperativa NBL prohráli na palubovce BK JIP Pardubice. Domácí před tímto duelem vyměnili hlavního trenéra a tato rošáda na jejich hráče, bohužel pro Kolín, zapůsobila pozitivně.

Přitom utkání se pro kolínské hráče od začátku vyvíjelo správným směrem. Medvědi navázali na svůj velmi dobrý výkon z Ostravy a vcelku snadno si vytvořili uklidňující náskok. Lee Skinner si pronajal prostor pod oběma koši a Adam Číž vše dirigoval. Domácí se v těchto fázích utkání hledali a Kolín byl jasně lepší. Vedení po první čtvrtině (19:28) bylo slibné. Do druhého dějství však Pardubice zlepšily pohyb s míčem i bez míče a Kolín začal ztrácet půdu pod nohama. Jeho útoky byly pomalé a snadno čitelné, obrana se stávala čím dál prostupnější a domácí toho dokázali využít. Ve 14. minutě se poprvé dostali do vedení (31:30), a bylo ještě hůř. Medvědi nebyli schopni trefit koš a pardubičtí hráči je deptali rychlou nátlakovou hrou. Ráz utkání se tak úplně otočil. V 18. minutě už měli uklidňující náskok Pardubice (47:34). Až teprve Adam Číž úspěšnou trojkou přibrzdil jejich vzepětí. Ale stejně čtvrtina hrůzy, z pohledu kolínského týmu, utkání rozhodla. Do šaten v poločase šli veseleji domácí (50:40).

Druhé půle už byla vyrovnaná. Medvědi ji začali zlepšeným výkonem a Lee Skinner šesti body z náskoku řádně ukrojil (50:46). Jenže vzápětí si domácí dokázali svůj náskok zpět vybudovat (58:49). A tak to šlo celých dvacet minut. Jako na houpačce. Kolín se mnohokrát dokázal dotáhnout na rozdíl čtyř, pěti bodů, ale blíž ho domácí nepustili. Pokaždé dokázali včas kolínský nápor utnout a Medvědi se tak nikdy nedostali do vedení. 34. minuta (75:71), 35. minuta (79:75). Ještě ve 39. minutě to bylo hratelné (84:79), ale neustálé dotahování stálo Medvědy hodně sil a ty jim už v závěru scházely. Pardubice si svůj náskok pohlídaly a konečné skóre (90:82) ukazuje, že utkání opravdu rozhodla druhá čtvrtina. V kolínském týmu odehrál skvostný part Lee Skinner, zdatně mu sekundovali Adam Číž a Devante Wallace, ale nikdo další už se k nim nepřidal. A na vyrovnanější domácí sestavu to nestačilo. Nedá se nic dělat, Medvědi musí tuto nešťastnou porážku hodit za hlavu a pokusit se ji napravit zlepšeným výkonem v dalším utkání. Příležitost k tomu budou mít v sobotu 9.1. v Ústí nad Labem. A rozhodně budou mít velkou chuť vrátit Ústí domácí prohru (86:90).

Body Kolína : Skinner 32 (14 doskoků), Číž 18 (8 asistencí), Wallace 10 (7 asistencí), Novotný 9, Jelínek 7, Dlugoš 3, Petráš 3,