Královští sokoli - BC GEOSAN Kolín 87:81

6/1/2021

Body Hradec: Pavlović Ozren 18, Pešaković Nikola 17, Peterka Ondřej 12, Sedmák Peter 12, Škranc David 10, Vujović Nikola 8, Stamenkovic Peda 7, Goga Adam 3, Mráz Tomáš 0, Šoula Jiří 0

Body Kolín: Jelínek Jiří 16, Lošonský Pavol 15, Novotný Filip 14, Číž Adam 10, Petráš Jakub 9, Mareš Michal 7, Rožánek Robert 7, Křivánek Jan 3, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0, Vacek Lukáš 0

STŘELBA 3B. 33/12:32/12 STŘELBA 2B. 38/19:36/17 TH 18/13:14/11 doskoky 38:42 CHYBY 18:19 ROZHODČÍ Vošahlík Marek, Linhart Tomáš, Kovačovič Matej;

KOMISAŘ Andrle Petr POČET DIVÁKŮ 200

Ondřej Peterka (křídlo Královští sokoli): ”Jsem rád za tohle vítězství. My jsme do tohoto zápasu šli s jasnou taktikou zastavit Adama Číže, který dal v minulém zápase 37 bodů. Hráli jsme dobrou obranu. Měli jsme menší výpadek na konci 3. čtvrtiny a na začátku 4. čtvrtiny , kdy nám Jirka jelínek dal asi 3 nebo 4 trojky. Tam jsme měli vybudovaný náskok, který jsme ztratili. Pak jsme se trochu klepali o vítězství, ale naštěstí nám tam na konci padly nějaké trojky a pak jsme to došestkovali.”

Lubomír Peterka (kouč Královští sokoli): ”Jsem hrozně spokojený. Kolín je těžký soupeř a my jsme od začátku vedli. Myslím si, že jsme sehráli asi nejlepší utkání zatím od začátku sezóny a po zásluze jsme vyhráli. Takže pro diváky velmi velmi atraktivní. To naše vedení jsme si pořád udržovali a nakonec jsme to zvládli. Takže klukům gratuluji a jsem rád za ty diváky. Konečně dorazili a byla výborná atmosféra.”

Miroslav Sodoma (kouč BC GEOSAN Kolín): ”My jsme hráli ve vlnách. Chvíli jsme hráli dobře, chvíli špatně. Když hrajeme špatně, přestaneme si půjčovat míč a to nás vždycky dostane dolů. Musíme se tohohle vyvarovat. Pokud se tohoto vyvarujeme, takováto utkání budeme vyhrávat. A to je náš největší úkol, na kterém musíme zapracovat do dalším utkání. Vyvarovat se těch hluchých míst, které nás v utkáních potkávají a potom se o tom můžeme bavit dál.”

Pavol Lošonský (power forward BC GEOSAN Kolín): ”Pro nás to byl samozřejmě náročný zápas. Pro mě obzvlášť, je to prohra na bývalé domácí palubovce. Domácí byli lepší. My jsme chytili nešťastnou šňůru ve třetí čtvrtině, kdy nás natáhli na dvojciferný počet bodů. Až do poslední čtvrtiny, myslím mínus 11 bodů to bylo, nám docházely síly a bylo to velmi náročné se vrátit do zápasu. Přesto se nám to podařilo. Stáhli jsme, myslím, na jeden bod. Ale nedokázali jsme to už překlopit a v závěru jsme se honili za každým bodem. Ale bohužel dnes odjíždíme z Hradce poraženi.”