Medvědi utrojkováni Nymburkem

9/1/2021

BC GEOSAN Kolín - ERA Basketbal Nymburk 74:99

Poslední utkání v roce 2023 nevyšlo Medvědům podle představ. Zraněními a absencemi decimovaná kolínská sestava se v napěchované GEOSAN aréně postavila v 18. kole Kooperativa NBL sousedovi z Nymburka. Přestože Medvědi předvedli bojovný výkon na samé hranici svých současných možností, na výhru pomýšlet nemohli. Skvělá trojková kanonáda hostí (18 trojek s 42% úspěšností) a agresivní celoplošná obrana byly základem nymburského úspěchu. Medvědi pod tlakem spáchali 22 ztrát a nic jim nebyla platná ani převaha pod košem. Nymburk byl po většinu utkání výrazně lepším týmem a ve skvělé divácké kulise zaslouženě bral vítězství.

Hned od počátku měli Medvědi velký problém prosadit se na útočné polovině. Nymburská defenzíva byla nekompromisní a precizní (0:7). Medvědi byli trpěliví, počkali si na své šance a v bodově chudé první čtvrtině dorovnali (11:13). Jenže závěrečná minuta se jim nevydařila. Sami neskórovali a místo toho inkasovali trojku a koš s faulem (11:19). Začátek druhé části byl pro Medvědy jako ze zlého snu. Nymburk vysoko vysunutou obranou zlikvidoval kolínskou hru. Medvědi nebyli schopni ani přejít na útočnou polovinu, natož tam něco vytvořit. Dva oddechové časy za dvě minuty musel použít kolínský trenér, ale nebylo to nic platné (11:34). To prozatím hostům stačilo a tak mohli do vývoje utkání také promluvit  Medvědi. Jestli si někdo myslel, že se vzdají, velmi se mýlil. Sice se nemohli, tak jako hosté, opřít o trojkovou podporu, ale vzali to z jiného konce. Zabrali pod košem. Předvedli několik utěšených akcí a do poločasu výrazně z náskoku soupeře ubrali (37:50).

I úvod druhého poločasu nabídl stále stejný scénář. Nymburská obrana působila Medvědům neustále velké problémy a přejít přes půlku bylo pro domácí hodně obtížné. Když toto překonali, pod košem si již dokázali poradit mnohem lépe. Jenže se Kolínu nedařilo pokrýt v obraně nymburské střelce. I tak Medvědi neutuchající bojovností ukrajovali kousek po kousku z nymburského náskoku (57:65). Bylo s podivem, kam až to dotáhli. Bohužel jim v úzké rotaci začaly docházet síly (59:68). Z toho pramenily další ztráty a Nymburk trestal. Jak jinak než trojkami. Stačil sebemenší prostor pro hostující snajpry a míč neomylně zamířil do kolínského koše (63:82). Medvědům bylo jasné, že zvrátit toto utkání je nad jejich síly, ale stalé dřeli. Nechtěli vypustit ani minutu, už kvůli sobě a kvůli svým skvělým fanouškům, kteří je až do konce hlasitě podporovali. Hosté utkání ukončili samozřejmě trojkou (74:99), Medvědi ale zaslouží obdiv a pochvalu za to, jak se s nelehkou situací popasovali. Nezbývá než doufat, že se jim marodka co nejdříve vyprázdní, aby ve zbylých čtyřech utkáních základní části mohli zabojovat o co nejlepší umístění.

fcr

Body Kolín: Boškovič 16 (9 doskoků), Halada 12, Veljkovič 12 (8 doskoků), Novotný 11 (5 doskoků), Stegbauer 10 (7 doskoků), Goga 5 (5 asistencí), Novák 5 (5 asistencí), Štěpán 3, Číž Adam 0

Body Nymburk: Gordon Jitaurious 17, Rylich František 14, Svejcar Spencer  13, Tůma Jakub 13, Bohačík Jaromír 12, Sehnal Ondřej 11, Kovář Luboš 7, Mathon Sukhmail 6, Collins David 4, Novák Dávid 2

STŘELBA 3B. 23/2:43/18 STŘELBA 2B. 40/26:33/20 TH 18/16:5/5 doskoky 45:28 CHYBY 13:19