Kolínský lazaret zaslouží velké uznání, na výhru však nedosáhl

16/1/2021

BC GEOSAN Kolín - BK KVIS Pardubice 73:82

Jen osm jakž takž zdravých hráčů mohl vyslat Predrag Benaček, trenér kolínských Medvědů, do boje v utkání 19. kola Kooperativa NBL. Z toho je patrno, že zdravotní patálie, již delší dobu sužující kolínský tým, stále ještě nekončí. Na palubovku GEOSAN arény zavítal BK KVIS Pardubice a slušně zaplněná hala mohla sledovat heroický výkon Medvědů. Třicet minut drželi naději na výhru ve veledůležitém duelu o postup do skupiny A1. Téměř ve všech statistikách byli se svým soupeřem vyrovnaní, ale jak jim ubývaly síly, přibývaly ztráty a právě body po ztrátách (4:20) byly rozhodujícím faktorem. Navíc se v průběhu hry ukázalo, že pardubičtí mají ve svém středu více střeleckých individualit, které se nebály vzít na sebe odpovědnost. Medvědi sice prohráli, ale se vztyčenou hlavou. Jen ty body jim za to nikdo nedá.

V úvodu zápasu bylo znatelné, že na sebe narazila mužstva, která v poslední době neprožívají herně ty nejlepší chvíle. I když Pardubice zlepšenými výkony mocně finišují do A1. Situace Medvědů je jejich příznivcům dostatečně známa. Přesto to byli kolínští, kdo jako první spustil na útočnou notu (9:4). Po téměř celou první čtvrtinu byli Medvědi ve vedení, díky střelecké produkci Zdravka Boškoviče a Filipa Halady dokonce i dvouciferném. Ale dvojka hostí s klaksonem znamenala snížení (22:13). Ještě chvíli si Medvědi dělali, co se jim zlíbí (26:13). Pak ale hosté přitvrdili a zagresivnili hru až na hranu, kam je pustili rozhodčí. A že je podle kolínského mínění pustili hodně daleko. Medvědy to bolelo a Pardubice začaly jejich náskok stahovat (34:32). Závěr poločasu ovšem vyzněl lépe pro Kolín. První nájezd, deset vteřin před sirénou sice nevyšel, ale hosté příliš spěchali využít poslední zbývající čas a trio Medvědů snadno obralo o míč hostujícího hráče a Milenko Veljkovič s klaksonem zavěsil (38:34).

I do druhé půle nastoupili hosté s taktikou, která se jim osvědčila. Naháněli Medvědy po celém hřišti a brzy přetočili stav na svou stranu (40:42). Ale kolínští hráči se nehodlali vzdát. Téměř celou čtvrtku se skóre přelévalo ze strany na stranu a Medvědi se několikrát dostali do vedení. Jen je škoda, že to pokaždé bylo o bod, o dva. V závěru však byly Pardubice přesnější (54:58). Začátek poslední části byl pro Medvědy velmi těžký. Hosté neustále praktikovali velmi těsnou obranu, přes kterou se Medvědi dokázali prosadit jen z trestných hodů (61:68). Teprve po pěti a půl minutách se z pole přihlásil za tři Lukáš Stegbauer a kolínští posbírali poslední síly. Krásná spolupráce Adama Gogy a Zdravka Boškoviče donutila hostujícího kouče k oddechovému času (68:72). Po něm ale přišly rychlé čtyři body Beksy a s nimi i klid do hostujících řad. Filip Novotný ještě jedinkrát vykřesal malou jiskřičku naděje (73:79), ale víc už Medvědi nezvládli. Jejich dva trojkové pokusy v závěrečných útocích se vykroutily z obroučky a hosté mohli slavit (73:82). Také kolínští fandové potleskem odměnili své borce, protože viděli, že na palubovce nechali vše.

fcr

Body Kolín: Boškovič 30 (10 doskoků, 8 získaných faulů), Halada 12, Stegbauer 10, Veljkovič 8 (9 doskoků), Goga 5 (7 asistencí, 5 získaných faulů), Novotný 5 (5 doskoků), Novák 3, Štěpán Dominik 0

Body Pardubice: Vyoral Tomáš 20, Šafarčík Petr 18, Škifić Jure 16, Chatman Kameron Jamal 14, Švrdlík Kamil 8, Burda Matěj 5, Pekárek David 1, Lukeš Adam 0, Potoček Josef 0, Svojanovský Michal 0, Vrábel Matyáš 0

STŘELBA 3B. 26/6:23/4 STŘELBA 2B. 36/20:50/28 TH 18/15:17/14 doskoky 41:39 CHYBY 18:18