BK JIP Pardubice - BC GEOSAN KOLÍN 102:82

6/2/2021

Pardubice nedaly Medvědům šanci.

Jako velmi slušní hosté se zachovali kolínští Medvědi v posledním 22. kole základní části Kooperativa NBL. Utkání se původně mělo odehrát v Kolíně, ale pardubický tým požádal o změnu, z důvodu již předem naplánované charitativní akce. A na charitu BC Kolín vždy slyší, takže to bylo samozřejmé. Na oplátku se oba zápasy s tímto soupeřem ve skupině A1 odehrají v GEOSAN aréně. Ale v tomto utkání byli domácí jasně lepší, přehráli Kolín především na perimetru a celkovou aktivitou. Medvědi působili viditelně unavenějším dojmem a domácí dravost a agresivita na samé hraně únosnosti jim dělala velké problémy. Je třeba se z tohoto zápasu rychle poučit a ještě rychleji zapomenout.

Medvědi otevřeli i uzavřeli zápasový účet, ale to, co bylo mezi tím, se odehrálo výhradně v pardubické režii. Kolínský Jakub Petráš se prosadil z pod koše. Vzápětí domácí vyrovnali, a toto jak takž vyrovnané skóre vydrželo jen pět minut (14:10). Pak se domácí odhodlali k prvnímu trháku a už Kolín do vedení nepustili. Jejich akce byly živější a kolínská obrana velmi prostupná. Dohromady to znamenalo postupné navyšování pardubického náskoku (28:15). Na začátku druhé čtvrtiny to ještě Medvědi zkusili, ale domácí hráči se zaskočit nenechali. Neustále hýřili aktivitou a snahy Medvědů tak postupně utlumovali. V patnácté minutě to bylo poprvé přes dvacet bodů (45:24). A tento rozdíl s malými výkyvy na jednu či druhou stranu vydržel až do konce utkání. Medvědi ještě zkusili  potrápit svého soupeře zónovou obranou, ale ten byl tentokrát ve střelbě z dálky nebývale přesný. Takže se to trochu minulo účinkem. Poločasový stav dával tušit, že by Medvědi mohli inkasovat nepopulární stovku (59:40). Alespoň tou zónou pošetřili síly.

Pro nezaujatého diváka musel být druhý poločas pěknou oslavou útočného basketbalu. Medvědi pochopili, že toto nebude jejich zápas. Vycítili to i domácí, trochu polevili, ale dál si v poklidu hlídali svůj dvacetibodový náskok. Medvědi utkání nezabalili, to v žádném případě, ale domácí už byli v takovém laufu, že změnu zápasového rozpoložení mohl způsobit jen zázrak. A ten se, bohužel pro Kolín nedostavil. Nakonec Medvědi tu stovku dostali. Náladu jim mohl malinko spravit alespoň fakt, že měli poslední slovo. Tomáš Merta a Theodor Dlugoš povedenými nájezdy daly skóre definitivní podobu (102:82).

Janu Křivánkovi se zápas nehodnotil snadno : „Do utkání jsme nevstoupili špatně, prvních pět minut hry jsme byli Pardubicím vyrovnaným soupeřem. Bohužel poté se naše hra  sesypala. Pardubice těžily z útočného doskoku a trestaly každou naši ztrátu.“

Sezóna bude ještě dlouhá, a takováto zaváhání potkají každý tým. Medvědi si to vybrali tentokrát. Jistě nepovedený mač rychle hodí za hlavu a připraví se na další utkání, která budou následovat ve svižném tempu

Body Pardubice: Vyoral Tomáš 21, Šafarčík Petr 16, Potoček Josef 13, Henry Phil 12, Pekárek David 11, Walton Dantez 10, Vranković Antonio 8, Svoboda Michal 6, Švrdlík Kamil 5, Kalný Vojtěch 0, Tkadlec Tomáš 0

Body Kolín: Petráš Jakub 21, Jelínek Jiří 16, Lošonský Pavol 16, Číž Adam 6, Rožánek Robert 6, Dlugoš Theodor 5, Křivánek Jan 5, Novotný Filip 5, Merta Tomáš 2, Kosík Lukáš 0, Novák Pavel 0, Vacek Lukáš 0

STŘELBA 3B. 36/15:34/9 STŘELBA 2B. 41/23:37/19 TH 21/11:23/17 doskoky 51:36 CHYBY 26:19

ROZHODČÍ Hruša Petr, Salvetr Rudolf, Linhart Tomáš KOMISAŘ Šikner Roman POČET DIVÁKŮ 1000