BC GEOSAN Kolín - SK Slavia Praha 85:75

13/1/2021

Medvědi přehráli Slavii až v závěru

Třetí zápas, třetí vyrovnaná partie, třetí výhra. Lepší vstup do sezóny si Medvědi nemohli přát. Zřejmě ho neočekávali ani největší kolínští optimisté, ale Medvědi se prezentují poctivou prací, která zatím nese výsledkové ovoce. Držme pěsti, ať se daří i nadále. Kolín teď čekají tři domácí zápasy v řadě a bylo by potřeba z nich vytěžit co nejvíce. 3. kolo Kooperativa NBL do kolínské GEOSAN arény přivedlo tým SK Slavia Praha a jestli si někdo myslel, že to bude jasná záležitost, hluboce se mýlil. Kolín měl sice dobrý nástup, ale opět nedokázal ze své převahy vytěžit uklidňující náskok. Hosté ještě pět minut před koncem drželi svou šanci na výhru, ale závěr patřil Medvědům, kteří si vzpomněli, jak důležitá je trojková střelba a touto svou parádní disciplínou vyrovnaný mač rozhodli.

Trenér Predrag Benaček potřetí vsadil na stejnou zahajovací pětku a znovu se mu to osvědčilo. Sice se úvod utkání neodehrával v žádném závratně rychlém tempu, jako by se oba týmy trošku oťukávaly, ale i v tomto pěším basketu měli Medvědi navrch. Adam Číž rozdal několik výtečných přihrávek, Jamari Smith byl opět téměř neomylný a dobrá obrana nepouštěla hosty ke snadnému skórování. Prvních deset minut bylo v režii Medvědů (22:13). Vedení BCGEOSAN Kolín by asi mělo požádat, aby byla zrušena pauza mezi první a druhou čtvrtinou. Medvědům nedělá dobře. Za čtyři minuty jen jediný bodík a Slavia se ve skóre dotáhla (23:21). Od té chvíle bylo utkání velmi vyrovnané. Kolínští přesto několikrát nakročili do mírného vedení, ale v jejich obraně se začaly objevovat nečekané mezery, kterých povětšinou americké trio ve službách Slavie rádo využívalo. Naštěstí Medvědi udrželi klid v zakončení a nedovolili svému soupeři, aby se dostal do vedení. Neustále si hlídali náskok minimálně jednohokoše. Ten z jejich pohledu nenavýšil ani závěrečný pokus Adama Gogy z vlastní poloviny v poslední vteřině poločasu. Míč zabušil na obroučku, ale síťkou nepropadl(41:39).

Jak první poločas skončil, tak druhý začal. Skóre rostlo na obou stranách rovnoměrně. Kolín dal, Slavia taky. Všichni si uvědomovali důležitost těchto okamžiků a vyrovnaný průběh s sebou přinesl i několik nepřesností. Medvědi zpřísnili svou obranu, a i když se jim sem tam nepodařilo svůj útok dotáhnout do úspěšného konce, stále udrželi hosty ve skóre o krok vzadu. Bohužel agresivnější obrana přinesla již tři minuty před koncem třetí čtvrtiny pět týmových faulů a hosté z následných šestek trestali. Tím se i nadále udrželi ve hře (61:58). Do poslední části vstoupili Medvědi velmi aktivně. Filip Halada do jejich hry přinesl ohromnou porci energie a Jakub Petráš dřel pod oběma koši. Na stavu skóre se to hned ukázalo a trojka Filipa Novotného (72:63) donutila hosty k oddechovému času. Zafungoval jen nepatrně. Další dvě trojky z rukou Adama Číže a Filipa Novotného necelé tři minuty před koncem vynesly Medvědy do prozatím nejvyššího vedení (80:68). Ani za tohot ostavu to slávisté nevzdali a pěti body v řadě zápas znovu zdramatizovali. Tentokrát byl nucen vzít si time out domácí trenér a po něm Adamové Číž a Goga vystřihli spolupráci jak z basketbalové učebnice. Dlouhým výhozem překonali pres hostí a to byla zřejmě definitivní pojistka na kolínské vítězství. Kapitán Medvědů ho ještě orazítkoval trojkou v poslední vteřině útoku a GEOSAN aréna mohla úlevně vydechnout a své borce odměnit zaslouženými ovacemi (85:75).

Filip Halada po utkání neskrýval spokojenost. „Jsem velmi šťastný za další výhru. Máme super start do sezóny a po pravdě řečeno, asi jsme to nečekali. Z týmu cítím pozitivní energii nejen na hřišti, ale i v šatně. Samozřejmě je to umocněno i tím, že se vyhrává. Také trenér to s námi umí, ví co od nás čekat, takže dosud funguje vše, jak má. Doufám, že nám to takhle vydrží co nejdéle.“

fcr

Body Kolín: Smith Jamari Alayae 27, Číž Adam 22, Halada Filip 11, Petráš Jakub 9, Novotný Filip 8, Redparth Holden Vasic 5, Goga Adam 3, Merta Tomáš 0, Novák Pavel 0, Stegbauer Lukáš 0, Štěpán Dominik 0

Body Slavia: Varner II Lesley Cortez 21, Newkirk Shavar Tahrel 18, Pumprla Radek 10, Shelton Othniel Akeem 9, Thompson Alexander Jacob 8, Jelínek David 6, Mareš Michal 3, Matušík Jan 0, Mrázek Radovan 0, Šťovíček Petr 0

STŘELBA 3B. 34/10:20/5 STŘELBA 2B. 41/23:50/22 TH 11/9:23/16 doskoky 50:38 CHYBY 20:16

ROZHODČÍ Kučírek Martin, Kec Jakub, Bohata Pavel KOMISAŘ Šikner Roman POČET DIVÁKŮ 586